Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руска школа за оффроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Руска школа за оффроуд

    http://htftp.offroad-bulgaria.com/ch...oad%20driving/

    Приятно гледане,има доста полезна информация.
    Пътят е целта.

  • #2
    До: Руска школа за оффроуд

    Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
    ... има доста полезна информация.
    Както и опасни глупости. Като например дърпане с удар с колан, закачен за теглич ...

    Школа ?!? Хм ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Руска школа за оффроуд

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Както и опасни глупости. Като например дърпане с удар с колан, закачен за теглич ...

      Школа ?!? Хм ...
      Taka го представиха - Внедорожная школа.
      Ако искаш,кажи кои от файловете са грешни като инфо, да ги разкарам. Ценното да си остане.
      Пътят е целта.

      Коментар


      • #4
        До: Руска школа за оффроуд

        Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
        http://htftp.offroad-bulgaria.com/ch...oad%20driving/

        Приятно гледане,има доста полезна информация.

        както обикновено руснаците неотразими, браво хубави кликове , има доста неща за гледане , какво да прави и какво да неправим
        Последно редактирано от Юли; 29-01-09, 05:43.
        sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

        Коментар


        • #5
          До: Руска школа за оффроуд

          Няма лошо
          Евала на хора който се опитват да споделят опита си.

          Коментар


          • #6
            До: Руска школа за оффроуд

            Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
            Taka го представиха - Внедорожная школа ...
            То било лесно да направиш "школа". Взимаш видео от разходки и вмъкваш тук-там по някоя и друга фраза-прозрение. Примерно "Там, където лятото сте минавали без проблем, през зимата може и да е невъзможно".

            Най-много ми хареса обаче следният съвет: "При диагонално окантарване, в момента, в който колелата се окажат във въздуха, подайте газ. Така за сметка на инерцията на въртящото се колело, част от въртящия момент ще се предаде на неподвижното." ...
            Това смятам да го пробвам при първа възможност.

            Майтапът настрана, но никога НЕ правете в къщи това:



            Тегличът е направен за да закачите на него ремарке или каравана. Той НЕ е предвиден за ударни натоварвания, които се получават при опити за изваждане на затънал джип. Възможно е да се счупи и тогава ще имате снаряд, който може да убие човек!!!





            Децата нямат работа в опасна близост до кола, вдигната на хай-лифт!!! Дори на равно място винаги има опасност тя да падне от крика ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Руска школа за оффроуд

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              То било лесно да направиш "школа". Взимаш видео от разходки и вмъкваш там по някоя и друга фраза-прозрение. Примерно "Там, където лятото сте минавали без проблем, през зимата може и да е невъзможно".

              Най-ми хареса обаче следният съвет: "При диагонално окантарване, в момента, в който колелата се окажат във въздуха, подайте газ. Така за сметка на инерцията на въртящото се колело, част от въртящия момент ще се предаде на неподвижното." ...
              Това смятам да го пробвам при първа възможност.

              Майтапът настрана, но никога НЕ правете в къщи това:



              Тегличът е направен за да закачите на него ремарке или каравана. Той НЕ е предвиден за ударни натоварвания, които се получават при опити за изваждане на затънал джип. Възможно е да се счупи и тогава ще имате снаряд, който може да убие човек!!!





              Децата нямат работа в опасна близост до кола, вдигната на хай-лифт!!! Дори на равно място винаги има опасност тя да падне от крика ...
              Да, не са особено умни да си оставят детето там.Нямам думи просто.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • #8
                До: Руска школа за оффроуд

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                ...При диагонално окантарване, в момента, в който колелата се окажат във въздуха, подайте газ. Така за сметка на инерцията на въртящото се колело, част от въртящия момент ще се предаде на неподвижното...
                Това реално се случва, но ефектът е толкова малък, че не се сещам за ситуация, в която би ми помогнало.

                Коментар


                • #9
                  До: Руска школа за оффроуд

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Това реално се случва, но ефектът е толкова малък, че не се сещам за ситуация, в която би ми помогнало.
                  Ако си с LSD ефектът е реален.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Руска школа за оффроуд

                    да де, или ако си по-опитен със спирачките (ръчна, крачна). Ама тези говорят за инерцията, щото са кът откъм блокировки.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Руска школа за оффроуд

                      По въпроса за децата: в някои случаи, когато няма кой друг да ти помогне съм ползвал помощтта на сина ми слагайки го детето на по-безопасно място, например в джипа да го управлява, но не винаги е възможно, а и в гората няма достатъчно пълнолетни зрители, за да ги помолиш за помощ.

                      А за окантарването с машина без блокажи има нещо друго, което много помага, така наречените "спънки", в стария вариянт дървено клиновидно трубче, а в по-съвременния пластмасово такова, което служи когато примерно сменяш гума да предотвратиш движението на автомобила по посока на наклона и падането от крика. Та това тробче се заклинва м/у гемата, която е във въздуха и калника, така че то блокира движението й и въртящият момент про "отворения" диф. се прадева към другото колело, което е на земята, подава се плавно чрез газ и съединител въртящ момент, а ако трабва де се смени посоката на движение, трубчето пада и се слага от другата страна на гумата. Възможно е да се понамачка калника, но в гората това не е единствената възможна щета.
                      Така преди много години с парче дърво сложено от предната страна на задна дясна гума съм вадил москвич на заден ход от критична ситуация в която бях попаднал в тинеджърска възраст, а тогава никой не беше чувал за мобилни телефони и ако баща ми ме видеш надали щеше да ми се зарадва много. По вътрешната страна на калника нямаше поражения единствено аспуха фучеше по-яко. Преди да стигна до тази идея се мъчих сам да избутам москала включил на задна и опирайки се с гръб/задник на колонката, но не ми стигна "мощта". Затова пък ми дойде тази идея, която ме измъкна от гадната ситуация.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Руска школа за оффроуд

                        Tъй като поради ред причини все още няма БГ Оффроуд курсове,на които бих се записал с огромно удоволствие, аз се уча от този форум и от многото видео филми из нета. Все пак е по добре от нищо. Наистина от друга страна е опасно да не се придобият грешни знания по материята, но ето, за това сте знаещите колеги от форума да давате точните насоки.
                        Пътят е целта.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Руска школа за оффроуд

                          Хора незнам какво е вашето мнение но аз лично мисля че никой не може да каже 100% как трябва да се кара и как не трябва.Винаги има моменти в който се правят неща който много пъти сме си казвали че никога не трябва да правим!
                          Едно е някой който е толкова вътре в нещата и ти казва какво да правиш че ти стигаш до степен че самия ти незнаеш какво правиш и стават голями каши!
                          Другото което съм забелязал е фразата "Щом той може значи и аз мога"!

                          За мен ако човек сам не започне да се опитва и да се учи от грешките си никой не може да ходи понего и да го оправя!
                          https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                          Коментар


                          • #14
                            До: Руска школа за оффроуд

                            И с "проба-грешка" става, но на каква цена? Все си е по-добре да има някой до тебе...
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X