Обява

Свий
Няма добавени обяви.

90 км /ч ограничение на Тракия?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ... Аз поне до Пловдив си пътувам безгрижно в която и да е лента, с ква да е скорост в рамките на разрешените 140. ...
    Мдам, ама в онзи участък преди Пазарджик, който уж го ремонтираха преди 2 години, като съм с ремаркето качеството (лошото) си проличава много осезателно. Ремаркето започва да подскача по неравностите и предава тласъците на колата ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

      Колеги, мненията започват да се поляризират, защото се карат различни автомобили...
      И аз уверено твърдях (включително и за АМ Тракия - движех си се в дясната лента когато не изпреварвам), че еди-кой си път е в доста добро състояние - с джипа ми изглеждаше равен...
      До момента, в който се наложи да прибирам дъртото Рено 19 на баща ми по обичаен маршрут... Останах изненадан как 'внезапно се е влошил' пътя
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

        140,пускаш волана в дясна лента и кафето до тебе не ти мие чорапите - това е път,другото като ше го минавам с натоварена лимузина та да не ми тракат зьбите ......еВааааа го у пътя аз,21 век,Европа,климат като слънце,технологии,пари,материали,техника,инжинери с опит........тралала
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          .... проблемът е в некачествената подложка.....
          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          ...Защото поддава основата, а не износващият слой...
          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          ....Както казах Носимост няма,основата слаба,асфалтираш пясъци разни и пръст....
          Я д`ева ! Вие както е тръгнало ше земете да преоткриете топлата вОда

          ПС. Така и н есе научИхме да строЙм пътища , да му се не види

          Ама аз кога казвам тука , че толкоз си можеме ( кат се почне от проектантите , та се свърши с циганите с лопатите ) - тука се аргументират че други фактори им били пречИли . При това крадненьето в случая е отделно и нема нищо общо с моженето .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            То е стрОено по Таатов Златен Век и не е ремонтирано (може би?) оттогаз, тъй че ни мой причината да е настилката?
            По Тракия - осбеъно на старата част до Пловдив - няма неремоънтираън по няколко пъти участък.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              По Тракия - осбеъно на старата част до Пловдив - няма неремоънтираън по няколко пъти участък.
              Именно. Като се абстрахираме, че катастрофата на тировете е станала, според сайт, различен от "сайта на народа", на 133-ти километър, т.е. именно от Пловдив към Стара Загора, а не между Пловдив и София, както пише "БлиЗ", състоянието на дясната лента между София и Пловдив хич не е по-добро. И това се дължи на "ремонтите" правени в по-ново време, не при Тааато наш непрежалимиЙ.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                От толкова повдигнати пешеходни пътеки, не е останАл пътищар, който да знае как се прави равен път.
                Между другото, Гагич, в една заключена тема, твърдеше, че у Германия нямало освен винетка, също и тол такси... Е, объркАл си се, тол система си има за товарните.
                Белким като пуснат тая система и у нас, намерят пари и мотивация да "изгладят" магистралите.

                ПП: И още нещо - писахте и за тирове и пр... Ами освен, че пътя е лош, няма контрол на теглото на камионите. Айде, тия международните, почти няма как да са претоварени, ама вътрешните превози... Особено пък камионите участващи в строителството... това е част от спестяването на разходи по транспорта на всякакви инертни материали(и те само, но най-често). Четириосните самосвали редовно си карат по над 35 тона товар, при собствено тегло 15 до 18-20 тона, което значи бруто над 50 тона. И асфалта се гъне като килим под тях, по закон трябва да са до 32 тона общо тегло, бруто, това означава по над 20 тона претоварване(което си е близо двойно полезен товар спрямо разрешеното).
                Американските камиони, ряпа да ядат, само изглеждат големи....
                Последно редактирано от cecoa1; 26-09-18, 18:44.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Между другото, Гагич, в една заключена тема, твърдеше, че у Германия нямало освен винетка, също и тол такси... Е, объркАл си се, тол система си има за товарните.
                  Откъде минават (пута-/пата-рини нема)? Али йе нящу алактронно и го контрулират дестанцьонно?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                    Преди няколко години в "Капитал" имаше статия, за един сериозен участък между Стара Загора и Пловдив, който е изначално сбъркан още от основата. Там търсеха вината по всички нива, и се оказа, че виновни няма, и евентуалния ремонт ще бъде за сметка на данъкоплатеца.
                    Ще замоля Гагич, ако успее да открие статията. Беше доста интересна, подробна и подкрепена с факти !
                    П.С. По спомен я четох преди около 5 г. +/- малко.

