Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Онлайн платен данък минава ли пред КАТ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Онлайн платен данък минава ли пред КАТ?

    Здравейте! Казусът е следния. Трябва да регистрирам мотоциклет. Има налични всички документи, но без бележка за платен данък. Според собственика данъкът е платен, но електронно чрез Интернет. Платежно е трудно да извади(счетоводители, време и други проблеми).

    1. Има ли обща система в КАТ, чрез която да се види, че няма задължения по МПС-то? Тоест може ли да се мине без бележка, при положение, че всичко е платено.
    2.Ако по въпрос 1 отговорът е “не”, къде мога да си извадя такава бележка, без да се нуждая да бия път 100км до данъчното, в което е бил зачислен моторът?
    Благодаря!


  • #2
    Нещо не помня КАТ да искат документ за данък, нотариус и пункт за ГТП да, но за КАТ не помня.
    Иначе щом на ГТП-тата им излиза в системата дали е платен , то би трявало и на КАТ, ама знае ли човек!?
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      няма такава система в КАТ, има за МинФин и пунктовете за ГТП и без бележка няма да стане. и то бележка издадена или заверена от общината пише в закона.
      няма такова платен през интернет, плаща се или в брой или от банкова сметка, най-вероятно данъка не е платен, иначе копие от плащането "по интернет" се вади за 2 минути.
      за каква сума говорим все пак?
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        Не съм сигурен дали е необходим документ за платен данък в КАТ.
        Но ако е необходим съм почти сигурен, че няма система за онлайн проверка.
        Абсолютно всеки документ го искат на хАртия.
        Или до много скоро беше така, поне в "нашият" КАТ.

        Ако е платен онлайн и всичко е ОК - изваждане на разпечатка от електронното банкиране или мястото от което е платен е най-лесната част от сделката.
        Още повече, че се е случило (ако се е случило) преди едва няколко месеца!

        Доколкото разбирам ще се регистрира малък мотор и не сте правили нотариално прехвърляне?
        Щото ако е имало такова този документ го иска нотариусът.

        И онлайн плащане на местни данъци има от много, много години.
        И през банките директно и през ипей.
        Само че до преди няколко години имаше проблем с таква бележка в пунктовете за ГТП.
        Някои искаха да има пИчат от общината. Вече не е необходима наистина никаква - проверява се онлайн.
        КАТ обаче е съвсем друга бира.
        Враг усраине

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
          Здравейте! Казусът е следния. Трябва да регистрирам мотоциклет. Има налични всички документи, но без бележка за платен данък. Според собственика данъкът е платен, но електронно чрез Интернет. Платежно е трудно да извади(счетоводители, време и други проблеми).

          1. Има ли обща система в КАТ, чрез която да се види, че няма задължения по МПС-то? Тоест може ли да се мине без бележка, при положение, че всичко е платено.
          2.Ако по въпрос 1 отговорът е “не”, къде мога да си извадя такава бележка, без да се нуждая да бия път 100км до данъчното, в което е бил зачислен моторът?
          Благодаря!
          Някой те пързаля. Ако данъкът е платен с електронно банкиране или с някаква карта, е работа за минути платилият да си направи разпечатка. Даже и принтер му не трябва, защото "печатът" към PDF файл и електронна поща не са измислени днес.
          Така или иначе, общината, в която си регистриран, ще ти търси данък от датата на придобиване на МПС-то. Онзи какво е платил или не, не е твой проблем, стига в резултат на неплащане МПС-то да няма някой запор.

          Точно ти никаква бележка не можеш да извадиш за данъчното задължение на друг човек.

          И те така.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            Моторът е 125сс, тоест без нотариус. Преглед(ГТП) има още валиден(за тях е две години). Тоест данъкът не е плащан максимум за 1година. Според собственика(фирма) са платени онлайн.
            Аз бележка от данъчното сигурно мога да взема, ама се чудех няма ли лесен начин, за да си спестя 200км до съответната община.
            Собственикът не знаел как да извади.
            Последно редактирано от venkabg; 06-05-20, 20:16.

            Коментар


            • Чавдар (V93)
              Чавдар (V93) коментира
              Редактиране на коментар
              Това последното вярваш ли го?!? Колко трудно е според тебе въпросното лице да отиде до Местни данъци и такси на съответната община, да си каже ЕГН-то или БУЛСТАТ-а и да си поиска дУкИмент с подпис и печат за платения по банков път данък-

            • venkabg
              venkabg коментира
              Редактиране на коментар
              Аз много добре те разбирам. Само че мен някои хора не ме разбират. А пък и в крайна сметка-кьорав карти не играе. Да съм гледал на място. Сега всичко е пито-платено, поне моторът е добър и ми харесва. Явно ще се пътува

          • #7
            Не, няма друг начин след като не ти е дал разпечатка за платен данък.

            А като отидеш на място, ако не е платен можеш да го платиш като така и така си там.
            То и няма друг начин да го платиш ти...
            Зависи от общината но едва ли някъде е повече от 20лв.
            И ако не е плащано дано е наистина от малко време.

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

            Точно ти никаква бележка не можеш да извадиш за данъчното задължение на друг човек.
            Тук може и да си прав - не би трябвало да му дадат документ за задължение на друг.
            Но ако задължението не е платено той ще може да го плати.
            Поне аз съм плащал чуждо задължение в общината и не ми е искали пълномощно или каквото и да е освен ЕГН.
            Последно редактирано от Esper; 06-05-20, 20:38.
            Враг усраине

            Коментар


            • venkabg
              venkabg коментира
              Редактиране на коментар
              Утре ще се обадя в съответната община за разяснение. Да видим дали ще издадат бележка за данъка(ако е платен). Ако искат лично собственика, ще го тормозя.

            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              А защо първо не попиташ в КАТ това задължително в твоят случай?
              Най-малкото ти е по-близо и не струва нищо.

            • venkabg
              venkabg коментира
              Редактиране на коментар
              Прочетох го на страницата им. Там са писали от кои документи имат нужда. Не знам дали я обновяват. Не е лошо и тях да препитам.
              Благодаря!

          • #8
            Честито. Гражданска, талоните, договора и с мотора в КАТ.

            Коментар


            • #9
              Пробвай да помолиш във някой пункт за ГТП , да "чукнат" моторетката. Би трявбало веднага да излезе дали е със платен данък или не
              Сега - BMW R1200RT 2006 г
              Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
              По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
              По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

              Коментар


              • #10
                Моторът е регистриран. Нямаше проблем с бележката за данъка. Никой не я е искал. Имаше друг тип проблеми. От сорта на “само мотопеди се прехвърлят без нотариус, това мотоциклет ли е?” Но се оправих.
                Да ми е честит! Има още много да се опознаваме.
                Благодаря на всички!

                Коментар


                • #11
                  Да си гледат работата. Буквално.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X