Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Демонтирани седалки - нарушение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Демонтирани седалки - нарушение?

    Седалките на фолксвагена /Шаран/ са пригодени за сваляне и поставяне фабрично. В ръководството на автомобила има даже схеми кои седалки да свалим, за да пренесем сърф, велосипед и прочее. Да, ама наште катаджии считат, че нямам право да карам с демонтирани задни седалки - било конструктивно изменение - това коментар при почти всяка проверка на пътя. А пък през канала на кат абсурд да не са всичките 7 седалки вътре. Питам се - защо изобщо германците произвеждат автомобили с демонтируеми по задание седалки? Или на нас са ни нещо нефелни законите? Изобщо карането с липсващи седалки от демонтируем тип нарушение ли е или не е?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

  • #2
    От: Демонтирани седалки - нарушение?

    3/4 от джиповете 6+1 карат без трети ред седалки, пък не знам някой да им мрънка.

    А че според КАТ си в постоянно нарушение си го приеми изначално.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Демонтирани седалки - нарушение?

      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
      .... - защо изобщо германците произвеждат автомобили с демонтируеми по задание седалки? Или на нас са ни нещо нефелни законите? Изобщо карането с липсващи седалки от демонтируем тип нарушение ли е или не е?
      И при мен и ма седалки, които се захващат на щипки в пода на колата, заводски направени. Полиционерите и милицаите се възползват от невежеството на повечето водачи. Последния пъъ карах именно със свалени демонтируеми седалки отзад, ме спират и питат - защо си махнал седалките? Отговорът беше, че се дъжат за щипки в пода. И пове въпроси и последствия нямаше. Ясно им дадох да разберат, че няма да мине номера - дайте да се разберем, или да почерпим.
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • #4
        От: Демонтирани седалки - нарушение?

        И мен са ми го разправяли това веднъж. Водело се за промяна на конструкцията на МПСто. Става дума за къса Витара със свалени задни седалки. Казах, че ще се погрижа да ги монтирам обратно и приключихме. Не помня да са се заяждали и да са искали почерпка.

        Коментар


        • #5
          От: Демонтирани седалки - нарушение?

          За свалени седалки на къса джипка, дето са на болтове, често специални такива (различен цвят, различна глава, или цветна маркировка) може и не само тук да те предупредят, че и глобят. Принципно извън сервиз нямаш право да пипаш ни едно болтче по седалки, колани, ербеци и прочие "животоспасяващи" дивайси. Можеш само да ги сгънеш, ако е предвидено. Заемат още малко място, но такъв е животът. Третия ред обикновено са си предвидени за сваляне съвсем официално, със съответните ключалки/щипки и табелки по тях, та да могат и "простосмъртни" да ги свалят.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Демонтирани седалки - нарушение?

            На моето късо терано задните седалки се сгъват на 2 части и застават зад облегалките на предните и отзад се образува равен под. Така го карам поне от 2 години (ползвам тераното като 4Х4 баничарка нещо такова), спирали са ме с въпрос къде са задните седалки и при отговор че са си на място, но сгънати не съм имал проблеми. Катаджийте не са тези които ще ми казват аз как да си държа седалките на собствения ми джип, а и те не са демонстрини а са на лице, просто сгънати. А по талон джипа се води 4+1 места товарен.
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • #7
              От: Демонтирани седалки - нарушение?

              Понеже постоянно има хора (и водачи, и полицаи), които не знаят какво точно пише в закона, с годините се събра и вероятно ще продължава да се събира обилна съдебна практика по въпроса с тия седалки. Не, не е нарушение да се махат, ако фабрично е предвидена такава възможност. С други думи-ако това става без използване на инструменти-само с механизма, предвиден в самата седалка.
              На преглед в КАТ е друго-трябва да са ти всичките седалки с цел да се види дали всички са оборудвани с колани и дали фиксиращите им механизми работят.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Демонтирани седалки - нарушение?

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Понеже постоянно има хора (и водачи, и полицаи), които не знаят какво точно пише в закона, с годините се събра и вероятно ще продължава да се събира обилна съдебна практика по въпроса с тия седалки. Не, не е нарушение да се махат, ако фабрично е предвидена такава възможност. С други думи-ако това става без използване на инструменти-само с механизма, предвиден в самата седалка.
                На преглед в КАТ е друго-трябва да са ти всичките седалки с цел да се види дали всички са оборудвани с колани и дали фиксиращите им механизми работят.
                Благодаря, това напълно отговаря на въпроса ми.
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • #9
                  От: Демонтирани седалки - нарушение?

                  Оди му кАжи така на някой знаещ проверяващ.
                  Това (оборудването с ..четириточкови колани) в талона на конкретния автомобил къде го пише, че да го проверява?
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Демонтирани седалки - нарушение?

                    Моите на еспейса и втория ред се свалят с едно движение . Редовно съм без тях защото се налага нещо да прекарам и още никой нищо не ми е казал .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X