Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След употреба на алкохол...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • След употреба на алкохол...

    Познат след няколко бири 0,57, кръвна проба 0,58. Свалили са му номерата. Няма да обжалва,ще си ходи с автобуса няколко месеца.
    За да му сложат отново номерата,каква е процедурата? През този период може ли да се продава автомобила?
    Sent from my Nokia s fenerche

  • #2
    От: След употреба на алкохол...

    Не са ли му взели талона? Без талон как ще я продаде?
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: След употреба на алкохол...

      Може да я продаде (дори примерно на жена си).
      Големия талон не би трябвало да са го взели.
      След като се продаде (или изтече наказанието), колата се кара с платформа до КАТ по местоживеене и се регистрира на ново.
      Наказанието е наложено на собственика, а не на МПС-то, та затова нов собственик може да я регистрира, преди срока на наложената дерегистрация (или както там се нарича)...

      П.п. Инфото ми е от познат нотариус, който споделя, че леко му се е увеличила работата покрай тези сваляния на номера...

      П.п.2 Аз пък имам друг казус - колата ми е съсобственост - другият собственик, вписан също в талона не ми е роднина (данъчните примерно са разделили налога по равно, но и двамата сме във Варна). Та даже и нотариуса от по-горе не е сигурен, при хипотетичен въпрос за подобна ситуация, или най-вече примерно снимка от КАТ - кого ще търсят за отговрност...
      SUZUKI V-STROM 1000
      Jeep Cherokee 2.5CRD
      TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
      о889 525 о74 - Владо

      Коментар


      • #4
        От: След употреба на алкохол...

        За продажбата е нужен и малкият талон... Поне според евро-книгите де (част 2-ра )
        Можеш да я продадеш, ама навярно няма да я пуснат в движение докато не изтече срока...

        А по втория казус - къде е проблемът?! Пращат писъмцето на първия в списъка... Ако не е шофирал той - пише възражение, посочвайки водача... Собствениците на фирми го знаят как става номера
        Кара ли някой пиян - спират автомобила от движение... Независимо дали е карал собственика, съсобственика или служителя... Или просто собственика е услужил на непознат човек... Автомобилът на трупчета (направиха го точно защото по ма'алите все караха чужди автомобили без книжка - нито книжката да вземеш, нито да спреш от движение автомобила)...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: След употреба на алкохол...

          Да , взели са му малкия талон. В случая просто ми беше интересно дали може да се продава. Човека няма мераци да прави въртели.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #6
            От: След употреба на алкохол...

            Този казус с продажбата няма еднозначно решение засега. Има 3-4 варианта на изход, но със сигурност ще трябва да се натрупа съдебна практика и да се тръгне по някой от възможните пътища. Трудното идва от там, че не е ясно какъв статут точно има автомобилът със свалени номера. За мен автомобил с прекратена регистрация трябва да се води нерегистриран и като такъв да може нормално да бъде обект на сделки. Колкото до талоните-следва да се считат невалидни и в двете си части. По дефиниция те са "Свидетелство за регистрация"...и няма как да доказват нещо, което го няма.
            Последно редактирано от santaclash; 27-10-17, 19:59.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: След употреба на алкохол...

              Айдеее. Поредна тема за форумни разбирачи! След свалени табели (дерегистрация на автомобила) се чака определеният (в наказателното постановление) срок. През това време автомобилът 100 пъти може да смени собственика, но НИТО ВЕДНЪЖ не може да се регистрира отново!!
              Разбирайте, че след изтичане на срока, автомобилът подлежи на НОВА регистрация с нов регистрационен номер.

              п.п. Вие сте!
              п.п.п. Форумните разбирачи де!
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: След употреба на алкохол...

                Добре, де, но какво е виновен новият собственик? Или закони по български!
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  От: След употреба на алкохол...

                  Даже му е малко.Направо да я конфискуват, другият път да пие и да кара, пак.

                  Коментар


                  • #10
                    От: След употреба на алкохол...

                    Хайде да ти обясня. Карам автомобил за 500 000 лева или евро, както ти е кеф. Спират ме пиян и ми свалят табелите. Понеже е свален от отчет даже мога да го продам и без нотарариална заверка на подписите (термин от закона). Новият собственик го регистрира и (понеже е мой човек) ми го дава на мен пак да си го джиткам пиян.
                    Така по-ясно ли е? Даже и отворените нотариуси ше ме фанат за жезъла да ме разходят!!
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: След употреба на алкохол...

                      Както каза Теньо - върос на размер (дебелина на пачката).

                      Коментар


                      • #12
                        От: След употреба на алкохол...

                        Това ще бъде вариант 1:1 000 000, а ако ги хванат (вариант 1:1 000, защото на пияницата си му е навик), затвор и глоба, надхвърляща цената на МПС-то.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #13
                          От: След употреба на алкохол...

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Айдеее. Поредна тема за форумни разбирачи! След свалени табели (дерегистрация на автомобила) се чака определеният (в наказателното постановление) срок. През това време автомобилът 100 пъти може да смени собственика, но НИТО ВЕДНЪЖ не може да се регистрира отново!!
                          Разбирайте, че след изтичане на срока, автомобилът подлежи на НОВА регистрация с нов регистрационен номер.

                          п.п. Вие сте!
                          п.п.п. Форумните разбирачи де!
                          Айдеее, поредната разбираща крайна инстанция, дето не чете, а само пише
                          Само три мнения над твоето....
                          Можеш да я продадеш, ама навярно няма да я пуснат в движение докато не изтече срока...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: След употреба на алкохол...

                            Няма причина да не може да се регистрира автомобил със свалени номера на друг собственик и той да си го пусне в движение без да чака някакво НП, издадено срещу някой. Регистрацията е процедура, която се реализира при обвързана компетентност. Нося договор, подавам заявление за регистрация, представям колата на канала и трябва да получа не само номера, но и два талона на свое име. Ама Пешо бил наказан...ми наказвайте си го-собствеността върху колата съм я придобил аз със сключването на договора. Ако е в същата област, дори и същите номера трябва да получа.
                            Същото важи и за наследниците. Вадят си удостоверения за наследници и отиват да си вземат номерата. Какъв срок, на какво НП ще се чака, срещу кого и защо. Вещта не е извадена от граждански оборот, наказания вече го няма....
                            Купил веднъж колата и взел номера, утре още мога да я продам обратно на Пешо. Това, че е лишен от право да кара, не му забранява да притежава кола.

                            Тези промени в закона бяха изключително недомислени и са врата в полето. Поредната дивотия, която изобщо няма да работи. Едномесечният срок за спиране от движение е свързан с качеството "собственик". Т.е. спрямо този конкретен собственик трябва да са налица основанията за налагане на ПАМ. Ако се смени собственика, ПАМ отпада автоматично-губи сила.
                            Интерсна ще е хипотезата ако един собственик с наложена ПАМ продаде колата на друг с такава или ако си разменят коли с ПАМ, наложени на две различни основания-примерно единия е хванат с алкохол, с другия без гражданска.
                            Последно редактирано от santaclash; 27-10-17, 23:42.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: След употреба на алкохол...

                              Врата в полето, ама без талон пак трудно ще я продадеш
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X