Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да ги подредите според предимството?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Може ли да ги подредите според предимството?

    Може да се заблуждавам заради това правило:

    Чл. 37. (1) При завиване наляво за навлизане в друг път водачът на завиващото нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне насрещно движещите се пътни превозни средства.
    Все пак никъде не се говори в закона за водачи с предимство, а за път с предимство. Моята логика е че са с предимство само на този път, при маневра за напускане на пътя важат други правила.

    Коментар


    • #92
      От: Може ли да ги подредите според предимството?

      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
      Аз чета че докато се движат по пътя с предимство, останалите ги пропускат. Ти твърдиш че и да напуснат пътя с предимство, пак трябва да ги пропускат. Не приемам това тълкуване, но ще чета още.
      Хайде пример с практическа ситуация. https://www.google.bg/maps/@42.70277...2!8i6656?hl=bg
      Стоите си на главния път (М. Луиза) и ще завивате в пресечка наляво. Вдясно от Вас стои таксито на Стоп и също иска да прави ляв завой - да тръгне по М. Луйза.
      Само двамата сте на пътя. Кой трябва да мине пръв - жълтият от Стопа (който е и дясностоящ) или Вие, напускащият пътя с предимство?
      Човек се учи докато е прост!

      Коментар


      • #93
        От: Може ли да ги подредите според предимството?

        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
        Моята логика е че са с предимство само на този път, при маневра за напускане на пътя важат други правила.
        Предимството е за конкретната маневра, на път без предимство (евентуално), ще са след нея.
        А това за левия завой е при равнозначни пътища.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #94
          От: Може ли да ги подредите според предимството?

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          Може да се заблуждавам заради това правило:



          Все пак никъде не се говори в закона за водачи с предимство, а за път с предимство. Моята логика е че са с предимство само на този път, при маневра за напускане на пътя важат други правила.
          Ми чети името на раздела, където е този член. "Завиване наляво и надясно". Дали са и картинка. Не са конкретизирали дали е на кръстовище, това е основно правило когато няма никакви други сигнали, които да го отменят. Важи и за паркиране с ляв завой за целта (примерно на паркинга на някой Мол или Супермаркет, или просто в квартала пред блока).
          В по-следващ раздел, се описват и случаите на преминаване през кръстовище, с вариаантите за регулирано или не, с промяна на посоката на пътя с предимство и пр. (Раздел 11)
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #95
            От: Може ли да ги подредите според предимството?

            Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
            Хайде пример с практическа ситуация. https://www.google.bg/maps/@42.70277...2!8i6656?hl=bg
            Стоите си на главния път (М. Луиза) и ще завивате в пресечка наляво. Вдясно от Вас стои таксито на Стоп и също иска да прави ляв завой - да тръгне по М. Луйза.
            Само двамата сте на пътя. Кой трябва да мине пръв - жълтият от Стопа (който е и дясностоящ) или Вие, напускащият пътя с предимство?
            Е, това би трябвало най-после да обясни нещата и да сложи край на спора, евентуално...
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • #96
              От: Може ли да ги подредите според предимството?

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Я пак да прочетем какво повелява знак Б2: „Спри! Пропусни движещите се попътя с предимство“ и сега ми кажете, защо трябва да пропусне лявостоящото и отгоре на това и със знак Б1 МПС?!?
              Я пак да четем.СТОП осигури предимство.Всички последващи интерпретации и преписвания правят безсмислен знака.
              Защо ли е изфабрикуван?
              Означава да се пропусне с предимство по пътя , а не да се гледа по-малката стойност.
              Адвокати...Блъскам всеки и губите в съда.
              Четете пак :Пропуснете с предимство!А не , гледаите пътя с предимство.
              Иначе знакът стоп е излишен.Ма не е.После се е появил обърнатия триъгълник...
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #97
                От: Може ли да ги подредите според предимството?

                [QUOTE=Gadnyara;3280683....[/QUOTE]

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                ...
                Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                Е, това би трябвало най-после да обясни нещата и да сложи край на спора, евентуално...

                Явно греша, съгласих се. Моля за извинение, ако съм засегнал някого.

                Коментар


                • #98
                  От: Може ли да ги подредите според предимството?

                  Да добавя и аз нещо, за да стигнем 8-а страница - много ми е интерсно защо се изказаха толкова мнения, че автобусът не е спрял или пък не било задължително да спре? Напротив, той също е задължен да спре и в случая е спрял.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Може ли да ги подредите според предимството?

                    Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                    Да добавя и аз нещо, за да стигнем 8-а страница - много ми е интерсно защо се изказаха толкова мнения, че автобусът не е спрял или пък не било задължително да спре? Напротив, той също е задължен да спре и в случая е спрял.
                    В случая е спрял защото в границите на кръстовището има други превозни средства които са с предимство и се налага да ги изчака да напуснат кръстовището . Когато обаче в границите на кръстовището няма никакви други участници и има реална видимост че никой не приближава , може да премине със скорост съобразена с пътните условия . За лекият автомобил това не важи ,защото е длъжен във всеки един случай първо да спре (да доведе превозното средство до покой ) а не да намали и чак след това ако няма други превозни средства с предимимство да пресече .


                    Май наистина трябва да карам много внимателно в БГ .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                      В случая е спрял защото в границите на кръстовището има други превозни средства които са с предимство и се налага да ги изчака да напуснат кръстовището.
                      Тук различия нямаме.
                      Не, че и по останалата част от поста ти имаме, но няма връзка с конкретната ситуация.

                      Коментар


                      • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        Я пак да четем.
                        Ми хайде де - пише да пропуснем движещите се с предимство.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Я пак да четем.СТОП осигури предимство.Всички последващи интерпретации и преписвания правят безсмислен знака.
                          Защо ли е изфабрикуван?
                          Означава да се пропусне с предимство по пътя , а не да се гледа по-малката стойност.
                          Адвокати...Блъскам всеки и губите в съда.
                          Четете пак :Пропуснете с предимство!А не , гледаите пътя с предимство.
                          Иначе знакът стоп е излишен.Ма не е.После се е появил обърнатия триъгълник...
                          Или не мошеж да четеш, или се правиш на ударен! Това подчертаното не го пише никъде, а си е твое лично творчество. За 3-ти път няма да поствам значението на Б1.
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                            Чл. 50. (1) На кръстовище, на което единият от пътищата е сигнализиран като път с предимство, водачите на пътни превозни средства от другите пътища са длъжни да пропуснат пътните превозни средства, които седвижат по пътя с предимство.:
                            А знак за Б2 пише следното:

                            Б2 "Спри! Пропусни движещите се по пътя с предимство"
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              1.Моите разсъждения ги коментираш ти, обяснявайки, че "спиране" и "чакане" е едно и също.
                              2. Или има минимално време за чакане на знак "стоп"?!
                              3.Та ако в твоите разсъждения "спиране" И "чакане" са едно и също нещо(щото ясно съм написал "без да чака"), то определено твоите разсъждения и забележки, не касаят написаното от мен.
                              1, Никъде не съм писал "чакане".
                              2, До установяване на автомобила в покой !
                              3, Това си е само в твоята глава !

                              8-а страница наближава !

                              Коментар


                              • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                                Аз пък няма да чакам осма страница.
                                Първи минава "черния джиБ", щото винаги е с предимство.
                                “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                                Walter Rohrl
                                GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X