Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да ги подредите според предимството?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Може ли да ги подредите според предимството?

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    ...
    Видно от движението по пътищата , а и от темата сега обучението е много кратко и повърхностно ! Аз за професионален шофьор съм карал ПУЦ 6 месеца !

    Коментар


    • От: Може ли да ги подредите според предимството?

      Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
      Спокойно дигай на 100.
      Щях. Ама ако бях чел само актуалните, а не и тия по които ти си учил Те затова четенето е вредно
      Че навремето и за много други неща са вменявали да се носи отговорност по малко странен начин, едва ли има нужда да убеждавам хора, които са видели от онова време повече от мен.

      Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
      Видно от движението по пътищата , а и от темата сега обучението е много кратко и повърхностно ! Аз за професионален шофьор съм карал ПУЦ 6 месеца !
      То за темата така, ама конкретно за последния спор, мисля че просто са променили правилата, а не е лошо научено.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: Може ли да ги подредите според предимството?

        Имаше и задължителни пътни знаци и не беше много отдавна.ШАФЙОР съм от 1984та.И точно в тоя правилник беше дефинирано що е силует на пътен знак

        Коментар


        • От: Може ли да ги подредите според предимството?

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Първият си закон и правилник, съм ги чел като дете (10-11г)...
          Ся ш'са фукаме ли? На възраст, на която нормално децата не четат (преди първи клас), аз можех. И разглеждах (освен сума други работи) едни тефтерчета - ако си ги спомняте - тефтерчета-календатчета, с раздел за бележки, такъв за телефони, столици на страните по света (май и знамената), в които имаше и пътните знаци. В качеството им на много колоритни картинки, ги знаех всичките (в семейството на родителите ми, така и никога нямахме кола).
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Може ли да ги подредите според предимството?

            Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
            За какво, според Вас, е темата "Ринг свободен"?!
            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
            Просто ми е писнало от празни приказки.
            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Тя не е ли частна?
            1. Темата е за простотии, извън сериозните теми.
            2. Когато ти писне от празни приказки, винаги можеш да дойдеш тук.
            3 Да, частна е. Почти колкото "Бар наздраве", но повечето съфорумци предпочитат да си хвърлят празните приказки в сериозните теми, а в "Ринга" се осмеляват да пишат малцина.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Може ли да ги подредите според предимството?

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Ся ш'са фукаме ли? На възраст, на която нормално децата не четат (преди първи клас), аз можех. И разглеждах (освен сума други работи) едни тефтерчета - ако си ги спомняте - тефтерчета-календатчета, с раздел за бележки, такъв за телефони, столици на страните по света (май и знамената), в които имаше и пътните знаци. В качеството им на много колоритни картинки, ги знаех всичките (в семейството на родителите ми, така и никога нямахме кола).
              Е, то фукане, не, а точно обратното, притеснение Просто трябваше да обясня, защо съм ги чел тия глупости, и че не е било скоро, та не ги помня на 100%, и много неща които са ми в главата като информация, не помня от къде точно са... Но ми се стори важно, да ви светна, че вероятно спорите за глупост

              Иначе за лични истории... "Автомобилът днес и утре"(те това издание - ,https://knizhen-pazar.net/books/073/7373/737392.jpg ) това е книгата, която започнах за пръв път да чета в тази област, малко преди първи клас. За да я разбера изцяло, се наложи да мине известно време, да попрочета и науча доста други неща, и да я препрочитам няколко пъти. Но това беше началото, проста случайно я имаше в библиотеката у дома, купуване някога от баща ми.

              ПП: Отивам да хвърля едно око на ринга...
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                ПП: Отивам да хвърля едно око на ринга...
                Въри, там Божич апе Гагич, ама не си е сложил чейнето...
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Твоя си работа, проблемът не е мой.
                  Да моя си е работа, но това че съм прав е и твой проблем - естествено ако си мъж и си признаеш, че не си прав, или ако извадиш въпросния цитат, член или каквото искаш го наричай.

                  Други колеги, също те подканиха към това, обаче избягваш да отговориш, като се опитваш да го избиваш на "майтап" - но ако си сериозен и имаш претенция за умен и еродиран човек, ( поне такова ми беше впечатлението до момента - моя си работа естествено), когато кажеш А, трябва да можеш да кажеш и Б.

                  Нищо лично - просто ПРИНЦИПНО.
                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                    Другите "колеги", се свеждат до Козек и изобщо нищо не избягнах, а директно му заявих, че няма аз да препрочитам закона, понеже той не го знае. Ако и ти настояваш - и на теб така ще отговоря/отговарям.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                      Начи, тук сме се събрали, евентуално, някакви съмишленици. От любов към офроуда, икебаната, хайку, празнословие... ние сме 20-30 човека, които не можем да постигнем съгласие и да кажем АВС, ВСА, СВА... И очакваме някой да ни оправи?
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Другите "колеги", се свеждат до Козек и изобщо нищо не избягнах, а директно му заявих, че няма аз да препрочитам закона, понеже той не го знае. Ако и ти настояваш - и на теб така ще отговоря/отговарям.
                        Освен Kozzzec и аз те помолих, а и още двама/трима колеги го споменаха/споделиха , под една или друга форма, ама изглежда си го пропуснал.

                        И между другото - избяга, а дали Kozzzec знае закона, склонен съм да вярвам че го знае повече от теб - и е хубаво да го препрочетеш, поне да си в час.

                        п.п. И ако препрочетеш закона и намериш/цитираш тук това за което спорим, обещавам да ти се извиня пред целия форум.

                        п.п.п. Ама не се съобразявай с моята препоръка, защото това не е моя работа , а си е твоя.
                        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                        Коментар


                        • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Начи, .....
                          По отношение ЗДвП очаквам 99.99% да сме на едно мнение , еле па в шофьорски форум като този ! Иначе по пътищата става мазало , а то вече е станало !

                          Коментар


                          • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                            Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                            По отношение ЗДвП очаквам 99.99% да сме на едно мнение , еле па в шофьорски форум като този ! Иначе по пътищата става мазало , а то вече е станало !
                            Не че нещо, ма мазалото по пътя става не от незнание, а от арогантно поведение и нагло неспазване. Аз през кръстовище минавам по терлички независимо дали трябва да пропусна или пък да ме пропуснат. А на знак стоп специално спирам рядко. По причина че рядко е там, където наистина трябва да спра за да се огледам, ми обикновено на 5-10 метра от кръстовището.

                            Коментар


                            • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                              Не може да е задължение да спазваме знаците откъм гърба. Не само откъм гърба, а и под всевъзможни ъгли.
                              Отделно, "път с предимство" и "край на пътя с предимство" са с еднаква форма и значат противоположни неща.
                              Човек се учи докато е прост!

                              Коментар


                              • От: Може ли да ги подредите според предимството?

                                Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                                И между другото - избяга...
                                Не съм избягал. Безсмислено е продължаване на преливането от пусто в празно, при това - в "недобър" тон.

                                Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
                                Отделно, "път с предимство" и "край на пътя с предимство" са с еднаква форма и значат противоположни неща.
                                Това също беше изтъквано вече като аргумент (не в тази тема). Знакът, "Край на пътя с предимство", не се слага на кръстовище! - а преди него, на 80 метра, на кръстовището вече имаме обърнат триъгълник (или осмоъгълник).

                                ПП
                                Между другото, снощи един участник ми изпрати на ЛС нормативна документация по въпроса (не закона, не и правилника), където това, което казвам е уредено (точно така). Няма да го копирам тук - четете! Четете всичко.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X