Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Сещай се, че шансът тези сделки да са законни е минимален. Аз не бих споделял подобна информация.
    Кое е незаконно, да си купиш нещо от магазина със законни разплащателни средства? И кое трябва да ме кара да се опитвам всичко да е осветено, не на сянка и в сиви тонове, финансовата дисциплина на правителството, на общините, търговете и анексите на държавните агенции като АПИ или нещо друго? Отстъпките от пет стотинки, на литър май беше, в лук@йл са пак само за плащане в брой. Аз ли трябва да ги следя какво отчитат на държавата? Хайде няма нужда...

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
      Сещай се, че шансът тези сделки да са законни е минимален. Аз не бих споделял подобна информация.
      Аз пък споделям.
      Болшинството от сделките са в сектора на услугите.
      Ремонт на автомобили.
      Ремонт на жилища.
      Направа мебели.
      Сторителни механизации.
      и друго каквото се сетиш.
      Всичко ако е кеш е с 10-20 % за труда надолу.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        ..
        На мен всекидневно ми се налага да нося 4-5к в брой и то само ако нямам специално уговорени по големи плащания.
        Това само да си обслужвам текущите разходи.
        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Като гледам, нищо незаконно няма. Ограничението за кешови плащания нали беше 10000? Т.е. 8К си е съвсем законно. При описания случай друг вариант няма. 8К с кредитна карта трудно ще платиш, за плащане по банков път в магазина няма кой да те чака до понеделник за да им влезе плащеното.
        Ако плащаш част от сделка под 10к, но цялата е над 10к - нямаш право да плащаш в брой. Сделката с технотамнещоси е законна, защото е еднократна.


        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
        Кое е незаконно, да си купиш нещо от магазина със законни разплащателни средства? И кое трябва да ме кара да се опитвам всичко да е осветено, не на сянка и в сиви тонове, финансовата дисциплина на правителството, на общините, търговете и анексите на държавните агенции като АПИ или нещо друго? Отстъпките от пет стотинки, на литър май беше, в лук@йл са пак само за плащане в брой. Аз ли трябва да ги следя какво отчитат на държавата? Хайде няма нужда...

        Аз не съм го писал закона.

        Чл. 3. (1) Плащанията на територията на страната се извършват само чрез превод или внасяне по платежна сметка, когато са:
        1. (изм. - ДВ, бр. 95 от 2015 г., в сила от 01.01.2016 г.) на стойност, равна на или надвишаваща 10 000 лв.;
        2. (изм. - ДВ, бр. 95 от 2015 г., в сила от 01.01.2016 г.) на стойност под 10 000 лв., представляваща част от парична престация по договор, чиято стойност е равна на или надвишава 10 000 лв.

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Аз пък споделям.
        Болшинството от сделките са в сектора на услугите.
        Ремонт на автомобили.
        Ремонт на жилища.
        Направа мебели.
        Сторителни механизации.
        и друго каквото се сетиш.
        Всичко ако е кеш е с 10-20 % за труда надолу.
        Аз не съм данъчен, прокурор или твой конкурент. Дреме ми как се разплащаш. Според мен няма как да разходваш 4-5к всеки ден в брой без да нарушиш закона. Аз специално съм зарязал кешовите плащания още преди да приемат закона.

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Не знам аз ли живея в друга държава или Вие колеги?
          На мен всекидневно ми се налага да нося 4-5к в брой и то само ако нямам специално уговорени по големи плащания.
          Това само да си обслужвам текущите разходи.
          90% от хората с които обменяме пари не приемат плащания през банка а само в брой.
          Какви карти какви 5 лева
          На това май му викат сива икономика...
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
            На това май му викат сива икономика...
            Ми не, на това му викат изобщо икономика. Плащаш - получаваш. Да обещаеш да платиш, особено с посредник, дето ще те таксува за това, е някаква псевдо-икономика, работеща за просперитета на посредниците само. На кого му трябва?