                    Коментар


                    • От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                      Абе като се разхождах миналата седмица към Сръбско на мен ли ми се стори, че участъка, дето пишеше Трейс бе нагънат, а другия участък на Актор бе значително по-добър?
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        ... Особено пък камионите участващи в строителството... това е част от спестяването на разходи по транспорта на всякакви инертни материали(и те само, но най-често). Четириосните самосвали редовно си карат по над 35 тона товар, при собствено тегло 15 до 18-20 тона, което значи бруто над 50 тона. И асфалта се гъне като килим под тях, по закон трябва да са до 32 тона общо тегло, бруто, това означава по над 20 тона претоварване(което си е близо двойно полезен товар ....
                        Под секрет ще ти кажа, че един от големите в тоя бранш си глобява бая солено шофьорите, ако товарят по- малко от тридесет тона на курс. И не е само един. Перпетуум мобиле- разсипват пътищата и после взимат кинти да ги ремонтират...
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Откъде минават (пута-/пата-рини нема)? Али йе нящу алактронно и го контрулират дестанцьонно?
                          Електронно е, имат едни машинки отпред на таблото на камионите, и отгоре на магистралите едни естакади с нещо като камери или приемници ли е...
                          Отделно, и там по цял Бенелюкс е нещо подобно, та май и у Франция, и системите са различни, та се налага отпред на таблото да има по няколко различни машинки за тол колекторите в различните страни. Лично съм карал такъв камион из тия страни, макар и само няколко седмици(иначе си бях вътрешно в Германия).
                          В Германия от устройството има и вътре още едно с дисплей, което постоянно ти показва на коя магистрала си, кой е последния изход който си минал, и след всеки следващ, пише и какви пари удържат още. Пишеше някъде и общо какви пари са натрупани с това устройство. В другите държави не съм обръщал внимание какво показва и дали изобщо.
                          За често цитираната Швейцария, за камионите се купуват едни тикети(така си им казват), пишат се километрите на влизане в страната и после на излизане, и на тая база се плаща(също и според типа на камиона, там брой оси, тегло, въвеждат се предварително, ръчно или може с карта за идентификация автоматично). Обикновенно плащането е с карта, но вероятно може и в кеш.

                          А за претоварването у нас, знам, даже и нагоре от 30 тона е границата, под която шефовете се мръщят ако се товари.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Я д`ева ! Вие както е тръгнало ше земете да преоткриете топлата вОда

                            ПС. Така и н есе научИхме да строЙм пътища , да му се не види

                            Ама аз кога казвам тука , че толкоз си можеме ( кат се почне от проектантите , та се свърши с циганите с лопатите ) - тука се аргументират че други фактори им били пречИли . При това крадненьето в случая е отделно и нема нищо общо с моженето .

                            Маке топлата вода.......нея Хитлер я е открил,още се пердаши там с по 300.

                            https://international.fhwa.dot.gov/p...llcp_07_03.cfm

                            Е га де га,50-90 см на Немската магистрала,3 педи как казах,11 тона на ос за 30 години........там кой му се чете.По Варненско и Русенско всяко лято ТИРовете ги спират,не им дойде акьла / имат ма им идва след това / кое как се прави и къде е топлата вода.

                            Тук/там толкова си можем,такава ни е нагласата към всяка работа и така го правим,да не ти казвам как жената / чиста нашенка / по пътя около Слънчев Бряг се огледа след като се събуди и каза едно Мммммм на Мексико малко ми прилича.........а ония да ти кажа ли как я карат през пръсти?

                            Далеч съм от мисълта,че не можем да го направим- пресен пример Свети Влас,тротоара ти тротоар,канавката канавка,спретнато и дръпнато как си трябва ма до там се стига с повишено внимание,че Мексиканска работа в средата на Европа / тая е съседна тема в която не участвам,че няма да ми разберете нищо освен псувните /.
                            Последно редактирано от BENZBOSS; 26-09-18, 19:35.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                              Аз съм готов да загубя час-два, минавайки по спокоен от към трафик и камиони маршрут от А до Б - не обичам да карам бързо, обичам да зяпам настрани, да спирам. Такъв приемлив няма - наливат се пари в големи и преки шосета, а малките са заeб@ни. Винетка искат и за единия, и за другия. Подобна е ситуацията в градовете - правим улици по няколко пъти за няколко години, останалите са небутвани от ТЗВ (по Гагич). Всичко това не е патент на днешните но сумите, вкарани под асфалта през последните години, удрят в земята всичко харчено за пътища до сега. Правим, поправяме, правим, поправяме, а останалото - кучета го яли.

                              Коментар


                              • От: 90 км /ч ограничение на Тракия?

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Американските камиони, ряпа да ядат, само изглеждат големи....
                                Я да си го кажа от начало - ясно ми е какво е натоварване по ос.


                                Американско камионче товари по 40 тона,това нормалното камионче без да слагам извънгабаритните и претоварени чудесии които съм виждал по мммммммагистралката.

                                Ако сравним американска магистралка с немска такава ще почна да псувам Американските,че и те са кекави та кекави.Ако обаче намесим Дунавските Вълни ........ еми тия са педераси бре и те тва си е.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X