Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тировете ще ни разрушат къщите 😟

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тировете ще ни разрушат къщите 😟

    Здравейте, имам нужда от съвет.
    Къщата ми е в село, намиращо се между два от първокласните пътища. Поради което често минават ТИРОве, които си съкращават пътя. Като голяма част от тях преминават с висока скорост.
    Къщата ми е на втори ред от шосето и, въпреки това, като премине някой здраво изсилил се камион и остъклението на предверието почва да дръчи, а по някои стени са се появили пукнатини.
    Дайте идеи, какво може да се направи, както и конкретните начини за изпълнение: да инициирам поставяне на легнал полицай ли, на камера за скорост? Поставяне на знак е безпредметно, то и сега никой не кара с 50. А предполагам, че няма как да се забрани преминаване на камиони над определен тонаж...
    Благодаря предварително за всяко мнение!

  • #2
    Кмета и легнали полицаи, нищо че ще се дърпа и ще вика, че не зависи от него. Пътят може и да не е общински, ма може и друг кмет, докато нещо се промени, важното е да не ви мързи. Ето подобна тема

    https://offroad-bulgaria.com/forum/%...86%D0%B0%D0%B9
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #3
      Камери и ограничение 30 е правилния вариант. Парите от глобите в бюджета на общината.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Камери ...
        A какъв е начинът за иницииране на поставяне на камера, към коя институция да се обърна?

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от kalchev72 Преглед на мнение
          A какъв е начинът за иницииране на поставяне на камера, към коя институция да се обърна?
          - към небесния синод . Останалите ше си го прехвърлят в другия крачол .

          ... та поради горното : говориш първо ( човешки) с кмета . Той ше си го прехвърли . ...
          Второ , пишеш му едно писмо , в което описваш проблема и го пускаш в Общината с входящ номер . Той ще си го прехвърли ...
          Трето , събирате се собствениците на къщи от Първи , Втори , че и Трети ред , правите подписка - и пак с писмо до Кмета , ама с копие до Началника на съответното подразделение на Пътна полиция . В него ( писмото) драматично описвате в анотацията , че е " само въпрос на време поради превишените скорости да се случи непоправимото..." и т.н. в този дух. Кмета и Началника ще си го прехвърлят ( вероятно) ...

          ... и за да не стане пълно копие на Елин Пелиновото прошение на жителите от село Голяма неволя до дедо Господ - следваща стъпка : викате Телевизията , преграждате шосето и размахвате пред камерите копия от Писмата .
          ... ако и това не помогне ... е , тогава накрая : до Него ! ъъъ ... тъй де , до баце Бойко ....
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #6
            Общо взето това е реда. Последна точка-отивате на редовното заседание на общинския съвет. Там винаги има последна точка "Разни", по която ставате и си казвате болката.
            По наше село беше същата драма. На главния път има редовен пост на КАТ и ДАИ. Камиони с чакъл и земна маса редовно караха претоварени и за да не хранят контролите, минаваха през селата. При нас карахме отзад напред-първо на Съвета. Кмета каза-напиеште го, да го имам черно на бяло. АПИ изреваха, не можело да се слагат препятствия на републикански път, пречело на зимната поддръжка. Та после с АПИ се разправяхме, даже до министъра. Накрая се поставиха гумени гърбици и вече втора година самосвал не съм виждал в село.
            Добре се отрази и на междуселските джигити.
            Камерите не вършат работа на село.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

              - към небесния синод . Останалите ше си го прехвърлят в другия крачол .

              ... та поради горното : говориш първо ( човешки) с кмета . Той ше си го прехвърли . ...
              Второ , пишеш му едно писмо , в което описваш проблема и го пускаш в Общината с входящ номер . Той ще си го прехвърли ...
              Трето , събирате се собствениците на къщи от Първи , Втори , че и Трети ред , правите подписка - и пак с писмо до Кмета , ама с копие до Началника на съответното подразделение на Пътна полиция . В него ( писмото) драматично описвате в анотацията , че е " само въпрос на време поради превишените скорости да се случи непоправимото..." и т.н. в този дух. Кмета и Началника ще си го прехвърлят ( вероятно) ...

              ... и за да не стане пълно копие на Елин Пелиновото прошение на жителите от село Голяма неволя до дедо Господ - следваща стъпка : викате Телевизията , преграждате шосето и размахвате пред камерите копия от Писмата .
              ... ако и това не помогне ... е , тогава накрая : до Него ! ъъъ ... тъй де , до баце Бойко ....
              В наща маала стигнахме до последната точка - баце. Ма никой не го е викал още. Плюс имаме и смъртен случай, за щастие на ром-пилот, почерпен, не на някой невинен. Общината го играха забранено е поставяне на легнали полицаи, а в града има поне 10. По едно време бяха много, но ги махнаха.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Само за протокола - аз още не съм си го решил проблема. Сега ще се борим с новия кмет. Ама аз съм рядко злопаметен гъз, та още не съм вдигнал белия флаг.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #9
                  Пинизът е да не го вдигнеш и при следващия кмет, ма сам е голям зор.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    Както съм казвал неведнъж - аз иначе съм кротък дришльо, ама като стане въпрос за здравето и живота на семейството ми, рЕзко се превръщам в крайно неприятен анус.

                    Тоя новия кмет засега дава индикации, като да не е съвсем против идеята.

                    Иначе да - на комшиите май им е все едно, та ше го караме по схемата и сам войнът е сам Зор, колко да е зор.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #11
                      Здравейте отново и благодаря на отзовалите се!
                      Тъй, днес говорих с кмета - оказа се заинтересован от темата и надълго и нашироко ми разказа сам каква битка е водил - в пътното (дето казали че за камера трябва да има 3000 коли трафик, а тук са към 100-120 тира на ден), с голямата община, дето казали, че може легнали полицаи, ама ако селото си ги плати само, по 3000 лв на легнал полицай + 800 лв проект и незнайно колко и в какви срокове монтаж, каква битка е водил с КАТ и т.н.
                      Аз му предложих да направим подписка, аз ще обиколя хората, не ме мързи, но първо, не знам към кого да я адресирам и второ, има ли някакви изисквания към една подписка за да е легитимна и законна?

                      Коментар


                      • #12
                        Логично би било подписката да е към кмета и собственика на пътя. Доколкото съм наясно - КАТ не отговарят за организацията на движението, само за контрола по спазването и (дежурния лаф на катаджии, клечащи в храстите пред някоя хранилка - тия знаци не ги слагаме ние).

                        Задължително искай да ти я входират с номер и на двете места, като гнусно им намекнеш, че ако не дай си Боже стане сакатлък с човешки жертви... Ти си имаш докимента, и като тръгнат да търсят изкупителна жертви - ще го развееш като Самарското знаме. Обикновено спича чиновниците, като стане ясно че може да им потърсят персонална отговорност.

                        Успех, ще следя твоя случай отблизо, дано ми помогнеш с полезно инфо и съвети!
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #13
                          Така 100 години ще ви подмятат по инстанциите . Формулирате си ясно исканията организирате се и един протест със затваряне на пътя .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            Скапани са законите, иначе на кой би пречила една или две камери там, при положение, че практически те се плащат от нарушителите.
                            Камера, защото се изплаща, и защото резлултата е по-добър - при легнал полицай шума и вибрациите са други.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • Kirilpm
                              Kirilpm коментира
                              Редактиране на коментар
                              Според теб колко дълго би просъществувала камера в малко българско село, където по всяка вероятност от 12 до 5 сутринта жива душа не минава.

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X