Обява

Свий
Няма добавени обяви.

90 км /ч ограничение на Тракия?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

    София не е републиканска пътна мрежа. Ако за РПМ все пак може тук-там да стои въпрос дали някой е крал или са се скупчили неблагоприятно случайни фактори, то за нито един проект в София, изпълнен по времето на Й.Ф. такъв въпрос не стои. Тук единственият въпрос е "КОЛКО" е откраднато, а не дали.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #62
      От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      Стига вади думи от контекста. Според баджанака ми (французин) пътищата в България са една идея по добри от тези във мамковината му. И не, не се е возил на такси само от летището до Радисън и обратно.
      Бих написал нещо по-пиперливо, но ти е баджанак. И все пак - коя точно му е мамковината?

      Коментар


      • #63
        От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        То си е ясно че го има и фактора " икономия (присвояване на едни парички) при полагането на нов асфалт " но това е една друга тема....
        Същата тема си е ако ме питаш мен - същите туя камиони карат по магистрали строени по Хитлерово време ма с 3 педи камъни,чакъл и бетонни плочи,носимост колко искаш,с правилните виражи,отводнение,мантинели,снадки,ускорителни ленти,маркировка...........

        Сега тая свинщина там ‘е стане пълна след някой друг ден,половината камиони карат в лява лента,и аз да съм тираджия и аз там ще карам и е само въпрос на време да се накъдри и там,после не 90 ми 60 ше е,а кой щя го плаща след 2020 не ми е ясно.

        взели едни пари,построили едно такова смръдливо и кой от къде е,виновни няма,лентички кой къде рязал е проблема ........долни гадни амбреажи.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #64
          От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Бих написал нещо по-пиперливо, но ти е баджанак. И все пак - коя точно му е мамковината?
          Може и Сириец да е или Анадолец,дреме ти какъв е,София - Бургас с повишено внимание се кара,че и ТИРовете са в лява лента пък от къде е баджанака ми е все през путурите.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #65
            От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            ...пък от къде е баджанака ми е все през путурите.
            За да твърди, че българските пътища са по-добри от... Френските, ще да е родом, като повечето истински франсета негде от Майка Африка...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #66
              От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

              Да се сравняват българските пътища баш пък с френските е .... меко казано несериозно .

              Аз затова оценявам чувството за хумор на Вятърния воин Отделно все се каня в подобни случаи да го питам каква марка пие по нощите ?!
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #67
                От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Да се сравняват българските пътища баш пък с френските е .... меко казано несериозно .

                Аз затова оценявам чувството за хумор на Вятърния воин Отделно все се каня в подобни случаи да го питам каква марка пие по нощите ?
                Бе, той баджанакът мое да неЙ родУм от Африка, ми туй ще да е некво френско чуСтво за хумУр, ша знайш...
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #68
                  От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                  Малко от тук, щото явно не се чете:
                  https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2...0%D0%BB%D0%B0)

                  После малко от тук:
                  https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F...80%D0%B8%D1%8F

                  и... лъсва проЗтата истина че въпросният лот (лот 1) е пуснат в експлоатация при правителството на тия, дето кудкудякат в парламента и по телевизора в момента. Нищо ново, впрочем - тя късата памет е присъща и на електората им, събиращ се всяка година при летящата чиния и прочие мероприятия да покудкудяка, да апне нЕкое кепабче, да поахка за "онова време", развявайки някое и друго руско знаме и тъй нататък. Филмът си го знаем.

                  Не че пътищата, чиито ленти са резнати от Боко и компания блестят с нещо (Люлин е перфектен пример, макар и не заради асфалта си, въпросното скокче и други полюции по северната тангента - тоже), ама поне да сме обективни.

                  Въпросните коловози/неравности или както там ви е "удобно", ги има от минимум 5 години, вероятно и повече, ама дълго време не привличаха внимание поради наличието на участъци, дето бяха на порядък по-зле. Естествено, няма сами да се заравнят с времето, а ще стават по-зле. Но развитието им за тия 5 години не забелязвам да е нещо фрапиращо - минавам по 4-6 пъти годишно, с един и същ автомобил, по едно и също време на годината. Карам предимно в ляво, но няма как постоянно, та ги опитвам редовно.

