Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паркиране в центъра на София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    одеве написах цял ферман... и явно точно тогава са ъпгрейднали сървъра

    накратко: посочете ми европейски град с над 200 000 души население, в който няма пешеходна зона и ИМА свободни места за паркиране в идеалния център, при това безплатни???

    от криворазбрана "демокрация" и "права" сме на това дередже...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
      накратко: посочете ми европейски град с над 200 000 души население, в който няма пешеходна зона и ИМА свободни места за паркиране в идеалния център, при това безплатни???

      от криворазбрана "демокрация" и "права" сме на това дередже...
      A дали някой може да посочи град като София, на който всички големи улици и булеварди му се събират в най-идеалния център. Като изключим околовръстното (което е тясно и вечно задръстено), от който и квартал да тръгнеш към друг, минаваш през центъра.
      Имаме си наследство с което трябва да се съобразяваме.
      LZ1JJJ

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от dani
        A дали някой може да посочи град като София, на който всички големи улици и булеварди му се събират в най-идеалния център. Като изключим околовръстното (което е тясно и вечно задръстено), от който и квартал да тръгнеш към друг, минаваш през центъра.
        Имаме си наследство с което трябва да се съобразяваме.
        1. Да минеш през центъра не значи, да паркираш така, че нищо по-широко от Фиат 126р да не може да мине
        2. Ако пътуваш занякъде, едва ли ще минеш по Витошка за по-бързо /една от най-задръстените улици/

        а иначе аз открай време обяснявам, че ако се продължи Цариградско до Т. Александров ползата ще е двойна - хем нов път, хем ще се махнат няколко сгради населени с кръвопийци
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от Софианитка
          моето мнение е, че е рано да се сравняваме или пък да прилагаме неща за които няма инфраструктура нито условия да бъде създадена... В много страни част от хората остават паркирани колите си на метростанциите - но там обикновенно има безплатни паркинги. Метрото е точно до секунда и има достатъчно спирки...
          Аз никак не мисля, че е рано.. Ей го на, ЕС е тук до някакви години. Пък и не заради него, тая бъркотия трябва да спре. Така или иначе никъде няма инфраструктура за това, правят се опити за овладяване на ситуацията в движение. Едва ли съществува развит и цивилизован град в света, чиито архитетурен план (или както се нарича) е пресметнат за движението от днешно време.. А що се касае до метрото - все още паркоместа има (безплатни) около метростанциите, но тези в Люлин. Където спокойно можеш да паркираш и да си при Президента за минути. Дълбоко се съмнявам, че около метростанциите в центъра на Лондон, Прага и т.н. има безплатни паркинги.

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
          идеята с четните/нечетни номера отдавна отпадна... тя е измислина от италианците, но почти без ефект, щото доста от хората веднага си купили по още една кола...
          Не съм съгласен. В не малко страни все още работи. Например Филипините (имах колеги Филипинци). И с помощта на други финансови 'инструменти' нещата са направени така, че трябва доста да поцъкаш в ексела, преди да решиш дали наистина ти трябва 2-ра кола..

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров
          .....Ако му е скъпо да живее на Витошка да се премести на по-евтино място...
          Абсолютно правилно! Погледнете големите компании - всички изнесоха (или изнасят) офисите си в периферията. В центъра остават само 'представителните' офиси.

          Въобще смятам, че нещата могат да се подобрят на порядък по-добре, стига само да се спазват и прилагат по-ефективно правилата и наредбите. Например друго, което ме възмущава зверски, и само защото не съм изнервен по природа се спирам да не го 'прегазвам' с Дифендъра са преобладаващата част от собсвеници на магазинчета и всякакви подобни 'обекти' в центъра на София, които 'пазят' парко-места точно пред вратите си с кашони, столове, тухли, клонки и съчки и т.н. Що за простотия, пък и скачат едва ли не на бой, ако пренебрегнеш чувството им за собственост Като искат лично парко-място -> плащат в общината и т.н.

          Една кратка история :
          Братовчед ми работи 3 години в Прага. Когато се върна, едно от многото неща, които ми разправяше е движението и дисциплината на пътя. Разказваше за това, как не чуваш клаксони, всеки подава мигач, и неща от рода на задръстване на голям булевард, голямо все едно от Орлов мост почти до Плиска... И автобусната лента стой празна. Съответно автобуса идва и ти си сверяваш часовника по него (пък и графика му е 'hard-coded' на автобусната колонка).. Колко е вярно това или е мит не мога да кажа (не съм бил в Прага, въпреки, че кръстника ми е чех ).. По-интересно за мен е друго : Миналата година имах срещи с колеги от Чехия, на които разправям историята с впечатленията на братовчеда и те казват : не си мисли, че чехите сме толкова културни и възпитани, просто глобите и наказанията започнаха да се спазват и налагат.. И защо не? Когато си получиш известие за глоба от 50-100лв. заедно с бележката за тока за преминаване на червено, каране с превишена скорост по бул. България, или не-даване предимство на пешеходец на пешеходна пътека, тогава ще се замислиш... Май..

          Коментар


          • #20
            ох, сега ако почна и за пешеходните пътеки... Поредния българизъм - дори в Румъния ако не пуснеш пешеходеца става проблем...

            ама айде, че трябва да чета приказки за лека нощ!
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #21
              Ей момчета, за кой път да казвам - "кому въгодно" - на Витошка има 120 паркоместа, които бате Бойко губи като електорат, това което печели е всички които нямат лимузини които да паркират по Витошка...
              Ако той не стане следващия президент вече ме наричайте АЗИС!!!

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                ох, сега ако почна и за пешеходните пътеки... Поредния българизъм - дори в Румъния ако не пуснеш пешеходеца става проблем...
                Не те разбрах..

