Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГТП на хибрид

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГТП на хибрид

    Предстои да минаваме колата на жената на ГТП за сефте. Та съ замислих - има ли специални изисквания за ГТП на хибрид или може във всеки лицензиран пункт?
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    От: ГТП на хибрид

    Щеше да е доста известно ако имаше такива изисквания. Според мен, не би трябвало да има проблем при обикновен ГТП.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: ГТП на хибрид

      Май че неправилно съм се изразил. Въпроса ми е, има ли нещо за което да предупреждавам, така че да не преебат колата. Примерно като купих Джак, Злати ми каза изрично да предупреждавам че е фултайм 4х4 като го карам на ГТП, щото на него некви гъзобръки майстори му преебали раздатката преди години.

      Та като купувахме хибрида ни предупредиха да не го бутаме/дърпаме с изключен двигател и репатрак само платформа, а не от тия с вилиците. Щото нещо се прецаквало по ел. инсталацията. Та в тоя ред на мисли питам... Иначе в самия преглед и да има някакви разлики мен не брига чак толкоз.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #4
        От: ГТП на хибрид

        Чети в ръководството, и/или питай официалния представител, но според мен не би имало проблем с проверките на ГТП. Пък и не е нужно да го гасиш като пробват спирачките там.
        Не знам само, ако ръчната спирачка ти е от модерните на ток, май не е добре да се тества действието и на валците.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: ГТП на хибрид

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          Май че неправилно съм се изразил. Въпроса ми е, има ли нещо за което да предупреждавам, така че да не преебат колата. Примерно като купих Джак, Злати ми каза изрично да предупреждавам че е фултайм 4х4 като го карам на ГТП, щото на него некви гъзобръки майстори му преебали раздатката преди години.

          Та като купувахме хибрида ни предупредиха да не го бутаме/дърпаме с изключен двигател и репатрак само платформа, а не от тия с вилиците. Щото нещо се прецаквало по ел. инсталацията. Та в тоя ред на мисли питам... Иначе в самия преглед и да има някакви разлики мен не брига чак толкоз.
          Какво е Джак? И какъв му е "фултайма" че да го повредят спирачните валове? Вероятно има някаква виско-муфа, защото ако е с класически отворен диференциал не виждам какво ще му стане. А и хибрида какъв е? И той ли е 4х4?

          Коментар


          • #6
            От: ГТП на хибрид

            @cecoa1 - ще последвам съвета ти и ще питам дилъра дали трябва да се фнимава за нещо, така ми се струва най-разумно.

            @Двигателист - Джак е семейното Диско 1, така го кръсти дъщеря ми. Доколкото съм наясно - няма високо муфа. Хибрида не е 4х4, нормален Аурис с предно. Какъв е бил проблема при Злати с неговия Рейндж Класик - честно казано не вникнах в детайли, просто си спомням ясно че ми каза да предупреждавам при ГТП че и Джак е фултайм 4х4.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #7
              От: ГТП на хибрид

              Въпроси възникват при 4х4 коли независимо от вида му при ГТП , тоест касае трансмисията. Вече навсякъде питат, което е добре... хЮбрид с предно минава като всяка друга кола. Какво точно питаш?
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: ГТП на хибрид

                Да не го потрошат нещо, ако има някакви специфики, тва ми беше питането основно.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #9
                  От: ГТП на хибрид

                  Не, нямаш повод за притеснение.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    От: ГТП на хибрид

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    @cecoa1 - ще последвам съвета ти и ще питам дилъра дали трябва да се фнимава за нещо, така ми се струва най-разумно.

                    @Двигателист - Джак е семейното Диско 1, така го кръсти дъщеря ми. Доколкото съм наясно - няма високо муфа. Хибрида не е 4х4, нормален Аурис с предно. Какъв е бил проблема при Злати с неговия Рейндж Класик - честно казано не вникнах в детайли, просто си спомням ясно че ми каза да предупреждавам при ГТП че и Джак е фултайм 4х4.
                    Нямаш проблем на спирачни валове с никоя от колите ти. Стига да не тестваш с блокиран междусев диференциал Ленд Ровера, разбира се. Но и тогава по-скоро ще излезе от валовете, отколкото да счупи раздатката. Не виждам какво пречи ауриса да се дърпа на колесар, като се търкалят задните колела? Той отзад до 2015г си е с окачване тип "каруца".

                    Коментар


                    • #11
                      От: ГТП на хибрид

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Какъв е бил проблема при Злати с неговия Рейндж Класик...
                      В Класика раздатката е друга, на Борг Уорнър, с диференциал и вискомуфа в паралел.
                      При твоя Джак, няма страшно.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: ГТП на хибрид

                        Благодаря за инфото, колеги

                        @Двигателист - на windwarrior-ханъм Ауриса е с първа регистрация 10.2016, то затова и сега му дойде реда за първо ГТП. Има ли значение че е след 2015, или са ме наплашили излишно?
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ГТП на хибрид

                          Ветровити, Ауриса ти е чук.Спокойно.Може да си го тестват.
                          Кажи просто, че е хибрид, и не избирай най-забутаният пункт за ГТП...Поне на снимка да са виждали HSD.
                          Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                          0887/осемпет 66 4осем

                          Коментар


                          • #14
                            От: ГТП на хибрид

                            Ибаа, ти ся ма вкара в нов филм... Ко туй HSD?
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ГТП на хибрид

                              Hybrid
                              Synergy
                              Drive
                              Запазената марка на Тойота за хибридните моторни каляски.
                              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                              0887/осемпет 66 4осем

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X