Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пешеходна пътека

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пешеходна пътека

    Ситуацията е следната: булевард, пешеходна пътека със светофар с бутон. Пряка на булеварда на 90 градуса до самата пешеходна пътека, обозначена със знак СТОП. Колона от коли в двете посоки изчакват червеното на светофара, от пряката автомобил изчаква минаващите пешеходци и завива по булеварда, докато свети червено. В нарушение ли е завиващият?
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

  • #2
    На него свети ли му червено? И принципно разрешен ли е завоят в посоката, в която е тръгнал?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      На него свети ли му червено? И принципно разрешен ли е завоят в посоката, в която е тръгнал?

      Пред него има знак СТОП, завиването е разрешено в двете посоки.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #4
        Почти същата ситуация - https://www.google.bg/maps/@43.21287...2!8i6656?hl=en

        Аз също съм се чудил, какво и как е редно. Реално погледнато на колите им свети червено, а на пешеходците - зелено. Този, който е на знак STOP, пропуска движещите се по пътя с предимство. Тъй като те са на червен светофар, реално погледнато може да мине, след като пропусне и пешеходците. Когато, обаче, светофарът на пешеходците светне червено, а на колите - зелено, изчаква да пропусне автомобилите.

        Това е лично мое мнение, Ако съм в грешка - поправете ме.

        Коментар


        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          Не си в грешка, даже твоята ситуация е по-лесна, защото има само завой надясно По-злобен вариант има в Дианабад - малкия светофар пред училището. Там ако разчиташ на автоматиката, може да се отвисиш 10-тина минути за излизане от малката пряка .

        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Точно така е . През този малкия светофар в Дянабад минавам поне два пъти на ден да оставя и да взема децата от училище. Само че знака не е стоп а бившия №1 пресичане на път с предимство .
          Последно редактирано от sek.1; 02-03-20, 07:05.

      • #5
        Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
        Почти същата ситуация - https://www.google.bg/maps/@43.21287...2!8i6656?hl=en

        Аз също съм се чудил, какво и как е редно. Реално погледнато на колите им свети червено, а на пешеходците - зелено. Този, който е на знак STOP, пропуска движещите се по пътя с предимство. Тъй като те са на червен светофар, реално погледнато може да мине, след като пропусне и пешеходците. Когато, обаче, светофарът на пешеходците светне червено, а на колите - зелено, изчаква да пропусне автомобилите.

        Това е лично мое мнение, Ако съм в грешка - поправете ме.
        Точно така, нали градацията при пътната регулировка е светофар, пътни знаци, маркировка, а при липса на всичко това- пръв минава тоя с най-големия жиб...Според мен не е в нарушение, но явно катаджиите не мислят така-пред мен подгониха със сирени един в тази ситуация. Питам по принцип, защото и аз често съм в такава ситуация и не съм имал проблеми, може би, защото не са ме засекли...
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
          Почти същата ситуация - https://www.google.bg/maps/@43.21287...2!8i6656?hl=en

          Аз също съм се чудил, какво и как е редно. Реално погледнато на колите им свети червено, а на пешеходците - зелено. Този, който е на знак STOP, пропуска движещите се по пътя с предимство. Тъй като те са на червен светофар, реално погледнато може да мине, след като пропусне и пешеходците. Когато, обаче, светофарът на пешеходците светне червено, а на колите - зелено, изчаква да пропусне автомобилите.

          Това е лично мое мнение, Ако съм в грешка - поправете ме.
          Примера ти не е много точен.
          Според мен питането е за тази ситуация:
          'P8G3+J2 София'
          Минаваш си когато ти е кеф, но ако пешеходец е включил светофара е по-удобно, щото в пиковите часове нèма минаване, както и тук:
          'M773+49 София', например.
          Ето: 'M9MC+WQ София' и друг подобен пример.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #7
            В София пред Малчика/Нестле го има същия. Ще чакам автоматиката, ама няма да е днеска. Ако съм първа кола на светофара, дърпам ръчната, слизам, отивам до светофара, натискам бутона и като светне, се изнизваме цялата колона. Иначе няма минаване от там-може да брадясаш на тоя булевард. Точно такъв е-локална уличка, знак стоп, в булеварда можеш да се навреш и в двете посоки. Даже стопа не винаги го има, щото го крадат.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #8
              Има такъв и до на до 36 училище, не е нарушение. Ти спираш на стопа, чакаш другите да ги хване червено или да се източат и ако няма пешеходци минаваш. Нямаш светофар, поради това, че явно не е толкова натоварено извън пиковите часове, но имаш стоп, който указва, че трябва да спреш и да се огледаш.

