Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Защото там само четеш, връзката е еднопосочна

    Какво да правя с е-винетката при промяна на регистрационния номер - моята не е Е
    Последно редактирано от danail_3; 18-01-19, 14:21.
    Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Винетката е за 1 автомобил. С тези номера колко автомобила се движат?
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        1 автомобил се движи, когато я закупих и залепих беше с транзитен номер, сега е с BG и знаменце на европата
        Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          С всички книжа в АПИ, докато са топли.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
            Хубаво де, имам си кола с годишен винетен стикер валиден до Декември 2019г. Тоя стикер е купен и залепен на джама, когато колата е била с транзитни номера, които са отбелязани на касовия бон. Не ми позволяват да го „конвертирам“ щото нали ставали злоупотреби. Сега новите тоол джендъри, като почнат да снимат - тоя го няма в базата данни - акт - пращат акта по пощата, а аз на кой да ида да се ожаля и какво доказателство да му занеса че съм изряден?
            Предполагам, че до края на тази година няма да пращат снимки по пощата по тази тема... Но могат да подадат сигнал до патрул, или самите те да те спрат за да проверят имаш ли винетка...
            Всичко друго би било глупаво решение, което лесно би паднало в съда - те няма как да докажат, че не си имал винетка към момента на снимката...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              След като отмениха конвертирането за старите винетки няма за какво да се тревожите.Така или иначе се оказа че не е задължително.При мен едната ми е до април .
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                С всички книжа в АПИ, докато са топли.
                - В най добрия случай - един ден замина, пък знам по - приятни места където да го пропилея.

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Предполагам, че до края на тази година няма да пращат снимки по пощата по тази тема... Но могат да подадат сигнал до патрул, или самите те да те спрат за да проверят имаш ли винетка...
                Всичко друго би било глупаво решение, което лесно би паднало в съда - те няма как да докажат, че не си имал винетка към момента на снимката...
                - Писах им е-майл и с това мисля, че съм направил достатъчно. Пък ще видим.....
                Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  мейл? АПИ? достатъчно?
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Като показваха младостката кметица, в общината всичко работеше на 6.
                    А и на колегата му трябва единствено за застраховка срещу някаква повреда на стикера с тези различни номера.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
                      Хубаво де, имам си кола с годишен винетен стикер валиден до Декември 2019г. Тоя стикер е купен и залепен на джама, когато колата е била с транзитни номера, които са отбелязани на касовия бон. Не ми позволяват да го „конвертирам“ щото нали ставали злоупотреби. Сега новите тоол джендъри, като почнат да снимат - тоя го няма в базата данни - акт - пращат акта по пощата, а аз на кой да ида да се ожаля и какво доказателство да му занеса че съм изряден?
                      Някъде в документите с които си закупил винетаката, пише ли че тя изрично следва да бъде залепена на автомобил с ДКН еди-кой-си?
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Излишно се вкарвате в драми. За 2099-ти път- един автомобил се идетифицира като такъв с ВИН номера си, а не с ДКН. Ти тоя автомобил си го придобил когато там пише по договор, че си го придобил. Кога и как държавата му е издала ДКН няма значение, нито дали му е издава временен или постоянен такъв. Пътната такса се дължи за автомобил, не за ДКН. Това беше голям проблем навремето като се искаше ДКН да се вписва в платежните документи за винетката, защото номера се губят, крадат, колата се прехвърля, получава нови номера и т.н.
                        Сега за електронните винетки пак имаше такова нещо в проекта- ако се смени номера имаш там някакъв срок да заявиш смяната на номера и винетката ти остава валидна.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Три дни е срокът, от АПИ ми отговориха любезно да отида и да подам заявление в свободен текст, въпреки че съм изтървал срока[emoji849], но както казах знам по-приятни начини да си загубя деня.
                          Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Гледай да не я повредят като ти мият стъклото, не че 100лв ще те съборят
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:v22.jpg
Прегледи:1
Размер:27.4 КБ
ID:5808134Натиснете снимката за да я уголемите

Име:v11.jpg
Прегледи:1
Размер:28.0 КБ
ID:5808135До кога е валидна винетката ?
                              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Една секунда ли те притеснява?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X