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Нищо не е сиво, но да плащам точно на апи кеш за по- лесно, тънко или нещо още по по... . Коментира се, така ще е и за друго.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                80% от магазините в София нямат и изобщо не планират да имат терминали за безкасови плащания-жестоко неизгодно им е. Строителни и инертни материали например е много трудно да се купят с карта където и да е в БГ. Последната година всички неща, дето съм поръчвал по нета, идват с уговоката, че ако ще им плащам по банка, намаленията и остъпките не важат. Кеш на доставчика и не носят терминали!
                На един колега миналата година му бяха вдигнали колата паяците, че спрял на инвалидно място. Ходих до на майната си да му нося пари да си я изкара, защото там не приемат плащания с карта, а паркинга на тия тъпаци е в жилищен квартал, между блоковете-никой не беше и чувал за банкомат някъде наблизо.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Аз съм напълно наясно със това, че има браншове, където безкасовото плащане е най-малкото нежелано. Един прясно пристигнал познат се беше опитал да плати на хамали с карта и едва беше отървал боя.

                  Явно посещаваме съвсем различни магазини. По мое впечатление над 90% от магазините в София имат ПОС. По молове не ходя.

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    80% от магазините в София нямат и изобщо не планират да имат терминали за безкасови плащания
                    80% от малките квартални магазинчета, на които дневния оборот е сравним с таксите за терминала. Почти всички по-високооборотни имат.

                    И това защото таксите за терминал са "мамата си трака", и както добре си знаем, за да мръдне нещо в банките ни (независимо от произхода на притежателя и името, което носят) в посока намаление на таксите, трябва евродиректива, щото тиквите, от които това пряко зависи, за такива неща удобно никога няма да се сетят.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      80% от магазините в София нямат и изобщо не планират да имат терминали за безкасови плащания ...
                      Не знам стъкмистиката ти на какви данни почива, ама във всички големи вериги картите вървят, както и в куп други магазини, в т.ч. и квартални. Същата работа и в строителните хипермаркети.
                      Терминали нямат може би само най-малките, които нямат достатъчно оборот. И това за малките е пак относително. Най-близкото до село магазинче тип "селска железария /строителни материали / 1001 стоки" също има ПОС терминал. Щото наоколо не е като да има банкомати и, ако потенциалните клиенти трябва да се разходят до най-близкия град за да дръпнат кеш, най-вероятно е да бъдат загубени, защото в града е по-евтино.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Вече могат да се купуват и през ePay.bg.
                        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                          Вече могат да се купуват и през ePay.bg.
                          Значи може, но трябвало някой да си иде То било лесна работа, нали ние го направихме
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            За ПОС терминалите и дали малките магазинчета ще имат желание за такива - бях много притеснен как ще платя в Норвегия на полето/паркинга първия ферибот...
                            Щото нали - на майната си - нито будка, а само един човек се моташе, и той с един 'патрондаш' за дребни монети... Както се оказа - патрондаша го носеше за 'заради модата' - на края на 'патрондаша' - ПОС терминал и отделно - принтерче за фактурата...
                            Обслужването бе за десеттина секунди на човек - доближаваш картата, вземаш разпечатката и толкова... Единствено един човечец май плащаше в брой, та се забавиха там около минута...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              Значи може, но трябвало някой да си иде То било лесна работа, нали ние го направихме
                              Не, просто тия дето си отидоха не можаха да го дочакат. Просто пак няма добра организация.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Да...например трябваше да започнат да сключват договори с дистрибуторите още в началния етап на тестване на системата и сега наистина щеше реално да може да се купи винетка във всяка сладкарница. И така стигаме до онова, което писах в началото-абсурдно е да си поставяш срокове за такова нещо в БГ, като се знае каква събрана от кОл и вЪже пасмина, вуйчовци, лели и осми братовчеди ще трябва да ги спазва тия срокове. Просто е нереално такова нещо да се планира изобщо на ниво държавна администрация. Работи се, пускаме го като е готово. Ама не от 01 януари като се знае предварително, че няма как да стане за тогава.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X