Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против десния волан

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: За или против десния волан

    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
    Може да се забрани регистрацията, но движението...к'во да правим с туристите
    Аз също съм на мнение, че не би трябвало да се регистрират у нас такива автомобили. По-горе някой коментираше селскостопански машини - те както и пътно-строителните и др. подобни са предназначени за движение извън пътната мрежа, така че за тях не е толкова важно, а и както каза Zaarin, рядко ще им се наложи да изпреварват.
    За туристите, които са свикнали с десния волан, бих им препоръчал по-добре въобще да не карат кола тук! Защото като се качат на такава с ляв волан (например под наем), последиците могат да са сериозни, повярвайте.
    По-добре късно, отколкото по-късно.

    Коментар


    • #32
      До: За или против десния волан

      Карал съм, Ровър Шерпа(бус) 3-4г.,
      много е куцо, като изпреварваш, без навигатор,
      понякога невъзможно!!!
      Иначе, за управление, се свиква за 20 минути,
      но колко псувни отнасяш, заради левия фар...!!!!!
      Влади го е обяснил много добре!!!!

      Коментар


      • #33
        До: За или против десния волан

        Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
        но колко псувни отнасяш, заради левия фар...!!!!!
        Влади го е обяснил много добре!!!!
        Какво им е раличното на десния и левия фар ?
        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

        Коментар


        • #34
          До: За или против десния волан

          Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
          ...Иначе, за управление, се свиква за 20 минути...
          Може би. Но да пътуваш до шофьора не вярвам да се свиква и за 20 часа. Два пъти ми се се е случвало, незабравимо е.

          Поздрави!
          Искам България чиста!

          Коментар


          • #35
            До: За или против десния волан

            Това, за фаровете е лесно, тъкмо арабите ще имат още едно перо.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #36
              До: За или против десния волан

              Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
              Какво им е раличното на десния и левия фар ?
              Настройката, за ляво и дясно движение!!!
              Самите стъкла, отражатели.

              Коментар


              • #37
                До: За или против десния волан

                Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                Може би. Но да пътуваш до шофьора не вярвам да се свиква и за 20 часа. Два пъти ми се се е случвало, незабравимо е.

                Поздрави!
                Даааа, страшно приключение,
                особено като не си свикнал да те возят!!!!!

                Коментар


                • #38
                  До: За или против десния волан

                  Аз съм карал две седмици кола с десен волан в Англия. С управлението се свиква бързо. Малко е терсене с трафика, ама при повечко внимание не е голям проблем. Във всеки случай за там си е по-удачно от лявото и то по абсолютно същите причини заради които тук не е. Ако в България се регистрират такива машини според мен като за начало ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да става ПОНЕ след смяна на фаровете с такива от кола предназнаена за ляв волан. Иначе трябва да им се съставят актове за светлини ВСЯКА една вечер, когато излязат на пътя. И това не е необходимо да се гласува, приема или каквото и да е. И в сегашния закон има изисквания за светлините и кола с десен волан и не сменени фарове няма как да отговори на тях.

                  Освен това трябва да им се поставят и ограничения за скороста подобни на тези за селскостопанската техника, за да не предприемат много изпреварвания.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #39
                    До: За или против десния волан

                    През месец два се поема акция срещу старите автомобили, срещу джиповете и др., че били опасни за движение с всички тея железа по тях и разни други глупости, а когато стане дума за автомобили които НЕ са предназначени за ежедневна експлотация при "ляво" движение всички мълчат.
                    Танки грязи не боятся!

                    Коментар


                    • #40
                      До: За или против десния волан

                      Не е редно закона да забранява карането със стари винетки останали по стъклото, защото пречат на видимоста, а да допуска карането от другата страна на автомобила.
                      Има случаи когато родни полицаи спират вечер такава кола и искат документите на пътничката до шофьора и след проверката да не разберат кой е карал

                      Коментар


                      • #41
                        До: За или против десния волан

                        Неудобно е при изпреварване в движение като нашето, но с подходящо огледалце и достатъчно опит се свиква. Трябва повече да се мисли, когато се изпреварва, което автоматически води до намаляване на риска от инцидент. Ако си шофьор, какво значение има волана? Всичко е въпрос на адаптация и практика. Аз съм ЗА - да може да се кара и с двата волана (ляв и десен).
                        sigpicЗлобата и завистта нямат почивен ден!

                        Коментар


                        • #42
                          До: За или против десния волан

                          Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
                          Има случаи когато родни полицаи спират вечер такава кола и искат документите на пътничката до шофьора и след проверката да не разберат кой е карал
                          Ха Ха Ха , разби ме !!! Супер направо си е виц, продай го на някое предаване. Най - добре по първа на Токмакчиев и Воденичаров, такъв майтап ще спретнат ))))))))
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #43
                            До: За или против десния волан

                            Първо, здравейте, казвам се Филип, от София съм и карам една новичка Нива 1.7i


                            А по темата, живял съм известно време в Англия и мога да ви кажа, че като пътник на мен ми беше много по-трудно да се върна към стария навик да следя дясно движение (ляв волан) отколкото обратното. Защо - не знам

                            Там кола не съм карал, защото за има-няма 5 минути ще направя ПТП

                            Пък и в София все по-често се виждат разни десни волани

                            Коментар


                            • #44
                              До: За или против десния волан

                              Това с фаровете е тесла, ама е нищо спрямо нормална кола с криви ксенони 12000 градуса и мръсни фарове. Тукашният технически надзор си го знаем.

                              Иначе - който му е кеф, да кара, ще изпреварва само на магистралата и това си е.

                              Коментар


                              • #45
                                До: За или против десния волан

                                Най-добре със волан по средата.
                                Преди имах раздвоение на личността, но сега взимаме хапчета и сме много добре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X