Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото малоумие на КАТ - 2019

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

    Абе аз имам думи, ама ми писна вече. И едно време ми беше писнало. Правят се неща без да се мисли как ще работят на практика. Колко съм го обяснявал, колко становища са изписани...Бе хора, променяте нещо, седнете и го разпишете как ще работи на практика. Излизаш нередовен, излизаш нарушител, от входа на КАТ. Дива идиотщина, административен абсурд. Прегледът трябва да е по ВИН на колата. Просто и лесно.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

      Точно за това става въпрос.
      Излизаш нарушител от КАТ.
      Предполагам скоро ще го променят, като си видят собствената малоумна грешка. Въпроса е, че абсурдите не спират....
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

        Тя топлата вода е открита отдавна...
        У Германия имаш знак за преглед на задния номер, а също и пише в талона месец и година за следващия преглед, плюс едни стикери.
        Като ходиш на преглед стикера на номера, на талона, и датата в него се сменяват с нови. А при продажба е достатъчно да видят в талона до кога ти е прегледа, и пренасят всичко в новия и слагат съответния стикер и на номера(също и ако е нов номер).
        Тук даже е гаранция за добро техническо състояние и един вид бонус, когато продавача мине преглед (ТЮФ), преди продажбата. После новия собственик е свободен от този ангажимент две години(на такъв период са прегледите тук).
        Миналата седмица си купих точно така кола, която беше минала преглед предишния ден при стария собственик и с други номера.
        Между другото смяната на номерата ми отне под 15 минути...а и при тази процедура, колата въобще не е нужно да присъства(ходих след това с номерата да си я взема). Отделно, че даже и договор за покупка не искат(аз и нямах, минахме с ръкостискане).
        Застраховката ГО и евентуално "Каско" към нея, се прави за 15 минути през интернет(документите идват после по пощата, но си важи и без тях).

        За старата, която ми откраднаха в България, след дерегистрацията ми върнаха автоматично някакви пари както от годишния данък, така и от застраховка ГО.

        Наясно съм, че в България всички тия благини няма как да ги бъде по разни причини, но барем някои от тях...
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Тя топлата вода е открита отдавна...
          У Германия имаш знак за преглед на задния номер, а също и пише в талона месец и година за следващия преглед, плюс едни стикери.
          Като ходиш на преглед стикера на номера, на талона, и датата в него се сменяват с нови. А при продажба е достатъчно да видят в талона до кога ти е прегледа, и пренасят всичко в новия и слагат съответния стикер и на номера(също и ако е нов номер).
          Тук даже е гаранция за добро техническо състояние и един вид бонус, когато продавача мине преглед (ТЮФ), преди продажбата. После новия собственик е свободен от този ангажимент две години(на такъв период са прегледите тук).
          Миналата седмица си купих точно така кола, която беше минала преглед предишния ден при стария собственик и с други номера.
          Между другото смяната на номерата ми отне под 15 минути...а и при тази процедура, колата въобще не е нужно да присъства(ходих след това с номерата да си я взема). Отделно, че даже и договор за покупка не искат(аз и нямах, минахме с ръкостискане).
          Застраховката ГО и евентуално "Каско" към нея, се прави за 15 минути през интернет(документите идват после по пощата, но си важи и без тях).

          За старата, която ми откраднаха в България, след дерегистрацията ми върнаха автоматично някакви пари както от годишния данък, така и от застраховка ГО.

          Наясно съм, че в България всички тия благини няма как да ги бъде по разни причини, но барем някои от тях...
          Както се казваше в един стар виц - трябва да им обявим война и след половин час да се предадем
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Тя топлата вода е открита отдавна...
            У Германия имаш знак за преглед на задния номер, а също и пише в талона месец и година за следващия преглед, плюс едни стикери.
            Като ходиш на преглед стикера на номера, на талона, и датата в него се сменяват с нови. А при продажба е достатъчно да видят в талона до кога ти е прегледа, и пренасят всичко в новия и слагат съответния стикер и на номера(също и ако е нов номер).
            Тук даже е гаранция за добро техническо състояние и един вид бонус, когато продавача мине преглед (ТЮФ), преди продажбата. После новия собственик е свободен от този ангажимент две години(на такъв период са прегледите тук).
            Миналата седмица си купих точно така кола, която беше минала преглед предишния ден при стария собственик и с други номера.
            Между другото смяната на номерата ми отне под 15 минути...а и при тази процедура, колата въобще не е нужно да присъства(ходих след това с номерата да си я взема). Отделно, че даже и договор за покупка не искат(аз и нямах, минахме с ръкостискане).
            Застраховката ГО и евентуално "Каско" към нея, се прави за 15 минути през интернет(документите идват после по пощата, но си важи и без тях).

