Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Умен светофар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Умен светофар

    Някой може ли да ми каже какви са данните, които събират, какво обработват и как стигат до решение какъв светлинен сигнал да подадат тези машинки, наречени "умни светофари"?
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

  • #2
    От: Умен светофар

    Надявам се, можеш и сам да решиш алгоритъма. Поне какъвто трябва да бъде.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      От: Умен светофар

      Ако визираш Пловдив, "умните сфетофари" са наистина в кавички. Просто са си светофари и то кофти настроени.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #4
        От: Умен светофар

        Това в кой град? Ако имаш предвид софийските, работят с индукционни датчици в асфалта. На всяко кръстовище с такова управление има индукционен датчик на всяка лента точно пред стоп линията и още един, двайсетина метра по-назад. Ако спре кола на светофара, задейства първия датчик. Ако стане 20 метра колона, се задейства втория и подава сигнал на системата, че трябва да се удължи зеления сигнал, защото там са се събрали коли.
        С колко точно може да удължава сигналите, не ми е ясно, чувал съм тероии, че е до 50%, ама не знам дали е толкова.

        А пешеходните "уми светофари" при нас си бяха гербаджийска кражба на пари. Ако пешеходците не се сетят да натиснат бутона, просто не се включва пешеходния светофар, макар да се пускат колите в същата посока. Т.е. нищо умно няма.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Умен светофар

          Хаха.
          Да добавя за софийските "умни" пешеходни светофари - дори и пешеходеца да се е сетил да натисне бутона, ако не го е направил навреме - известно време преди да превключи светофара - виси един цикъл. Много е готино!

          Коментар


          • #6
            От: Умен светофар

            Партията е като жив организъм-трябва си манджа. Особено ако пък партията се състои предимно от хора, прекарали целия си живот на държавна заплата и с години са трупали чувство за недооцененост. Направо избухват (с кражбите)!
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Умен светофар

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Някой може ли да ми каже какви са данните, които събират, какво обработват и как стигат до решение какъв светлинен сигнал да подадат тези машинки, наречени "умни светофари"?
              И ако някой ти отговори - какво?

              Коментар


              • #8
                От: Умен светофар

                Бе аз му казАх, ма не ми обърнА фнимание!
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  От: Умен светофар

                  Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                  И ако някой ти отговори - какво?
                  Що, лошо ли е да се знае как трябва да действа системата?!
                  Най-малкото като не работи както трябва, може да се сигнализира, а не да го пишем "Тия са си така"(респективно щото "Тука е така", демек неработещите неща са нормални).
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Умен светофар

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Що, лошо ли е да се знае как трябва да действа системата?! ...
                    Коя система? Какво е умен светофар?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Умен светофар

                      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                      Коя система? Какво е умен светофар?
                      У нас, или по принцип?

                      ПП: Гледам горе се пънеш, че някой можел да обясни, ама ние простосмъртните явно не бихме имали полза. Очевидно или не си ти тоя някой, или придобилите популярност като "умни светофари" у нас, всъщност не са такива за каквито ни ги представят(и съответно Данчето ни е поизлъгала).
                      Последно редактирано от cecoa1; 29-09-19, 21:56.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Умен светофар

                        Има и наистина умни. Обаче дай да мислим разумно-от кое мога да открадна повече...Ако продам Трабант за Г-класа или ако купя истински Мерцедес и прибера някакви мижави проценти комисионна...
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Умен светофар

                          По- скъпо ли е било да сложат по регулировчик, както беше. В болшинството случаи ефектът ще е същия.
                          Вече два пъти минавам по Сливница от КВеличков до Подуяне на зелено, там умни ли са?
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Умен светофар

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            ...ПП: Гледам горе се пънеш, че някой можел да обясни, ама ние простосмъртните явно не бихме имали полза. Очевидно или не си ти тоя някой, или придобилите популярност като "умни светофари" у нас, всъщност не са такива за каквито ни ги представят(и съответно Данчето ни е поизлъгала).
                            Не, бе, човек, просто е хубаво да се изясни темата на темата. Предполагам пускането на темата е свързано с нещо конкретно, а не опознаване на светофарните уредби за обща култура. В София има система за управление на трафика, другаде има пак с датчици в настилката, които при определено натоварване само сменят програмата. За някои и зелената вълна е умен светофар.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Умен светофар

                              Защо е пускана темата незнам, знам, че мненията тук съвпадат с мненията, намерени чрез която и да е търсачка. Зелената вълна я помня от ония години и затова след неколкократното ми успешно преминаване, помислих, че е поумняла. Щот шофьорите сме си същите тупани.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X