Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Винетка и приложението и

    Това с публикувания списък е много удобно. Могат да публикуват списък на пътните участъци с ограничение 40 км/ч и след това да глобяват по публикувания списък. Отпада нуждата от знаци.

    Коментар


    • #62
      От: Винетка и приложението и

      И нараства необходимостта от адвокати. И сега, със знаците, пак можеш да избереш да платиш акт или на адвокат.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #63
        От: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
        Тук мнението ми съвпада напълно с твоето. Законодателния подход е лош. Според мен също трябва да има знаци, а не списък. Да не говорим че гостите на страната няма как да четат държавен вестник, особено броя от 2004г. Джон който каца от Лондон и Кара колата на Пешо, няма как да се информира по този начин.
        Ето го ключът от палатката.Джо. не може да прочете Държвен вестник , а аз длъжен ли съм?Усещам , че Вени е подразнен от това , че не е свършена работата по обозначаване на пътя.
        Нищо чудно онази презумпция да се ползва за...парите бегат настрани.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #64
          От: Винетка и приложението и

          А, чак да съм подразнен, не съм.

          Аз на толкова простотии съм се нагледал в тоя живот, че една повече или по-малко, е незначително-пренебрежима част от множеството.

          Интересното в конкретния случай е, че визирания път е отбивка от околовръстното шосе на Пловдив, по което навсякъде, където трябва, са поставени знаци за задължително използване на винетка.Излизайки от този път на околовръстното, и в двете посоки има такива знаци.

          Ама интересно, интересно, колко ли да е интересно..

          По-интересен е факта, че нещо недвусмислено е коментирано доста двусмислено, и то на четири страници вече, и най-интересно е, че и в двете светлини на коментарите има доста истина.

          Някъде бях чел, че всеки добре написан закон трябва да съдържа в себе си възможността да бъде заобиколен, ама тук явно си говорим за много добре написан такъв...

          Нейсе, да беше само това...

          Коментар


          • #65
            От: Винетка и приложението и

            Вени, като писа за около връсния на Пловдив и знаците за винетки, ми идва наум нещо.
            Сигурно знаеш, че Коматевско е затворено, та жителите на квартала трябва да минат през околовръстния за да стигнат до която и точка на града да идат, та те трябва ли да имат винетка, след като нямат друг достъп до другите части на града си ?

            Коментар


            • #66
              От: Винетка и приложението и

              Че как да не трябва?
              Трябва, и още как!!!

              Тоя въпрос беше повдигнат от гражданите още при затварянето на Коматевско шосе, и периодично се повдига отново и отново.
              Поне три пъти на Общински съвет, и поне сто пъти - в пловдивските ежедневници.

              Резултата от това е съвършено никакъв, и следователно - винетка трябва да има.

              Овцата се стриже, докато пуска вълна.

              То виж основния смисъл на темата, и ще видиш, че няма начин да има алтернатива. Докато поданиците не осъзнаят, че все пак има алтернатива, макар и през 4-годишен период.

              Коментар


              • #67
                От: Винетка и приложението и

                Същият цирк го играха полицаите и пред летище Варна... Формално входа на летището е няколкостотин метра от изхода на града (по единия път, а по магистралата - навярно 2-3км), и се изисква винетка...
                Преди време дебнеха точно там за винетка... След вдигане на панаир май се взе соломоново решение - то винетка се изисква, но наредиха на полицаите да не следят за наличието и в този участък...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #68
                  От: Винетка и приложението и

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  .............
                  Овцата се стриже, докато пуска вълна.
                  ......
                  Или докато умре, което ще стане по-бързо ако стригането се редува с доенето, както става с нашия народ.
                  За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Винетка и приложението и

                    нейсе...
                    Последно редактирано от Veni1; 17-06-17, 19:38.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Тоя въпрос беше повдигнат от гражданите още при затварянето на Коматевско шосе...
                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Същият цирк го играха полицаите и пред летище Варна...
                      Това не е ли малко: "Смешенъ плачъ"...
                      Ако им е проблем на тези хора, които трябва да минат по околовръстното на Пловдив, или до летището на Варна, винетката, то следва, че имат поне по една кола, с която се придвижват единствено в града (съответният), освен друга (или други), с които се придвижват навсякъде другаде. Е, дали придобиването, поддръжката и издръжката на поне втори автомобил, не представлява разход, на фона, на който стоте лева за винетка са последното перо?!
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Винетка и приложението и

                        Вероятно не е това..

