Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
    Начи, не защитавам тезата колко са готини у ЦГМ. Ясно е, че крадат и с гъза си, както впрочем навсякъде.
    Възразих срещу бунта на чичо Скруч, (разбирай Гагич), който извади от сто кладенеца вода, че някой го кара да плаша за паркиране и изкара някаква вселенска конспирация.
    Иначе цитирания доклад в статията поражда у мен лека усмивка. На всеки който са му правили някаква финансова ревизия се е начел на подобни "икономически констатации". Не се казва в статията, търсена ли е някакъв вид отговорност и ако са установени нарушения, защо не е? Щото май констатациите им са в графата "не добри практики" отколкото нещо сериозно.
    А-а-а, "чичо ти Скруч (разбирай Гагич)" от 10 г. си плаща-плаща за паркиране, ама не на ЦГМ, а на фирмата на един от горезастреляните, накрая си купѝ "УПИ в м."Центъра" по плана на гр.Сф" и сега критикува напълно безкористно и от принципна гледна точка. Ноооооо, щом не ви увират главите и се кефите (или се точите да давате под наем парко-места), поне следите ли тренда: Искат двойно по-скъпа "Синя зона" в София ? Сравнително прясно е, вероятно скоро ще го приемат, барабар с разширяването на "Зелената зона". Пък и не върви некси 4 лв./час в "Синя" и само 1 лв./час в "Зелена"? Несправедливо, дисбаланс. Бръже требе да се корЕгира! И вие си коригирайте цените на отдаваните под наем на "прошляци и навлеци" парко-места и не забравяйте да се регистрирате по ЗДДС, като навъртите оборота Щото от НАП ще ви сгепсат, нема лабаво!
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      А-а-а, "чичо ти Скруч (разбирай Гагич)" от 10 г. си плаща-плаща за паркиране, ама не на ЦГМ, а на фирмата на един от горезастреляните, накрая си купѝ "УПИ в м."Центъра" по плана на гр.Сф" и сега критикува напълно безкористно и от принципна гледна точка. Ноооооо, щом не ви увират главите и се кефите (или се точите да давате под наем парко-места), поне следите ли тренда: Искат двойно по-скъпа "Синя зона" в София ? Сравнително прясно е, вероятно скоро ще го приемат, барабар с разширяването на "Зелената зона". Пък и не върви некси 4 лв./час в "Синя" и само 1 лв./час в "Зелена"? Несправедливо, дисбаланс. Бръже требе да се корЕгира! И вие си коригирайте цените на отдаваните под наем на "прошляци и навлеци" парко-места и не забравяйте да се регистрирате по ЗДДС, като навъртите оборота Щото от НАП ще ви сгепсат, нема лабаво!
      А бе тия са страшни боклуци с тая синя зона. Промених си мнението. Дай координати на упи-то да паркирам, като съм по работа нещо в центъра. Няма да им пълня гушите на тия боклуци бе...

      Коментар


      • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
        А бе тия са страшни боклуци с тая синя зона. Промених си мнението. Дай координати на упи-то да паркирам, като съм по работа нещо в центъра. Няма да им пълня гушите на тия боклуци бе...
        Не става. УПИ-то е паркинг за персонала ми Щото съм работодател-пич! За да се вместя аз (щото дигнАха за N-ти път цената на подземния паркинг), наех парко-място в същия УПИ от съсобственик, писах по-горе, че и снимка на "Либито" пуснах. Е, зимата нема да е на топло колата (иначе си е на сенкя), ма моем си пуснем кабел с некво heater-че. Виж за котките - не знаех, че са такава драма (чета из форумЪт). В моя паркинго-двор има пълчища и то все черни
        Отделно тротинетката на сина ми, който забегнА в чужбина, където кола не му требва, е с "винетка" за зона, верно за зелена, ама е за съвсем наблизо.
        Малко се озовавам в положението на онзи дето си дупчел три билета в градскийо транспорт, като го питали що дупчи толкова много, отговорил: "Ами може да загубя единия?", "Е, за какво са ти още два?" - "Ми ако загубя и втория?" - "Че ти така и третия билет можеш да загубиш?!" - "Е-е-е-е, аз затова си имам и карта!"
        Та, възраженията ми против зоните изооооооооообщо не касаят някакви мои проблеми с паркирането - аз такива нямам!
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

          Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
          Ако ти дадеш под наем жилище, трябва ли да не може да паркира твоя наемател кола наблизо, щото не е собственик?
          Винетката за зона е срещу адресна регистрация. Няма значение дали в собствен имот, дали под наем, или в безвъзмездно предоставен например. Но в търговски обект не може да имаш адресна регистрация, аз така се надах на едно ателие, за да прокарам две коли като първи (по 100 лв), ама се оказа, че и в ателие не може адресна регистрация. За търговски обект (официално нает и всичко точно с дукиментите), може служебен абонамент и без значение дали е зона, но цената е-е ...знаеш каква е.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Винетката за зона е срещу адресна регистрация. Няма значение дали в собствен имот, дали под наем, или в безвъзмездно предоставен например.
            Не е така. Искат нАтурален акт, освен лична карта, талон на колата и т.н. И не дават "винетка" например на ползвател, запазил си вещното право на ползване когато е прехвърлил имота на децата си (масов случай след една паника през 1999 г. когато приемаха новия тогава Закон за местните данъци и такси). Въпиюща правна кумпитентност.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

              Не искат нотариален акт (преди четири месеца го правихме все пак), нотариален акт е нужен при адресната регистрация. В нашия конкретен случай, едната кола е на дъщерята, а другата на жената - и двете не са собственици (а жената и не ми е жена ). Адресна регистрация има само дъщерята.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Не искат нотариален акт (преди четири месеца го правихме все пак), нотариален акт е нужен при адресната регистрация. В нашия конкретен случай, едната кола е на дъщерята, а другата на жената - и двете не са собственици (а жената и не ми е жена ). Адресна регистрация има само дъщерята.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Zona.jpg
Прегледи:1
Размер:94.8 КБ
ID:5781028
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                  Искат нотариален акт на собственика, ако си наемател. Аз сега се опитвам да ги врътна с един общ на етажната собственост таван, който обаче се води апартамент....но драмата е с това, че 80-те години е горял и от тогава няма партиди за ток, вода и парно и никой не му е плащал данъци в последните 30 години...
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                    Ми нещо си отрязъл картинката (а може и от форума да е), но след нотариален акт, следват няколко "или-та", които не се четат. Когато сме правили адресната регистрация на дъщерята, надлежно сме доказали основанията - че ми е дъщеря и че имотът е мой. Абе тако-вако-онако, факт е, че нотариален акт не сме носили.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Ми нещо си отрязъл картинката (а може и от форума да е), но след нотариален акт, следват няколко "или-та", които не се четат. Когато сме правили адресната регистрация на дъщерята, надлежно сме доказали основанията - че ми е дъщеря и че имотът е мой. Абе тако-вако-онако, факт е, че нотариален акт не сме носили.
                      От твоя телевизор е отрязана картинката, ето ти линк: https://www.sofiatraffic.bg/bg/parki...ane-na-pps/p/1
                      Аз подавах онлайн, после синът ми ходи да получи стикера, но познати се оплакаха, че ги въртяли нещо, щото прехвърлили имота на децата си и "не били собственици". Явно зависи от произвола, пЪрдон, от усмотрението на служителя на "ЦГМ"
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        ......Явно зависи от произвола, пЪрдон, от усмотрението на служителя на "ЦГМ"
                        Пълен произвол е. Потвърждавам. Аз съм вдигнала ръце и си пускам SMS-и за зелена зона, когато ходя при майка ми. А ако е за по-дълго време - ходя с обществения транспорт. Аз съм съсобственик, но нямам адресна регистрация там. Тя има регистрация, но няма ППС. Това, че е на 85 години и ми се налага да вися там по всякакви поводи, нЕма значение. Ако недай Боже се налага да я закарам внезапно някъде, викам такси. Мислех, че влизам в хипотезата "други основания" според техните правила, но.... Нье. Очевидно трябва да си сменям регистрацията, а не ми се ще да си създавам други затруднения за едното паркиране по 5-6 пъти в месеца.
                        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                        Коментар


                        • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                          Е напишете си договор за наем.


                          Или пък заведете дело. Шанса е голям


                          Съвсем отделно, като повечето държави служители, тия в общините са тотална щета. Малко упоритост и извикването на шефа редовно променят ситуацията коренно.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Малко упоритост и извикването на шефа редовно променят ситуацията коренно.
                            Кой шеф - оня с охраната, дето като се зададе кортежът му отцепват района и забраняват на служителите в ЦГМ да отварят врати и прозорци ли?
                            Търтей, личи си, че си много далече от тази проблематика, но спокойно - будет и на вашей улице праздник!
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                              Личи си кОр. Дълго време имах лепенка за площад Славейков. Нямам имот там. Напълно легално.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Личи си кОр. Дълго време имах лепенка за площад Славейков. Нямам имот там. Напълно легално.
                                Каква лепенка? Да не е за зареждане на сергиЙ там? Едно време имаше едни "пропуск за синя зона" - някакви измамници ми бяха дали такъв, ама ми го откраднаха със все колата После колата я намериха, но пропускът липсваше.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X