Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Днес ме преебаха в български пощи,купих годишна винетка 97лв.Дадох малкия талон да се препишат данните на касовата бележка.След като платих и си тръгнах видях че последната буква на регистрационния номер са я сгрешили.Върнах се да оправят нещата казаха че не можело,и сега нямам винетка.Пиша да се знае че сигурно умишлено пишат грешни данни,и който не види навреме остава без винетка и без парите

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от търся Преглед на мнение
      Днес ме преебаха в български пощи,купих годишна винетка 97лв.Дадох малкия талон да се препишат данните на касовата бележка.След като платих и си тръгнах видях че последната буква на регистрационния номер са я сгрешили.Върнах се да оправят нещата казаха че не можело,и сега нямам винетка.Пиша да се знае че сигурно умишлено пишат грешни данни,и който не види навреме остава без винетка и без парите
      Значи да погледна - може пък някой да е сбъркал и да ми е купил винетка.

      Иначе яка работа. Ако мине - ти ще се разправяш в пътното, не те.

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Значи да погледна - може пък някой да е сбъркал и да ми е купил винетка.

        Иначе яка работа. Ако мине - ти ще се разправяш в пътното, не те.
        Да питам последните две букви от регистрационни я номер на Български ли са?Или има и на латински?

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Всички букви в регистрационните номера, които в момента са валидни в България, ги има и в кирилицата, и в латиницата.

          ... или искаш да кажеш, че са успяли да въведат в софтуера буква, която я няма изобщо в номерата? Още по-яка работа.

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Странно - след доста чакане в сайта на Агенцията за Социално подпомагане ми излезе положителен резултат.
            Обаче на сайта на bgtoll е точно обратното - според тях нямам валидна винетка.

            Сега ще е интересно новоизлюпените асфалт-заптиета къде ще проверяват.

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Всички букви в регистрационните номера, които в момента са валидни в България, ги има и в кирилицата, и в латиницата.

              ... или искаш да кажеш, че са успяли да въведат в софтуера буква, която я няма изобщо в номерата? Още по-яка работа.
              Буквите са ВС а в касовата са ВG

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Много съвет, много нещо Ма все пак мисля да си уредя среща с някое от местните духовни лица за да ме посъветва към какви науки да се насоча че без обарзование не се живей А ставаше дума за нещо съвсем просто - Наложи се да купя винетка на съсед на 70 и нещо години и който не може да се оправи с "електронните работи". Та винетката беше закупена от един национален оператор с 1 в името електронно. Човека ме пита 18 пъти няма ли и нещо на хартия което да залепи или да носи, ако го проверяват на пътя. Та той със сигурност не може да си провери какво излиза като валидност на сайта на тол системата което е и вярно. И ако този човек го спрат на 01.02.2020 г. на пътя и той размаха хартията че има винетка валидна до 01.02.2020 г. реално няма няма ли да е въведен в заблуда от оператора продал му винетката ???? Че даже и на разписката за електронна винетка си пише "Моля, пазете тази разпечатка до края на периода на ползване !" Бъг, фичър или ??
                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Съседа, ако не може да се оправи с "електронните работи", на тия години как ли се оправя с автомобила ...
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Винетката е валидна до първи февруари (той започва в 00-00-00 часа), никъде не пише (нито има основание да се очаква) включително. Винетките са валидни една година, а не една година и един ден, това мисля е пределно ясно и за седемдесетгодишните.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                      Много съвет, много нещо
                      Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                      Ма все пак мисля да си уредя среща с някое от местните духовни лица за да ме посъветва към какви науки да се насоча че без обарзование не се живей А ставаше дума за нещо съвсем просто - Наложи се да купя винетка на съсед на 70 и нещо години и който не може да се оправи с "електронните работи". Та винетката беше закупена от един национален оператор с 1 в името електронно. Човека ме пита 18 пъти няма ли и нещо на хартия което да залепи или да носи, ако го проверяват на пътя. Та той със сигурност не може да си провери какво излиза като валидност на сайта на тол системата което е и вярно. И ако този човек го спрат на 01.02.2020 г. на пътя и той размаха хартията че има винетка валидна до 01.02.2020 г. реално няма няма ли да е въведен в заблуда от оператора продал му винетката ???? Че даже и на разписката за електронна винетка си пише "Моля, пазете тази разпечатка до края на периода на ползване !" Бъг, фичър или ??

                      Да, прав си, А1 са за ххх. За мен е съвсем естествено ако пише до 01.02.2020 да приема, че това е 01.02.2020 00:00 часа, но за повечето хора може би е естествено да е 01.02.2020 24:00 ч. (или 23:59:59.999999 както е най-вероятно в ИС).




                      Първоначално публикуван от търся Преглед на мнение
                      Буквите са ВС а в касовата са ВG
                      Тия от пощите са за закриване. Приницпно софтуера трябва да позволява да се въведе буква, която е само на кирилица или само на латиница, но трябва да предупреждава и иска потвърждение.
                      Последно редактирано от bokomo; 01-02-19, 13:52.

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Не е въпросът да ревем, но си имат кусури. Какъв е проблема да излиза крайния час автоматично от часа на плащане (пр ГО)? Да не говорим, че реално може да те ощети с +23ч.
                        пп ето пример с инцидентна необходимост от винетка, не че на годишна база е от значение, но за седмична и уикендНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190201_145641.jpg
Прегледи:1
Размер:114.4 КБ
ID:5808160
                        Последно редактирано от veskov; 01-02-19, 14:03.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Току що си купих през bgtoll.bg с кредитна карта. Номера на колата може да си го въведете и на кирилица и на латиница. Важно е буквите да са главни. Дали сте въвели СВ или CB или СB е еднакво. Разпознава я при проверката. Важно е да не въведете О вместо 0 и обратното. Тогава не ги разпознава.Като тръгна довечера ще видим дали ми я разпознават и полицаите.

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Аз пък даже купих и 4 бр. с банков превод. Малко се моткат, докато регистрират плащането, ама си го бях предвидил. В поща винетка си купих веднъж, когато ги въведоха, няма да повторя. Първата ми винетка си я купувах от пътното.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              На касовата пише и трите ми имена ,ама сигурно е без значение?Гледа се само номера на колата

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Първоначално публикуван от търся Преглед на мнение
                                На касовата пише и трите ми имена ,ама сигурно е без значение?Гледа се само номера на колата
                                Докато не отидеш в местното пътно да ти одобрят молбата за промяна, няма да има щастие.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X