            За старата, която ми откраднаха в България, след дерегистрацията ми върнаха автоматично някакви пари както от годишния данък, така и от застраховка ГО.

            Наясно съм, че в България всички тия благини няма как да ги бъде по разни причини, но барем някои от тях...


            Това може да работи само в държава в която работят и съд , и прокуратура , и полиция. Поради тези причини , в нашия кат единственото нещо което работи бързо и качествено, е прибирането на парите.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Както се казваше в един стар виц - трябва да им обявим война и след половин час да се предадем
              Ама после всички ще трябва да научат немски. Да знаеш какво мрънкане ще падне от едни 80%...
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                Аз па не мога да си представя, че тези мнгогодишни национални митинги пред кат нямат ефект.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                  Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                  Това може да работи само в държава в която работят и съд , и прокуратура , и полиция. Поради тези причини , в нашия кат единственото нещо което работи бързо и качествено, е прибирането на парите.
                  То аз казах вече, знам че не може всичко, заради местни особености, но някои неща не пречи нищо да се подобрят и по тамошния модел.
                  На ГТП в Германия също получаваш документ (даже е от две части, едната е само за газовете), в него пише номера на рамата на автомобила, на колко километра е, дата, час, евентуални забележки и препоръки при самия преглед... После си важи и с новите номера, рамата си е същата, колата си и същата... В България ги пише почти същите неща, номер на рама със сигурност, ама КАТ нямат право да издадат документи за минат ГТП където да фигурират и новите номера. Ако им е толкова сложно да го направят, просто да не го искат в закона, щото на практика преглед на кола с тоя номер на шаси си има валиден и това е доказуемо по всяко време и при проверка на пътя.
                  Освен това, такива "страшни" несъответствия с регистрационния номер, се поправят максимум до година, или когато е следващият ГТП.

                  Също така, каква е причината стикера за преглед да се лепи на стъклото, като при смяна на регистрационен номер, стикера също трябва да се смени чрез нов ГТП?! Тогава по-логично е да се лепи на регистрационния номер.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    Ама после всички ще трябва да научат немски. Да знаеш какво мрънкане ще падне от едни 80%...
                    Аре кво па толкова

                    Цвай гугуткен шпацирен по керемидкен
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      То аз казах вече, знам че не може всичко, заради местни особености, но някои неща не пречи нищо да се подобрят и по тамошния модел.
                      На ГТП в Германия също получаваш документ (даже е от две части, едната е само за газовете), в него пише номера на рамата на автомобила, на колко километра е, дата, час, евентуални забележки и препоръки при самия преглед... После си важи и с новите номера, рамата си е същата, колата си и същата... В България ги пише почти същите неща, номер на рама със сигурност, ама КАТ нямат право да издадат документи за минат ГТП където да фигурират и новите номера. Ако им е толкова сложно да го направят, просто да не го искат в закона, щото на практика преглед на кола с тоя номер на шаси си има валиден и това е доказуемо по всяко време и при проверка на пътя.
                      Освен това, такива "страшни" несъответствия с регистрационния номер, се поправят максимум до година, или когато е следващият ГТП.

                      Също така, каква е причината стикера за преглед да се лепи на стъклото, като при смяна на регистрационен номер, стикера също трябва да се смени чрез нов ГТП?! Тогава по-логично е да се лепи на регистрационния номер.
                      Какъв стикер, каква пет лева. 21 век, всичко става онлайн за секунди.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                        Добре де, какво пречи да се носи копие на нотариалния акт в колата, в него си пише стария регистрационен номер, и с два погледа може да се установи, че колата с новия номер е всъщност тази която е минала на преглед със стария номер.

                        Еуеметарно...

