Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
    Айдеее, още една кУнспирация. Какво продават, бЕло?
    Има тема от юли 2015, ти си членувал във форумЪт тогава, да си чел. Сега я гледах - за Гърция е била, ама я затворих и не ми се търси наново. Интересното е, че там Търтей е бил съгласен с мене относно това кой е "стопанисвал сергиите" - първо някой си Иво Андреев-Пъпката, "назначен" от Косьо Самоковеца, после еди-кой си. Все едни видни антиквари-букинисти и радетели на живата книга, ша знаЙш.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Договор за наем на собствен/съсобствен имот не е нито лишен от предмет, нито недействителен. Въпрос на чисто правна конструкция е как да се направи така, че всичко да му е наред.
      Голяма конструкция ще да е. Дори и да приемем, че не е нищожна поради липса на предмет би била нищожна на поне 2 други основания, едното от които е каузата. С такъв договор не се преследва никаква правна цел, но пък това може да се реши, ако наеме идеалната част на майка си. Все тая, темата беше забавна, да не я разваляме със скучни неща
      Последно редактирано от Борислав Ангелов; 16-02-18, 15:11.

      Коментар


      • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Има тема от юли 2015, ти си членувал във форумЪт тогава, да си чел. Сега я гледах - за Гърция е била, ама я затворих и не ми се търси наново. Интересното е, че там Търтей е бил съгласен с мене относно това кой е "стопанисвал сергиите" - първо някой си Иво Андреев-Пъпката, "назначен" от Косьо Самоковеца, после еди-кой си. Все едни видни антиквари-букинисти и радетели на живата книга, ша знаЙш.
        И аз си го помислих. Ако не е бЕло, културни ценности ще са. Но пък там се се въртят хора на пенсионна възраст, които или са за прикритие, или моята представа за трафиканти се различава. Или пък са богати колекционери...

        Коментар


        • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
          Все тая, темата беше забавна, да не я разваляме със скучни неща
          Първоначално публикуван от а ла Жо Дасен
          Au soleil, sous la pluie, a midi ou a minuit
          Il y a tout ce que vous voulez aux Slaaveykoff
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Има тема от юли 2015, ти си членувал във форумЪт тогава, да си чел. Сега я гледах - за Гърция е била, ама я затворих и не ми се търси наново. Интересното е, че там Търтей е бил съгласен с мене относно това кой е "стопанисвал сергиите" - първо някой си Иво Андреев-Пъпката, "назначен" от Косьо Самоковеца, после еди-кой си. Все едни видни антиквари-букинисти и радетели на живата книга, ша знаЙш.
            Именно заради това е уронване на авторитет. ,
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Именно заради това е уронване на авторитет. ,
              Що бре, в ценностната йерархия на форумното братство това си е много висок позициЙ.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                Но не и в моята.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                  наеме идеалната част на майка си.
                  Анджек.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                    Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                    Ами дивотии са. Нали написах, че съм съсобственик. Правото на собственост е по-силно основание от правото на държане (каквото е наемането). Да не говорим (защото е извън разглежданата хипотеза), че договор за наем на собствен имот е лишен от предмет, поради което - недействителен.
                    Само да уточня, че преференции могат да използват само ЖИВУЩИ в съответния имот, съгласно "Наредба за организация на движението на територията на Столична община".

                    Коментар


                    • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Анджек.
                      О! Боже! Мой!
                      Защо да я наемам (дори да приемем, че ид.ч. може да е предмет на договор за наем, което разбира се е друга дивотия), след като моята квота в съсобствеността ми дава правото на адресна регистрация там тутакси и "виньетка" заради регистрирацията? Защо да сключвам договор дори целия апартамент, ако той би бил тотална собственост само на майка ми, като пак мога да се регистрирам там с нейно съгласие?
                      Ти това документите с невярно и/или тъпо съдържание за нищо ги нямаш.
                      Не искам да заобикалям закона. Ако искам да го заобикалям, хипотетично е възможно да ми донесат на крак "винетка" украсена с фльонга, ама не е там въпроса.
                      Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                      Коментар


                      • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                        Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                        О! Боже! Мой!
                        Защо да я наемам (дори да приемем, че ид.ч. може да е предмет на договор за наем, което разбира се е друга дивотия)...
                        А-а-а, нищо не знаеш ти. На мен ми бе обЕснено от юристи на "Топлофикация", че ако искам данъчни фактури, трябва да бъда "търговски абонат", за целта трябва да сключа договор за наем сам със себе си за собствения ми офис. Щото "търговските абонати" обикновено били наематели, а гражданите - собственици и "нямали право на фактура", още по-малко данъчна! Немаш си "напредстава" какъв джангър им вдигнах, но не че помогна, ньет-ньет. Помогна ми това, че имам няколко хиляди техни изпълнителни дела
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                          А сега пък невярно съдържание???
                          Тъпо, умно не знам. По скромните ми познания няма ограничение да наемеш идеална част. Примерно да плащам наем на бивша жена за половин апартамент който ползвам за офис.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            А-а-а, нищо не знаеш ти. На мен ми бе обЕснено от юристи на "Топлофикация", че ако искам данъчни фактури, трябва да бъда "търговски абонат", за целта трябва да сключа договор за наем сам със себе си за собствения ми офис. Щото "търговските абонати" обикновено били наематели, а гражданите - собственици и "нямали право на фактура", още по-малко данъчна! Немаш си "напредстава" какъв джангър им вдигнах, но не че помогна, ньет-ньет. Помогна ми това, че имам няколко хиляди техни изпълнителни дела
                            Естествено че можеш. Можеш и да дадеш под наем личната си кола на ЕООД-то ти.
                            Стегнете се, не падаме от Марс
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                              С Топлофикация имах същия случай-отказ за издаване на фактура на физическо лице, регистрирано по ДДС, защото било физическо лице и не можело.
                              На другия ден отидох пак, ама преди това се обадих в НАП, от където веднага ми пратиха техен служител и отидохме заедно. Наблюдавах картинката с изключително задоволство...
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Естествено че можеш. Можеш и да дадеш под наем личната си кола на ЕООД-то ти.
                                Стегнете се, не падаме от Марс
                                Търтей, спри да се излагаш. ЕООД, ако имах, би било отделно "лице", в случая "юридическо лице", субект на правото и самостоятелен носител на права и задължения. А тия ми искат аз "физическото лице" да сключа договор сам със себе си с предмет мое на същото физическо лице имущество.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X