                  Прав беше който написа - за алтернативата нямаме мъде. И не, не е на изток, нито на запад. Тук си е. Ама не ни изнася.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                    Това кое правителство е пуснало даден обект не е особено интересно, защото докато правителствата изобщо се сменяха, беше основна интрига да се резне лентичката на нещо на което другите са харчили бюджет.

                    Иначе са един дол дренки и правителствата, и пътищата.

                    Коментар


                    • #70
                      От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                      Лотът е сбъркан. Не става дума за коловози, а за напречни бабунки / вълнички по ЛОТ 2 (две). Сега къде са наслагали знаци за ограничение 90 км., ще мога да проверя през ноември. По Великден и Гергьовден такива ограничения през два километра имаше на практика по цялата магистрала от "НАР Кабиле" до Пловдив. мислех да пускам даже тема във форумЪт, ама щеха да ме оплюят и обругаят както обикновено, ибо знаЙм, че всички тука карат с 90 по цялата магистрала
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #71
                        От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                        Тези ограничения от 90, на дълги участъци от магистралата се появяват винаги, преди да започне ремонта на участъка. Така че, в скоро време очаквайте ремонт. Между другото и още един участък има с такова ограничение-между тунела и детелината за Костенец.
                        Аз лично съм доволен. Когато станах шофьор и почнах да пътувам до морето, магистралата стигаше до Чирпан. Помня много добре, колко се радвах когато взе да стига до Стара Загора, после до Ямбол и накрая до Бургас. Помня много добре и участъка между тунела и детелината за Пазарджик. Сега това лято отиде в историята и още един подобен участък, между Пловдив и Оризово. Друсало било в дясната лента... нищо не друса, дори не трепва, в сравнение с това какви участъци е имало по Тракистралата, в един момент Хемустралата беше по гладка от нея, сега е точно обратното, при положение че на последната никакви ремонти не са правени на настилките, от едно 15-20 години насам.
                        Та радвайте се на това ограничение, фрезата и асфалтополагача са на път.

                        Коментар


                        • #72
                          От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Сега къде са наслагали знаци за ограничение 90 км., ще мога да проверя през ноември.
                          Чирпан - Стара Загора, според телевизора.

                          А според пусналия темата:
                          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                          Днес по магистрала Тракия в двете посоки на участъка Стара Загора - Пловдив имаше наслагани знаци за ограничение на скороста.
                          Тоест именно за лот 1 иде реч изначално. В коя посока после е тръгнала темата нямам идея и няма пак да чета.

                          Лот 1 е именно участъка с коловозите в който карането в дясна лента хич не е приятно. И да, на бабуните, които де-факто са проблема (не че коловозите не са, ама са бял кахър) се попада когато се кара по коловозите. Излезеш ли от коловозите (например с едната гума между тях, а с другата в десния край на лявата лента) проблема с бабуните силно намалява, макар и на напълно като при карането в лява лента.

                          Дали и в лот 2 има същия проблем честно казано не помня.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #73
                            От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                            Чирпан-Стара Загора, не Пловдив... Лот 1 е. Лот 2 също има неравности, но не по страшни от тези по участъка Брюксел-Брюж например.

                            Коментар


                            • #74
                              От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                              Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                              Тези ограничения от 90, на дълги участъци от магистралата се появяват винаги, преди да започне ремонта на участъка. Така че, в скоро време очаквайте ремонт. ...
                              Няма да стане с ремонт, освен яко усвоЙване на йощ пАре.
                              Трябва да се изгребе всичко до пръст и да се прави наново, т.е. никога.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #75
                                От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Трябва да се изгребе всичко до пръст и да се прави наново...
                                И това защото?

                                На мен това че за 5 години няма съществено развитие в посока зле ми говори в посока фрезоване и нов повърхностен слой.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X