Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Максимална скорост

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    ... от Разград да стигнем до летателна площадка на Градище...
    Бах това летище ! Сигурно е като летището в Далас или поне , колкото новото в Истанбул ! Пък за рибарите магистралата до язовира трябва да се направи....

    Не знам каква е причината да не се направи нормална детелина, но съм сигурен, че я има и е основателна , ама тука нали са само пътищари-разбирачи ...

    Коментар


    • От: Максимална скорост

      Навярно не разбра иронията ми... Когато се прави път, се прави с мисъл, и то за да е удобен и ефективен в продължение на десетилетия (че и векове), а не да е ефектен... (а летището - като минаваш огледай се, и ще видиш, че възстановиха хангари и го ползват активно явно за АХР)..
      Това, че ти не ползваш даден път не означава, че хората не го ползват. И че не биха го ползвали в бъдеще време. По същата логика и опонирах 'бах този Граф - какво ни занимават по цял ден с него - да го оставят без твърдо покритие - на кал и ровове, щото не минавам от там, пък и като стане кален - кой ще минава през него).
      Размишленията ти са повърхностни както 'анализите' на една софийска тиква пред няколко години (сега реши, че може да се вземат пари и се юрна да реализира) - били направили проверка на трафика на Хемус, и стигнали до извода, че бил много малък и затова нямало смисъл да се прави магистрала, а скоростен път...
      Просто явно интелекта не достига, за да разбере, че поради състоянието на пътя Варна-София, сегашният 'проектен' трафик по Хемус (например около В.Търново) не отразява реалното положение поради няколко причини. Доста колеги ползват Тракия за пътуване от Варна до София. МНОГО румънци ползват пътя Плевен-Русе и т.н, избягвайки натовареният и опасен
      Хората избягват този път точно заради това, че не е завършен, не е удобен и е опасен. Стане ли пътя удобен - той ще бъде ползван и започва да привлича трафика. А 'бойколината' - ами въртиш само километър и половина допълнително... Нищо не е... На един камион да е литър гориво.. Т.е. - няколко тона излишно изгорено гориво годишно само заради едно идиотско решение...
      Ако не успееш да го разбереш - здраве да е...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Максимална скорост

        Смятам, че се драматизира излишно. " Липстващите " направления са дублирани с преки пътища . Напред във времето с построяването на проектните магистрали за въпросните съвсем ще липсва трафик . Разбирам, че се търси и най-малкия повод за плюене по управляващите, ама понякога се прекалява.

        Коментар


        • От: Максимална скорост

          Кои са дублираните преки пътища?! Имаш голямо кръстовище, целящо да концентрира трафика и да го разпредели във всичките направления...
          При построяването на проектната магистрала обикновено 'дърпа' повече трафик и затова се увеличава трафика и в околностите около нея (например доста познати си закупиха ферми и вили на дистанция от Варна, но до които достигат за минутки точно по магистралата). Път не се строи за сегашното положение, а за утрешното, защото наистина стои с векове.
          А управляващите - ами сегашните (както и предходните де) се доказаха като некадърни крадци - как да не ги плюеш.. Т.е. правят се некадърни, но скъпи проекти, изпълняват се също толкова некадърно от 'свои фирми'..
          Освен, че си застанал на амбразурата - можеш ли да обориш някой от фактите, които споделих? 'Това, че няма да се ползва' не върви, защото това би станало само ако управляващите направят толкова нетърпимо положението, че районът се обезлюди съвсем, вместо да се увеличи...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Максимална скорост

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Човече, не мога да те разбера, честно. Защо толкова държиш да се похвалиш, че системно нарушаваш ограниченията по Тракия? Че чак и клипче си снимал?

            Разбирам да беше някой пъпчив тийнеджър с беенве-бигачка, дето го друса хормона и не мое да разбере еве ли му се, пикае ли му се. А то - умен мъж, на години, семеен, с добър бизнес. Наистина не разбирам???
            Е това е постижение за пълна кола с хора и 500 кила багаж.
            Боеца винаги владее положението.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • От: Максимална скорост

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Кои са дублираните преки пътища?!
              Ето !
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Максимална скорост

                Станко, продължаваш да мислиш прекалено ограничено - не си мисли, че хората са само в градовете. Бучнал си точки в големите градове - това не означава, че само там живеят хора...
                Факт е, че поради нашенските управници САМО В България селата са унищожени... Никъде другаде където съм ходил из света не съм виждал такава 'пълна смърт' на селото както тук...
                Отиди дори в близка Румъния или Сърбия... Но все пак има хора и там..
                Помисли как би било изглеждало кръстовището ако бе направено като обикновена детелина - например както е 'пресечката' на Ботевградско с Околовръстното.. Никъде конфликт, удобно отвсякъде...
                Да, 'авангардните' решения в последно време са на мода... Как да не се 'радваш' на 'вливането' на 'тангентата' - сигурно ти е голям кеф да дойдеш от центъра и да се качиш на нея (или пък от нея да тръгнеш към центъра )....
                То и на качеството и може да се радваш Първо бе 120км/ч, ама след това се свлякоха подходите за мостовете (след няма и 2г), та вместо да ги ремонтират - сложиха ограничение 80км/ч Сега не съм минавал - може и да са почнали да ги оправят..
                Последно редактирано от slowtraveler; 03-08-19, 14:42.
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Максимална скорост

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Ста
                  Факт е, че поради нашенските управници САМО В България селата са унищожени... Никъде другаде където съм ходил из света не съм виждал такава 'пълна смърт' на селото както тук...

