Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бракуване на кола с немски транзитни номера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бракуване на кола с немски транзитни номера

    Някой правил ли е такова упражнение? Колата е с немски талон на мое име, аз я докарах на ход от Германия, транзитните номера са валидни още даже. С ниска стойност е, подариха ми я буквално познати като бях там. Имах идея за какво може да ми върши работа в България и затова я взех и се прибрах с нея ама за съжаление по пътя разви добро чукане в двигателя.

    Та май май няма да се занимавам с нея, обмислям да я дам на морга и да и продам двата комплекта гуми за да си възстановя разходите по номера и прочее и да не губя повече време. Въпроса е документално как става това изобщо?

    Транзитните номера са за две седмици и ще си изтекат сами. От тоя момент нататък в Германия не дължа нищо и колата е свалена от отчет там все едно. В България никога не е вкарвана на отчет. На теория изглежда като всички проблеми с отчета да се решават сами ама изглежда прекалено хубаво за да е истина. Отделно поне една екотакса дали няма да ме накарат да платя като внасям скрап в България

  • #2
    Тая кола , тук няма пред кой да я *бракуваш* , след като не е била завеждана на отчет нито в КАТ ,нито в общината. Продаваш я тихомълком на някоя морга само с копие на талона , а номерата си ги прибираш (за сувенир) , или ги унищожаваш....
    Като стойност е 3-400 лв. - тия дни връщах една Астра в Надин....

    ....впрочем , каква е колата , може на някой да му трябва нещо....
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X