Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против десния волан

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: За или против десния волан

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Недостатъците на десния волан са ясни, но той има и едно предимство - цената. При еднакви други условия десния волан сваля цената значително. А това в България за съжаление е най-важно.
    Дадох акъл на един приятел с такъв да си сложи още едно огледало отляво, но насочено напред, за да има видимост напред когато предприема изпреварване. Той му свикна лесно и казва, че върши работа...
    Това с огледалата честно казано се съмнявам да върши работа.А нощно време?
    Тази с-ма от огледала е все едно да гледам телевизия през визьора на фотоапарата си.

    Коментар


    • До: За или против десния волан

      Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
      Това с огледалата честно казано се съмнявам да върши работа.А нощно време?
      Тази с-ма от огледала е все едно да гледам телевизия през визьора на фотоапарата си.
      Колега - погледни нощно време в огледалото и ... кажи какво виждаш ?

      Коментар


      • До: За или против десния волан

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        Колега - погледни нощно време в огледалото и ... кажи какво виждаш ?
        Фарове примерно,но на какво разстояние са не можеш да прецениш реално...

        Коментар


        • До: За или против десния волан

          Не стига,че достатъчно магарета управляват коне по пътищата,а сега и отдясно...
          Аз поне не го разбирам.

          Коментар


          • До: За или против десния волан

            Айде стига с тея десни волани,де..не ви ли омръзна..знам,че е кофти да платиш за едно и също нещо 2-3 цени,ама..Една катастрофа не е станала с кола с десен волан.А не се регистрират само в Литва и Латвия все още,но там е заради лобистки причини и катастрофите стават поради алкохолизиране на населението.Иначе и в Полша и в Румъния не се регистрираха,но вече е възможно.При нас наистина стана масово и за тва е фрапиращо,но лошо няма..
            [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
            Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

            Коментар


            • До: За или против десния волан

              Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
              Фарове примерно,но на какво разстояние са не можеш да прецениш реално...
              И това щеше да е достатъчно... ако не беше пълно с движещи се в стелт режим . Също така и ако ксеноните не маскира моториста пред тях . Уви, обаче и двете ситуации съществуват и с просто око се забелязват доста по-лесно, отколкото в малко огледалце или не дай си боже LCD дисплей .
              Е, да. Някои луксозни коли имат дисплей за нощно шофиране, в който се вижда по-добре, отколкото през прозореца... но камерата е качествен уред за нощно виждане, а фаровете излъчват и инфрачервена светлина. Така вече върши работа... но излиза по-скъпо, отколкото е разликата между автомобил с ляв и десен волан .
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • До: За или против десния волан

                Много ми е криво на десен волан, но пък опита ми е много малко. По-интересното - насериозно съм се замислил да си взема Витарка с десен. Естествено заради цената. Пък и в гората на кой му пука от коя страна е волана?

                За градско и извънградско - свършиха кретените с ляв волан, че се зачепахте с десния... Все едно половината от "нормалните" коли не се показват по метър в насрещното? А кажете, че не е вярно.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • До: За или против десния волан

                  "ЗА" няма да ходя да се състезавам я ...

                  Коментар


                  • До: За или против десния волан

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Твърдо против, според мен десния волан следва да бъде абсолютно забранен за управление по нашите пътища.

                    Опасен и то не само за водача но и за останалите участници в движението.
                    А ти карал ли си за да твърдиш, че е опасен?
                    Аз карам от години десняк и не мисля, че си прав.
                    За това и съм твърдо За.

                    Коментар


                    • До: За или против десния волан

                      Първоначално публикуван от rokada Преглед на мнение
                      А ти карал ли си за да твърдиш, че е опасен?
                      Аз карам от години десняк и не мисля, че си прав.
                      За това и съм твърдо За.
                      Ами да обръщаме движението тогава,пък след някоя година като станат по-удобни левите пак ще сменим движението.




                      Немога да разбера мисленето на нацията ни,не мислим по-какъв начин да изкараме пари,а как да спестим независимо от факторите произтичащи от това.Това е едно загубено време през което искаме да пестим от това което го нямаме
                      ТЛК 80 4,2ТД-95г

                      Коментар


                      • До: За или против десния волан

                        Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                        Ами да обръщаме движението тогава,пък след някоя година като станат по-удобни левите пак ще сменим движението.




                        Немога да разбера мисленето на нацията ни,не мислим по-какъв начин да изкараме пари,а как да спестим независимо от факторите произтичащи от това.Това е едно загубено време през което искаме да пестим от това което го нямаме
                        Не няма да сменяме движението,що да не им направим специални пътища?Примерно като алеите за велосипеди - пътища за автомобили с десни волани.Нали и те са хора и те коли карат.
                        Добре,че никой не се е сетил да обвини държавата,че не са му направили пътища за него и десния волан...

                        Коментар


                        • До: За или против десния волан

                          Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                          Добре,че никой не се е сетил да обвини държавата,че не са му направили пътища за него и десния волан...
                          Хитро, в щатите може и да мине, нали там се съдят за какво ли не.

                          Коментар


                          • До: За или против десния волан

                            По Въпроса с Изпреварването :






                            За Автомобилите с Десен Волан
                            HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                            Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                            Коментар


                            • До: За или против десния волан

                              Абе Какво има да се дискутира?Той дебила и по средата да го сложиш, и с две глави да е (едната от ляво,а другата отдясно),пак ще си кара като дебил (става въпрос за отговорността) !А досега от всички изказвания -против са само тези които никога не са сядали да карат отдясно !Аз имам 3 коли,двете са с лява ,а едната с дясна дирекция, и за мен няма същественна разлика от коя страна ще шофирам,даже се хващам ,че като карам отдясно,съм по-внимателен !За това смятам,че реално могат да дадат някаква оценка, само хора които имат опит при шофиране от 2-те страни!Другите само философстват без даже и да си имат реална представа ,за какво говорят!Все едно някой да почне да обяснява колко страшно и безотговорно и т.н........ е летенето с парапланер,когато никога не е летял с такова нещо!!(даже може и да не го е виждал отблизо)!

                              Коментар


                              • До: За или против десния волан

                                Твърдо против.
                                Десният волан е създаден за движение в лява лента. Как изпреварвате с десен волан от дясна лента към лява. Изнасяте цялата кола и след това вече имате видимост. И ако някой идва насреща челният удар ви е гарантиран.
                                LZ1PPR, 0 (Rh+)
                                Suzuki Vitara 1998, 1,6 - 8V, бензин
                                За мен: https://goo.gl/8SebdR

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X