                Коментар


                • #23
                  Чакайте бе, вие ли не разбрахте или аз. На Витошка пак ще паркират, пак ще карат и пак ще се застрелват. Просто ще са другите наште, кво толкова ... Хората които живеят там отдавна са бедни. Колко москвича сте виждали? А нощем какво изобщо, освен пред чалгаджийниците? Е те тва е, а не щом живее в центъра е длъжен на другите ... Въпроса е кои гъзари да паркират във втория ред, кои кафенета да си слагат масите до трамвайната линия, кой да прави бардака ... Не дали. А иначе ония хора имат същото право да паркират пред къщи, каквото и в Обеля - 8. И те си плащат данъците, и тия улици са и техни.

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от Стефан
                    ... Хората които живеят там (Витошка) отдавна са бедни... А иначе имат същото право да паркират пред къщи, каквото и в Обеля - 8. И те си плащат данъците, и тия улици са и техни.
                    Не схващам логиката за плащането на данъците. Различието в стандарта на кварталите в София ще е все по-явно мисля. Позната на майка ми взима по 2.800 EUR на месец от наем на апартамент на Витошка. Друг е въпроса, че ходи до Метро с маршрутка. Чудна квартира в Обеля сигурно е и под 200лв.

                    Коментар


                    • #25
                      Ето. Тоя с апартамента не живее на Витошка. А тия с офисите естествено са за утрепване. Обаче не всички апартаменти на Витошка са офиси.
                      За пишман бизнесмените в центъра - естествено мор! Но няма нужда да се правим на улави, да раздуваме за евросъюзи и кво било по света, докато центровете на нашите 3 000 годишни градове все още са преди всичко жилищни райони. Че европата е успяла да изгори с мъдрите си и добри бомби центровете на своите градове, и от 60 години те са обществени зони е друга работа и не наша вина.
                      Също така не забелязвам и обществени паркинги. Никъде, не само в центъра. Кво значи да ми искат пари на паркинга на гарата, на летището и къде да е другаде. Аз съм си платил и местните и пътните данъци, и естествено имам право на достъп до обществените места. Като имаш някъде твой си парцел и искаш да е паркинг - слагай там дебил с кочан и бариера, прибирай пари щом някой иска да ти ги даде. Това е законно и справедливо. Другото - не.

                      Коментар


                      • #26
                        Стига с правата. Неможе на Витошка или в претставителния център да живеят хора с по 200-300лв доход в апартаменти които струват по 1000-2000евро квадрата. Там е за богати,а за бедните има краини квартали където няма проблем с паркирането. Целия проблем с паркирането може да се реши с финансови механизми. Във Финландия вече има такса за влизане на селяни в столицата, така трябва да стане и в Софииския център. Време е вече всеки да си намери мястото. Поради факта, че в един блок живеят бедни и богати София изглежда толкова мръсна и запусната. За пример в един вход от 10 апартамента живеят 5 богати и 5 бедни и мазилката пада защото само първите петима могат да платят ремонта и т.н. Много е просто цените на всичко в центъра трябва да станат нормални, а не социални както е сега и задръстванията ще намалеят, и места за паркиране ще има. У нас се карат много коли които струват по малко отколкото реалната цена на гражданската отговорност. Aз имам офис на Витошка от 12 години и нямам проблем с паркирането, но е време 30-40% от возилата в българия да бъдат бракувани или да се направи престоя в центъра поне 3лв/ч.
                        IvoVarbanov.bg

                        Коментар


                        • #27
                          А тия с офисите естествено са за утрепване. Обаче не всички апартаменти на Витошка са офиси.
                          За пишман бизнесмените в центъра - естествено мор


                          Защо бе Стефане? Центъра е за такива като мен, които ходят с костюм всеки ден на работа. А пишман бизнесмените хранят 70% от българите в момента.
                          IvoVarbanov.bg

                          Коментар


                          • #28
                            Глей сеа, като по-прост все ми се струва че центъра не е баш за офисуване. Може да не съм пенсионер, ама понякога ми се иска и аз да походя бавно между шадраванчета и музеи, а не между ревящи беемвета. В центъра на моя си град.
                            Ако обаче ти се струва че не съм прав, мога да ти продам моите два офиса на Витошка. По цял етаж са. Срещу Съдебната палата.

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от Ивайло Върбанов
                              А тия с офисите естествено са за утрепване. Обаче не всички апартаменти на Витошка са офиси.
                              За пишман бизнесмените в центъра - естествено мор


                              Защо бе Стефане? Центъра е за такива като мен, които ходят с костюм всеки ден на работа. А пишман бизнесмените хранят 70% от българите в момента.
                              Тия дето ходят с костюми си имат бизнес градче - "Бизнес парк София", а тия по Витошка ловят шараните от Централна гара докато плуват към НДК..
                              Никой нормален човек не иска да прекара 30 % от будния си живот в задръствания, аз затова не контактувам с хора от центъра и даже ги съжалявам, а пък тия с инвалидните аудита от Витошка са най-големите образи - "вижте каква машина имам ама съм малко циганин да си платя абонамент на паркинга..."

                              Коментар


                              • #30
                                Първоначално публикуван от Yaro
                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                                ох, сега ако почна и за пешеходните пътеки... Поредния българизъм - дори в Румъния ако не пуснеш пешеходеца става проблем...
                                Не те разбрах..
                                ами у нас поне 50% от шофьорите се отнасят с еднакво презрение към дупките и пешеходците - и двете са препятствия за заобикаляне

                                Септември ходихме на гости на едни познати /комшии/, които отидоха на работа в Букурещ... първото което ме предупредиха като пътуваме, е да имаме предвид, че там предимството на пешеходеца не е само на хартия...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X