Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

    Тц. Решаването на проблема става със строеж на паркинги. Зоните за платено паркиране просто местят проблема в пространството, не го решават. Като го изместим в Люлин, пак няма да го решим-градският транспорт ще си остане пак толкова неефективен и неспособен да замени декватно личния и придвижването в града ще е пак същия кошмар....но вече ще се е пренесъл от улиците в рейсовете. Тогава обсъжданията ще са защо няма рейсове, а от общината пак ще вдигат рамене и ще казват, че няма пари. Ми като се крадат, няма да има. Съвсем просто е. Имам съвсем ясен спомен от времето, когато кварталът ми се обслужваше от три отделни тролейбусни линии, всяка с интервали на движение от 10-15 минути. В един момент тролеите толкова се вкочинясаха, че ги спряха и закриха линиите. В момента е една, средно на 20 минути.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

      Един гараж обикновено е 5 х 3 метра = 15 кв.м. Когато става дума за подземен гараж или парко-място строителите го смятат 30.кв.м., защото трябва да имаш и заход за да можеш изобщо да си стигнеш до гаража/парко-мястото. Така че, колкото и да е неприятно на някои, всяка паркирана кола заема 30 кв.м., а не 8.

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      До колко часа е платена платената зона? И за гаража да попитам. Ако имам гараж трябва ли при всяко паркиране да я прибирам вътре или може някъде из зоната? А пред гаража?
      Защо трябва да ни питаш нас? Чичо Гошо знае всички отговори, при това ти ги дава на секундата: "зелена зона работно време" - "Синята и зелената зона в работни дни да бъдат от 8:30 до 19:30 часа."
      Паркирането пред гараж е забранено. Няма значение дали гаражът е твой или чужд. Мен лично паяк се е опитвал да ме вдигне докато бях паркирал пред собствения ми гараж. Бях на 10 метра от колата и реагирах веднага. Изобщо не отразиха аргумента ми, че гаражът е мой - продължиха да подготвят оборудването за вдигане. Влязох в колата и от там продължих да ги храня с псувни, комбинации от три пръста и ръчен часовник с махало. Прибраха си такъмите и се изнесоха, като през това време и те са ме хранели, предполагам.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Да, най-потърпевши са тези на границата, там е "вълната". Някъде в началото на тази тема, прогнозирах, че е съвсем вероятно, живеещите "по ръба", наистина да започнат да правят подписки за включване. Ама наистина реални и по самоинициатива. Моето спасение е Кирил Видински - петстотин метра, фактически алея в гората, но при вас и такова нещо няма.
        Ама вече май и Кирил е зелен...
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tec_img09.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5781008
          Това е паркинг за 60 автомобила, пълен автомат.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

            Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
            Ама вече май и Кирил е зелен...
            Да бе, зелен е. Става дума, че е 500 м алея в гората и няма особен наплив, та все още там се намират места относително безпроблемно. Някъде напред в темата, бях писал, че с въвеждането на зоната, местата за паркиране намаляха кратно и дори само живеещите да сме, пак няма място за всички.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

              И как намаляват местата заради зоната??
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                И как намаляват местата заради зоната??
                Въвежда се непосредствен контрол върху неправилното паркиране

                Коментар


                • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  До колко часа е платена платената зона? И за гаража да попитам. Ако имам гараж трябва ли при всяко паркиране да я прибирам вътре или може някъде из зоната? А пред гаража?
                  За зелена зона. Сутрин от осем и половина, вечер до седем и половина, събота и неделя не е зона. Без значение дали имаш гараж, може да си купиш талон за паркиране в зоната (не се казва точно така официално), лепи се една лепенка отпред вдясно. Талончето е за зона по местоживеене, трябва адресна регистрация. Има "подзони", за които правото важи (не може да паркираш навсякъде, където е зона), те са общо взето достатъчно широки.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]947826[/ATTACH]
                    Това е паркинг за 60 автомобила, пълен автомат.
                    И туй требе предполагам да е безплатно и във всяко квартално каре?

                    Коментар


                    • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                      И туй требе предполагам да е безплатно и във всяко квартално каре?
                      Разбира се. И веднага да сложат ново когато първото се напълни.

                      Коментар


                      • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Въвежда се непосредствен контрол върху неправилното паркиране
                        , баш си е така. Зоните не решават проблем с липсата на места, дори наобратно. Но пък се въвежда някакъв ред - всички помним центъра от преди. Сега е далеч по прилично. Ама по кварталите това, платеното паркиране, ако се прави, ще си е чиста хранилка. Щото там колите са основно местни и ако липсват места, платеното няма да ги "направи".

                        Коментар


                        • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          И как намаляват местата заради зоната??
                          Примерно, където се е паркирало диагонално, с качване на тротоарите, вече не може. Набиват колчета и паркирането вече става само надлъжно на платното. Ей ти намаляване на местата.