                  А не си ли се замислял в колко от държавите по света е имало колективизация, експроприяция, национализация и ТКЗС ?
                  И какви работяги се търсеха за Кремиковци и градския транспорт?
                  За т.н. "жителство" - чувал ли си нещо?

                  Коментар


                  • От: Максимална скорост

                    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                    Е това е постижение за пълна кола с хора и 500 кила багаж.
                    Боеца винаги владее положението.
                    Моля те да не го афишираш това
                    Пътят е - и на мравката път се прави
                    Ако мислиш да се биеш по пътя {пътищата} иди на някое стрелбище за мишена
                    Смешно звучиш и лош пример даваш
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • От: Максимална скорост

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      А не си ли се замислял в колко от държавите по света е имало колективизация, експроприяция, национализация и ТКЗС ?
                      И какви работяги се търсеха за Кремиковци и градския транспорт?
                      За т.н. "жителство" - чувал ли си нещо?
                      Имах жителство - не се притеснявай... Но чувал ли си за състоянията на селата до 1990г и след това? Най-дългият ми конктакт със село е била една двумесечна студентска бригада в края на 80-те години. Преди 2-3 години закарах из същите села състуденти да си припомним кое какво е било.... Тъжна работа - на местата на някои селскостопански сгради дори нямаше останали основи (тук-таме някое парче бетон се виждаше из трънака)...
                      За живота в селото, животни и т.н. - да не говорим... Училището (тогава - излъскано, с шадраванче в двора и асфалтирано стадионче) вече бе непотребна 'мебел', с изпочупени прозорци и обрасъл двор... То и деца нямаше в селото де...
                      Ти би ли отишъл на село при сегашните условия - дори да нямаш право да си гледаш животно в двора/обора... И 'умници', за които удобен път до селото е някаква глупост, несъответстваща на 'повелите на партията'
                      За справка - в едно забутано островче из океана правеха асфалтови пътища тип П-образно отклонение, с вода и ток само и само защото потребител МОЖЕ да реши да се засели там. Защото ако няма удобства - как да бъде привлечен да купи мястото?
                      А тук един селски кмет на 'управляващата партия' се изтъпанчи по телевизията и обяви, че не било изгодно да се правят удобства за живущите в селото, щото било скъпо и нямало да се изплати инвестицията на критично важна 'стока' (май бе за снабдяване с вода на селото). Ами то като нямаш вода - как би стоял в селото? Ако нямаш удобен път - би ли отишъл да живееш там (и да плащаш там данъци)... И т.н. и т.н.
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Максимална скорост

                        Не е важно какви са ограниченията , нито разрешената максимална скорост. Има други фактори които би трябвало да са приоритет. Манталитета на първо място , занижения контрол за всичко свързано с безопасно шофиране , лоши пътища , мощни съвременни МПС-та и резултата е налице . Това създава предпоставки за комплексарско поведение . Вижте ме , най-добрия състезател на пътя съм . Ежедневно по пътищата има катастрофи с жертви , адекватни мерки за намаляването им не се виждат . Преди няколко дни , случайно станах свидетел на поредната катастрофа . Семейство с малко бебе . От колата им липсваше всичко до предните седалки , пътя застлан с останки от колата и хората включително . Истинска касапница , полицаите не си бяха направили труда да покрият жертвите . Разликата е няколко минути по бързо до крайната цел , не може това да е цената за загубен живот .

                        Коментар


                        • От: Максимална скорост

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          .... Ами то като нямаш вода - как би стоял в селото? Ако нямаш удобен път - би ли отишъл да живееш там (и да плащаш там данъци)... И т.н. и т.н.
                          Яааа , къде бил ключът от бараката!

                          Да разбирам ли че ако имаш вода , канализация и удобен път ше отидеш да живееш на село ? И изобщо при наличието на въпросните условия - ше се напълнят ли българските села с младьежи ?Отделен е въпросът чий ше го дървят на село , ама то е друга тема.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Максимална скорост

                            Относително е.
                            Селата около София са пълни. Накъмто вас всичките.
                            Около Варна пак така.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Максимална скорост

                              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                              Е това е постижение за пълна кола с хора и 500 кила багаж.
                              Боеца винаги владее положението.
                              Пак казвам - не обвинявам никого в нищо. Ама малко детска работа ми идва. Все едно да се похваля как ескалатора в мола слиза за 20 секунди от етаж на етаж. Пък аз го взимам за 10 секунди, щото се пързалям по задник по перилата. И да се снимам с клипче. Постижение ли е - постижение си е. Ама не ми отива на акъла и годините.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • От: Максимална скорост

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Относително е.
                                Селата около София са пълни. Накъмто вас всичките.
                                Около Варна пак така.
                                Аха , значи да си дойдеме на думата .

                                Към горните можем да прибавим и селата около Бургас и около Пловдив ...
                                И тва е щото у въпросните села има ток, вода , канал и пътища ?

                                Ама пък у Видинско и Михайловградско примерно пак има села с подобни екстри , обаче само бабички , старци и цигани ... Та ?
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X