Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покритие на Гражданска отговорност при ПТП м/у брат и сестра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покритие на Гражданска отговорност при ПТП м/у брат и сестра

    Днес сестричката ми паркира семейният им пасатор под джипа ми, с доста щети по него и пукната броня и фар за мъгла на джипа. Нейният застраховател извади интересна теория, че нейната гражданска нямало да ми покрие щетите, понеже тя била насочена към трети лица, пък ние не сме били точно такива?!? Хвърля ли ни на върбата, или има право?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

  • #2
    Сефте чувам за такъв номер. Ще да ви пързаля ...
    Тия когато и да ги утрепеш - все си закъснял.

    Коментар


    • #3
      Според мен те мята на върбата. Накарай го да ти посочи клаузата от полицата, на която се позовава.

      Друг е въпроса дали искаш да товариш застрахователното досие на сестра ти, тем паче предвид евентуален регресен иск от нейния застраховател към нея.

      Да не стане накрая да си нула на нула, минус времето и нервите.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #4
        Бе какво значи "свързано лице" при такова събитие? Егати идиотите, тия за да прецакат някого, ще измислят и нов правен институт, и ще се позоват на друга конституция ...
        Или птп-тата между роднини са по друг ЗДП, а? Между роднини до кое коляно, и в каква посока?

        Направо пиши жалба до началника на идиотчето - да си го уволнява. Преди да си ги хвърлил на журналистите. Законът защитава от вестникарски скандали банките, а тия шмекери - не.

        Коментар


        • #5
          Няма право застрахователят.
          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

          Коментар


          • bushiDO
            bushiDO коментира
            Редактиране на коментар
            Благодаря!

        • #6
          Ако с едната си кола ударих другата знам че не важи гражданската , но за трети лица нищо че имат близка роднинска връзка би трябвало да няма проблем
          088455338две
          "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
          Джамбазов 2010г..

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Преди доста години лапето паркира астрата(моята) във волвото на комшията. XC90. Скъпи части... Астрата със счупено задно стъкло.
            Аз бях на събор в Примоеско тогава, не ми се връщаше обратно, и по телефона му казах да си попълнят протоколите, да се обадят и в КАТ за всеки случай, и после през застрахователя.

            Обаче след време застрахователите отказали да платят защото нямало снимка на счупеното стъкло на астрата.
            Ама аз не искам нищо за астрата бе, за волвото искаме, то така си е редно...
            Ама не и не, та лапето си плати стопа и какво беше още от джоба. Пак добре, че комшията не се издръвчи и да иска нов(от магазина) стоп. Че беше май над 1000лева. Втората ръка към 400...

            Та застрахователите винаги ще се правят на луди само и само да не платят.
            Не им се давай, търси си правото до последно.
            Сестра ти де...

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            Ако сам си удариш другата кола, ГО не важи, така ли?

            А ако щерката удари с колата която кара моята, ГО важи ли, при положение че и двете коли са на мое име?

        • #7
          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Днес сестричката ми паркира семейният им пасатор под джипа ми, с доста щети по него и пукната броня и фар за мъгла на джипа. Нейният застраховател извади интересна теория, че нейната гражданска нямало да ми покрие щетите, понеже тя била насочена към трети лица, пък ние не сме били точно такива?!? Хвърля ли ни на върбата, или има право?
          Това застрахователната компания официално или мнение на някой брокер?
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • #8
            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Според мен те мята на върбата. Накарай го да ти посочи клаузата от полицата, на която се позовава.

            Друг е въпроса дали искаш да товариш застрахователното досие на сестра ти, тем паче предвид евентуален регресен иск от нейния застраховател към нея.

            Да не стане накрая да си нула на нула, минус времето и нервите.
            Е тя сестрата, нали заради това, си е направила и гражданска, че за разкош и каско - не е ли това идеята на гражданската, да те спасява от плащаници при такива инциденти?!?
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #9
              Сподели кой е застрахователа отказващ плащането.
              Мой колега прави застраховки, прави ми полицата и ми я носи на работа, като по тоя начин си спестявам разкарването. Изискването ми е било за читав застраховател дето си плаща щетите без опити за шикалкавене. Дали с основание или без, застраховките са ми все в Булстрад или Алианц.
              Последно редактирано от kameno karp; 01-12-20, 08:34.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • bushiDO
                bushiDO коментира
                Редактиране на коментар
                Евроинс е, но още не е отказал плащане - вчера заведохме щетите.