                        Всички ми познати, които са засегнати от това, и сме коментирали проблема, са коментирали еднозначно - Е.Б.А.Л. съм и майката, ще си карам без винетка..
                        Ами ако нямаш друга кола, ако нямаш възможност да си купиш винетка, ако не си си купувал винетка, щото от квартала на Пловдив ходиш до другия квартал по диагонал на града - и то защото градския транспорт ( в хипотетичната му наличност) не може да те закара на работа, или да те върне? Това значи ли, че имаш два автомобила, или трябва да имаш два такива - един за градско каране, и още един - за хипотетичния наклон на оная работа на управляващия?

                        И ако на някой от тези, които са инвестирали в кола, данък, гориво, за да си осигурят транспорта - това, което общината "осигурява" със съмнително качество, честота и постоянност, та на тия поданици, ако им се наложи да ползват благината, наречена "винетка" - за да могат да стигнат до морето, примерно ( ако са събрали достатъчно пари и за него), та тия поданици си купуват "винетка" едноседмична - за да си направят кефа, а не да си купят "винетка" - годишна, че е по-евтино, за да могат да отидат на работа...


                        Неее, далече не си прав, приятелю!

                        Неее, решението е гьостерица, здрава и чепата!!!
                        Последно редактирано от Veni1; 17-06-17, 20:21.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          И аз да попитам.
                          Тръгвам за дедо Владо към Костинброд по пътя към Калотина.
                          Табели за винетки - йок.
                          Танбела за край на София също няма.
                          Кво праим?
                          В тази връзка днес се загледах.
                          Табела има, но е след отбивката в дясно за Божурище, при изхода от мотела, който е за Калотина, като е забита в храстите още преди да свърши лентата за ускорение на тези които идват от мотела.
                          Ако не се загледаш специално, никога няма да я видиш !
                          ... та 50-те корупционни лева на Гагич са си били основателни.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #73
                            От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Това не е ли малко: "Смешенъ плачъ"...
                            Ако им е проблем на тези хора, които трябва да минат по околовръстното на Пловдив, или до летището на Варна, винетката, то следва, че имат поне по една кола, с която се придвижват единствено в града (съответният), освен друга (или други), с които се придвижват навсякъде другаде. Е, дали придобиването, поддръжката и издръжката на поне втори автомобил, не представлява разход, на фона, на който стоте лева за винетка са последното перо?!
                            Те още един който мисли като мен. За мен въпроса е във финансиране поддръжката на съответната пътна мрежа. Тъй като четвъртокласната /и пътищата от местно значение/ се поддържа от Общините, някак не иде държавата да иска винетка и за тях щото нали парите от винетките отиват /би трябвало/ за поддръжка на пътищата. И ако кметовете не мислеха толкова за преизбирането си отдавна да са приели в "Наредбата за местни данъци и такси" /приемана от съответния Общински съвет, но по предложение на Кмета/ нещо като синоним на винетките. Спомням си от моята практика как се опитахме да наложим някаква такса на тежките камиони на кариерите и няколко мощни строителни фирма в Общината ни, които буквално рушаха улиците в селата, но в Общинския съвет стана революция /силни лобита/ и не се прие.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • #74
                              От: Винетка и приложението и

                              Николай Нанков: Винетките на леките коли дават близо 2/3 от парите за ремонт на пътищата

                              Интересни са въпросите - къде отива останалата трета?

                              и другите въпроси са интересни, ама отговорите не са интересни - затова отговори НЯМА!!!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Винетка и приложението и

                                Въпросът, по-скоро е: "Откъде идва, останалата трета?"!
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X