                          Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                          ... Щото там колите са основно местни и ако липсват места, платеното няма да ги "направи".
                          Това е според зависи. На места има доста приходящи, които ще се разкарат, ако паркирането стане платено. Щото, примерно, няма да им излиза сметката да плащат за зелена зона за цял работен ден.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            И как намаляват местата заради зоната??
                            Конкретно при нас.
                            Преди да е зона, се паркираше от двете страни на улицата. Описал съм геометричните параметри на улицата ни - позволяват въпреки такова паркиране да се разминат две коли. Ето ти двойно дотук. Има куп гаражи, които не се ползват за гаражи (никога не са се ползвали и продължават да не се ползват) и преди си паркирахме пред тях. Сега има съответната маркировка и дигат без значение лепенки-мепенки и господи помилуй. Сградата срещу нас има два изхода на двора си, като единият никога не се ползва, защото е блокиран от паркирали вътре коли на живущите (те са си установили тази организация) - две места. Хора с дворове, които никога не са имали вход за автомобил, ги разградиха и съответно надлежно, нормативно оформиха. Освен непосредствено "изчезналите" паркоместа, в резултат цялата тази галимация, се накъса непрекъснатостта на линията, по която се паркираше и се обособиха участъци като за нецели коли (две и половина, три и половина), които фактически не могат да се ползват, ама сумарно са петнайсет места - има един комшия със Смартче, който чат-пат ги оползотворява тия "пломби", ама е само един.
                            Фактическото изражение на всичко това, по моите сметки представлява четворно намаляване на местата.
                            Да кажем, че преди да стане зона, половината коли бяха "външни" (и е така) и сега колите са наполовина. Поради четворното намаляване, сега няма място за половината "местни". Практическата картинка е пуста улица в работно време - местните ги няма, а другите се въздържат и изражен дефицит на места, когато хората се приберат (а и зоната свършва, та има конкуренция с гастролиращи тарикати).
                            А-а - да не пропусна (като част от практическите изражения) - триста лева повишаване на данъка.
                            Последно редактирано от davc; 15-02-18, 10:53.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                              Aaaaa, ясно. Доколкото разбирам, щом някой е гепил приходи от общинския бюджет, то това е непременно основание тоя приход да се заличи като "перо" от него? Прави го незаконосъобразен и иззеднически и създаден само с цел да ни "доят" тия мръсници? Идеята не е да се организира паркирането, а да вземат едни пари, които после да си поделят и да си пълнят гушите. Точно както тая лоша кака Лиляна Павлова си прибира парите от винетките в джоба?
                              Няма да доживея да разбера тия, дето защитавате крадливата пасмина. Стокхолмски синдром някакъв, и вероятно е силно заразен, щото иначе да сме ги тричали 10-тина пъти поне.
                              Значи пенсионерите с бастонките дето протестират за откраднатите си апартаменти с фалшива запис на заповед - лоши, измамници и забравих още какви. Лиляна дето направи винетките 30% по-скъпи от Швейцария и Фандъчката дето направи 3 возения в мизерен трамвай по-скъпо от Брюксел - те са добрите? 2 и 10 евро е почасова карта за целия транспорт на Брюксел, забравих вече колко часа важи.
                              Имам спомен, че 2014 година ползвах месечни карти за левче на ден. Сега толкова е годишната, дето ѝ се радва Ясен. Елементарния търговски трик - преди да вдигнеш 90% от услугите - да разбуташ цените, че раята да не се усети!
                              Да се обзаложим, че ще вдигне и годишната карта за градския, както и зелената зона? В името на екологията поскъпва билета за трамвая! Би било смешно, ако го гледаш отстрани.
                              Последно редактирано от Ivan Terziev; 15-02-18, 10:51.

                              Коментар


                              • От: Някакъв чалъм за "Зелена зона"?

                                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                                Aaaaa, ясно. Доколкото разбирам, щом някой е гепил приходи от общинския бюджет, то това е непременно основание тоя приход да се заличи като "перо" от него? Прави го незаконосъобразен и иззеднически и създаден само с цел да ни "доят" тия мръсници? Идеята не е да се организира паркирането, а да вземат едни пари, които после да си поделят и да си пълнят гушите. Точно както тая лоша кака Лиляна Павлова си прибира парите от винетките в джоба?
                                Какво перо, какъв бюджет? Мигар си забравѝл 101-то теми за "зоните"?
                                Парите НЕ влизат в никакъв бюджет! Отиват в "касата" на ЧАСТНА, повтарям ЧАСТНА фирма, с многократно променяно име, сливана, вливана, разделяна, в момента "обособена част" от "ЦГМ" ЕАД и успешно подготвяна за поредната приватизация - само трябва да се доапортират в нея някои имущества, както стана с предишнИтЕ "Паркинги и гаражи",
                                "Паркиране и гаражи" и т.н., например подземните паркинги при метростанциите биха били готина хапка. Парите от СМС-ите отиват в "ТИМ" ("Инвестор.бг"), по-горе има скрийншот.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X