              • Самодържец
                Самодържец коментира
                Редактиране на коментар
                Няма да ти откажат обезщетение.

            • #10
              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение

              Това застрахователната компания официално или мнение на някой брокер?
              Това беше чичето в офис на Евроинс, а не някакъв дженерик застрахователен хъб. Абе май ше подкарвам нещата с тоягат - то цялата история беше малко крими - подадохме си двустранните протоколи, попълнихме още некви работи за каското и тоя ми звъни сле около час и ми вика: - Хмм, тука май ше има проблем, вие сте брат и сестра, а гражданската покривала само към трети лица, и щяла да я откажат, та даже и за каското имало опасност!... WTF?!?
              Последно редактирано от bushiDO; 01-12-20, 09:14.
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • turtey
                turtey коментира
                Редактиране на коментар
                Да ти дадат писмено становище като са много отворени и после КЗП, КФН, и чх в съда

              • bushiDO
                bushiDO коментира
                Редактиране на коментар
                Е, нека го откажат плащането - чичето тия работи ми ги каза няколко часа, след като подадохме протоколите. Тоест за сега съм на стендбай.Ще пиша когато има някакво развитие, но своевремнно да се има едно на ум, че може и друг да се опитат да го хлъзнат по-същата плоскост......

              • Самодържец
                Самодържец коментира
                Редактиране на коментар
                В кой офис?

            • #11
              По фактологията:
              Трето лице ли е сестра ти? -Да, трето лице е.
              Свързани лица ли сте? -Да, свързани лица сте.
              За ГО има ли значение дали сте свързани? -Не, няма.
              За Каското има ли значение дали сте свързани? -Може и да има, ако го пише в договора.
              Докато няма от тях официален документ, че отказват плащане, предлагам да не задълбаваме в теории на конспирацията.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #12
                Също така зависи къде е станало събитието. В гаража ,двора , паркинга на Метро или на републиканската пътна мрежа.

                Коментар


                • #13
                  Първоначално публикуван от са6о Преглед на мнение
                  Също така зависи къде е станало събитието. В гаража ,двора , паркинга на Метро или на републиканската пътна мрежа.
                  На околомръсното. Иначе какво е значението?!
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • са6о
                    са6о коментира
                    Редактиране на коментар
                    Тя важи на републиканската пътна мрежа. Затова, ако стане в двора , няма да покрива. За свързаните лица мисля ,че те пързалят . За трети лица се смятат всички лица, с изключение на лицето, което отговаря за причинените вреди.

                  • Stbd
                    Stbd коментира
                    Редактиране на коментар
                    А общинската?
                    Не е ли валидна по всички пътища, отворени за обществено ползване, или пък дори по цялата пътна мрежа? Примерно, паркинг на магазин е частен. И май имаше и тема по въпроса с магазина и паркинга.

                  • са6о
                    са6о коментира
                    Редактиране на коментар
                    Става дума за пътищата , които са с обществено ползване. На паркингите на магазините важат правилата за движение по пътищата.

                • #14
                  Споко, само пробват. Ако мине номера. Току виж сте се отказали.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #15
                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение

                    Това беше чичето в офис на Евроинс, а не някакъв дженерик застрахователен хъб. Абе май ше подкарвам нещата с тоягат - то цялата история беше малко крими - подадохме си двустранните протоколи, попълнихме още некви работи за каското и тоя ми звъни сле около час и ми вика: - Хмм, тука май ше има проблем, вие сте брат и сестра, а гражданската покривала само към трети лица, и щяла да я откажат, та даже и за каското имало опасност!... WTF?!?
                    Кои са трети лица не се изсмуква от пръстите. Пише го в закона. В случая - чл.477 ал.3 КЗ. Погледни го и ще видиш, че този е бил невеж.
                    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                    Коментар


                    • bushiDO
                      bushiDO коментира
                      Редактиране на коментар
                      Еее, това ако го знаех, когато ме привика, ща да умра от кеф да му цитирам точният член....

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X