Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Край на превъртането на километражи в ЕС?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От 2010 -2015 г. има security gateway на различни марки/модели, което значително ограничава достъпа до различни блокове в колите. За официален достъп - регистрация при производителя и платен лиценз за съответната марка/модел за определен вид сервизен достъп...

    Коментар


    • #17
      Да, значително оскъпиха някои процедури и съвсем никак не ограничиха хайдутлъка по кражбите и въртенето на километража.

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение

        Не виждам проблем да заключат точно километража.
        Вярвам не си представяш, че ще заключат САМО километража.

        Колкото до зелената лудост - ако до половин век не сме приключили с масовата семейна кола с ДВГ - може и въобще да не се захващаме.

        Коментар


        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Като единствения минус е пробега, защо още не си си купил? При минимална цена 40 бона за кола от сорта на VW Polo, и то с малка батерия, сори, ама съм много пас.

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Е, аз не съм си купил и нова кола с ДВГ. Все стари.
          Но ако имам избор при еднаква цена-електричката почти със сигурност ще ме спечели. Ако не са я заключили и овързали с разни кодчета и пароли за да ме доят де. Говорим за чисто техническата страна на въпроса.

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Еми точно "при еднаква цена" хич не ни се получава и ме се очертава скоро да се случи.

      • #19
        Проблема със заключването на километража е че понякога се налага съвсем легално да се смени модула, в който се съхранява. Не че и по тоя въпрос не може да се измисли нещо, но точно на автопроизводителите такива неща не са им силните страни, къде нарочно, къде не съвсем.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #20
          Съотношенито легитимна:нелегитимна намеса по тези модули е сигурно 1:1_000_000.

          Малко конспиративна теория: производителите нямат никакъв интерес километражите да се не пипат (след гаранцията, разбира се) и особено нямат интерес колите да не се крадат.

          Коментар


          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Съотношението няма значение. Факт е че понякога се налага. При някои модели доста често и дори гаранционно.

          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Ами щом нямат интерес, а обществото има-да им го наложат със закон. Както налагат еко глупостите, налагат коланите в града, налагат светенето срещу слънцето посред бял ден, налагат задължителни застраховки...

          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            А какви хубави пломби имаше едно време по километражите... Даже гайките към таблото имаха ушички за тела на пломбата

        • #21
          Не съм се изразил съвсем ясно - производителят винаги може да установи неоторизирана намеса в показанията на таблото. Клиентът - не винаги. За никакви пломби не може да става въпрос.

          Впрочем - смяна на двигател или основен ремонт не е легитимна причина за "въртене" на километража. Единствената легитимна причина, за която се сещам е смяна на самото табло и/ли модулът, който подава информация на таблото за показанията на километража. Вероятно се случва, но толкова рядко, че не виждам проблем да е произволно сложно и не особено евтино.

          Впрочем застрахователите няма да са безкрайно щастливи, ако няма кражби на коли.
          Последно редактирано от bokomo; 16-10-21, 11:54.

          Коментар


          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Именно причините, за които се сещаш, изобщо не са рядък случай.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X