              Коментар


              • #9
                Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение

                Точно така, нали градацията при пътната регулировка е светофар, пътни знаци, маркировка, а при липса на всичко това- пръв минава тоя с най-големия жиб...Според мен не е в нарушение, но явно катаджиите не мислят така-пред мен подгониха със сирени един в тази ситуация. Питам по принцип, защото и аз често съм в такава ситуация и не съм имал проблеми, може би, защото не са ме засекли...
                Ако не е спрял на ''стоп''-a /''до състояние на покой''/ са го погнали за това .
                /Любим прийом на КАТ, на подобни места-хранилки - Стоп-a е сложен далеч от кръстовището; на място за Б1 е сложен Б2 и подобни/

                Коментар


                • ivo-police
                  ivo-police коментира
                  Редактиране на коментар
                  По въпроса от темата всичко е казано. На кой не му е ясно да пита ,ще му го обясня цветно.
                  Знаците са за спазване и на стоп се спира .До сега не съм видял кръстовище на което като спреш на знака да имаш видимост.Маркираш със спиране знака и се примъкваш леко напред да се огледаш.Така се учи и в шофьорските курсове.А за хранилките няма какво да коментирам ,като има кой да дава -винаги ще се намери кой да взима.

                • BulAf
                  BulAf коментира
                  Редактиране на коментар
                  О даа, абсолютен факт е, че информационната обезпеченост, осигурявана от знаците и табелите регулиращи пътното движение в България е на световно ниво!
                  /И голям дял в тази услуга е на КАТ (МВР) /
                  Последно редактирано от BulAf; 04-03-20, 17:31.

              • #10
                Беше спрял на СТОП -а и като се изнизаха пешеходците, зави, докато светеше червено. Обясни ми, моля, в нарушение ли е?
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • Gadnyara
                  Gadnyara коментира
                  Редактиране на коментар
                  По-горе е отговорено - има да спазва човека задълженията по знака и пешеходците. Светофарът щом не е пред него, не е в задълженията му.

                • santaclash
                  santaclash коментира
                  Редактиране на коментар
                  Светофарите, с които се сигнализира движението по съседни, напречни и т.н. пътища, не те интересува въобще. Гледаш си само това, което регулира движението в твоята посока. Знак, светофар, маркировка или каквото е там.

              • #11
                "Т" образно кръстовище .На главния път светофар ,на малката улица "стоп".Излизаш от улицата ,маркираш "стопа" и се примъкваш напред да се огледаш.Имаш право на ляв и десен завой . Пешеходна пътека от дясната страна. Не те интересува какво свети светофара на главния път можеш ли "дал си предимството " правиш левия завой. Десния завой обаче правиш при червен пешеходен светофар,защото не може да пресечеш пешеходна пътека на която за пешеходеца свети зелено.Така не може да те спират иначе при завой и пресичане на пътеката при зелен светофар за пешеходеца и хоп "хранилка".А пешеходния светофар го виждаш от пряката перфектно.

                Коментар


                • MFr
                  MFr коментира
                  Редактиране на коментар
                  На много места при завой се пресича пешеходна пътека със светещ зелено светофар за пешеходците, защо да е забранено???

                • veskov
                  veskov коментира
                  Редактиране на коментар
                  След като осигуриш предимство на кашика (дори да е в нарушение)

              • #12
                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                ...Десния завой обаче правиш при червен пешеходен светофар,защото не може да пресечеш пешеходна пътека на която за пешеходеца свети зелено...
                Това е абсолютно невярно!

                Коментар


                • #13
                  Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение

                  Това е абсолютно невярно!
                  Това искам да разбера. На повечето кръстовища свети зелено едновременно за пешеходците и за завиващите?
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • veskov
                    veskov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Знаещите ще ти отговорят, но изобщо не си прав, беше така мноого отдавна.

                • #14
                  https://www.google.com/maps/@43.4009...7i13312!8i6656


                  Това е мястото.Човекът пусна пешеходците и направи ляв завой при светещо зелено на пътеката.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • BulAf
                    BulAf коментира
                    Редактиране на коментар
                    Прекъсната е заради пешеходната пътека (чисто технологично вероятно)!
                    Само олигофрен може да реши че му е позволено да мине оттам - надлъжно по пътеката

                    /ясно е че маркировката е cбъркана, което обаче не я отменя!/

                  • Kozzzec
                    Kozzzec коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ама то и пътека няма. Ясно се вижда, че е заличена.

                  • korgoth
                    korgoth коментира
                    Редактиране на коментар
                    Пътека има, просто не е зебра, както е по новите изисквания.

                • #15
                  Гледайки местоположението, виждам двойна непрекъсната линия. Следователно левият завой, на идващия откъм знак "STOP" автомобил, го смятам за абсолютно забранен, макар и да няма знак под/над стопа, който да оказва изрично посоката на движение.

                  За хора, които не са запознати с това кръстовище, вероятно е нормално да направят левия завой.

                  Ситуацията е спорна. Възможно е да има липса на знак, оказващ посоката на движение след знака "STOP". Възможно е и маркировката да е стара, макар силно да се съмнявам в това.

                  Мнението по този въпрос е изцяло лично и не твърдя за неговата истинност.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X