                        Или и на нотариусите вече нямат вяра...
                        Те не са и за имане де, ама друга тема.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Аре кво па толкова

                          Цвай гугуткен шпацирен по керемидкен
                          Дас сюрпризе
                          Цузамен със магариту шпацийрен
                          у тоя топъл, слънчеф нахмиттаг.
                          Цу тринкен бир, ши гу паркирам,
                          на центрум штрасе ф пътния ни знак.
                          У кръчмата две бирички геволен
                          със тънку швайне рязану мезе.
                          Ку тряба после ши ги вийдерхолен
                          то, саму с цвайне бири накъде?
                          Излязах аус магариту цу зеен,
                          ут негу нихт биля дори следа.
                          И знака халт нанякъде отвеян,
                          след еселин е хукнал за беда.
                          Кът влязах тъй цурюк въф оримака
                          зад бара си кръчмаря ми се лахен.
                          Да си дотринкам бирата не чака,
                          а масата ми веки ... заубер махен.
                          Нихт бира, нихт мезе и нихт магари,
                          фор алес пих студената вода.
                          Ку дойда вийдър ас при тос кръчмарин,
                          нихт хайзен "поп", ам "лукова глава"!
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                            Днес регистрирах един автомобил в КАТ. Залепили навсякъде табели, че при смяна на табелите се минава отново на преглед. Моят случай е такъв. На въпроса ми, как да мина преглед като в данъчното няма да е обновена информацията, отговора беше питайте тях.
                            Ходих до данъчното, зададох същия въпрос за прегледа.
                            Девойката знаеше за кво иде реч и обеща до понеделник да обновят информацията в системите им и ще ми върне обаждане.
                            Така, какво излиза, платих си за регистрация но до понеделник или вторник може би съм неизряден т. е. без преглед. Значи около 4-5 дни не мога да си ползвам автомобила, за което време съм му платил всички такси, данъци и т. н.
                            С две думи, без думи !
                            Ето за това ставаше дума в темата!!!
                            ..нищо , че ме обвини Владо, че пиша глупости!! - щото нямало такова нещо, а само на мен ми се привиждало, щото нали само мрънкаме някои...Нищо, важно е да ми натрие нослето..
                            Колега, подготви се да им платиш данъка до края на годината, защото по новият номер във вашето данъчно си като нов внос, а по закон било така - да се плаща на куп целият данък за първата година..иначе няма как да минеш на преглед, че имаш данъчно задължение и понеже са вързани с пунктовете за ГТП , ще ти е нужно./То и това дето те рекетират от данъчното да си платиш данъка - иначе нямаш право на преглед, май не е тяхна работа да казват можеш - или не можеш да си допускан до преглед.Те могат да предявяват искове при не събрани данъчни задължения и по съдебен път да си ги търсят, но не и да те рекетират ПРЯКО/Ма в тази държава са на Власт мутрите и е така.
                            Иначе прегледа е едни 35лв допълнително като разход.Та, ето така се пълни касичката...щото - така/като в рекламата за кредитите на ДСК/.
                            СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                            Коментар


                            • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                              Предположих колега още днес, че без да си платя до края на годината, все нещо няма да им излезе в системата.
                              Преди година-две имах ядове по подобен казус.
                              Надали някой инДЖинер го е оправил.
                              Смешни стават и то много, но най-смешните сме ние.
                              Който търси , намира !
                              Човекът е човек, когато е на път !

                              Коментар


                              • От: Новото малоумие на КАТ - 2019

                                Днес им четох друга простотия-готвените проеми в ЗАНН. Лепене на призовки и споразумения между нарушителя и наказващия орган...
                                Тези тотално са скъсали връзка не само с планетата Земя, ми и въобще с реалността в държавата, където и те живеят. Правят се неща, за които нито едно ведомство или служба в държавата нямат капацитет. Физически не могат да се оправят.
                                Лошото е, че нищо няма да се оправи. Всичко върви към такова пълно забатачване, че направо не е истина. Следващите, на които се падне да управяват тая държава (когато сегашната хунта си замине, рано или късно), ще им трябва поне петилетка за да върнат нещата в позиция цялата административна система въобще да има някаква перспектива и да може да изпълнява реално дори най-простите си всекидневни задачи. Много са зле нещата. Гледам ги вече 3-4 години....ама никаква мисъл-променят се неща само за да има някакви промени, да се създава напрежение. За доборо ли са, за лошо ли са тия промени, смисъл имат ли...никой не се интересува.
                                Последно редактирано от santaclash; 14-06-19, 22:01.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X