Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Като човек, който 5 години караше две еднакви по модел и цвят коли с един и същ регистрационен номер и е обиколил поне 50 пъти БГ с тях, мога да те уверя, че невъзможни неща няма. На нито един от стотиците полицаи, които са ме спирали по пътищата за тия години така и не направи впечатление, че купето е седан, а в талона пише комби. Нито на някой направи впечатление "многократната" винетка.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от Fipa Преглед на мнение
      Sparkybg Миналата зима в Австрия веднага след Словения се опитах да заредя на една бензиностанция/безперсонална/ с карта виза класик на Пощенске банка/която си работеше безпроблемно преди и след това/и машинката отказа да ми пусне бензин...А на друго приятелче от компанията му таксува двойно горивото/получи съобщение за 2х8о евро, вместо 80/ тъй, че и машинките по някога бъркат Иначе позвам карти по света от 2001г. и да чукна на дърво това ми беше първото премеждие с карта добре, че гледам винаги резервоара да е пълен до горе при възможност.
      Не бъркат машините. Бъркат хората.

      Никой не е отменил правилото че човек трябва да си е вързал гащите, за да не паднат. Заради едничнични случаи през няколко години да отричаш и обявяваш нещо за нефелно, при положение че 99% от хората по белия свят го ползват, е малко пресилено спред мен.

      Аз затова по-горе писах - минимум 2 карти от различен вид и от различна банка, по-добре дори повече + някаква местна кешовица за зор заман. Това важи и като си си вкъщи, не само в чужбина. И на мен ми се е случвало някоя карта да не сработи на някой банкомат или терминал. Да не сработят и двете не ми се е случвало никога, а имам и трета.

      Ползването на карти и електронно банкиране в България с нищо не е по-различно от чужбинското, включително като сигурност, по простата причина че стандартите и правилата специално за картите ги налагат отвън, а не си ги смучем ние от пръстите. От едната ми карта не може да излезе и стотинка без мое знание например. Има вариант и да не може да излезе стотинка без второ потвърждение със SMS. В банкирането пак така.

      Едно че издънки се случват рядко, второ че поне 90% от тях са в резултат на плиткоумие на картодържателя.
      Последно редактирано от sparkybg; 13-01-19, 13:11.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Чак у чужбинско се чува, че анекс на АПИ спестявал на превеликия изпълнител десетки милиони,ноооо сумата за плащането се запазвала същата....Здраве желаем на прокуратурата и на всички мишлета с винеткаминетка квото там ни се падне.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          А защо просто не си купувате винетки от ОФИЦИАЛНИЯ сайт на АПИ? Аз купих през него винетка за МПС над 12 тона в разгара на суматохата, на 3.01. Вчера колега си купи за колата, за 2 минути работа. От вчера слушам реклама, че на ОМВ продават, ВКЛЮЧИТЕЛНО с мечтаното кешово плащане.
          п.п.На А1 съм им абонат по неволя(купиха кабелния оператор на който съм, който пък купи предишния, той пък предишния...), та от тях не си купувам нищо, ако ще да е хипер на далавера. Все по-зле стават, една кабелна и интернет не могат да доставят като свят, операторите им ме изкарват олигофрен, какво остава електронна винетка да успеят да ми продадат.
          Почнах оттам, но не успях, заподозря ме за робот. За а1 се засилих, като предполагах, че през профила ми сумата ще излезе и си я приберат като за платеното паркиране, в месечната сметка, но там не ми призна картата. Накрая през някакви ьруги мушмороци пак я купих от първоначалния сайт. Защо да не може през банката, ипей, ако щеш и др, без да въвеждам карта и куп регистрации?
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Всяко друго нещо, освен опорочаване на добра идея, би било чудо на територията... В момента опорочаването е в рамките на нормалното (да не се чете приемливо): батак при въвеждането, крещяща корупция при договарянето и доп. споразумения, смехотворни обяснения, липса на отговорност и т.н.

            Ще видим как ще се развие по-нататък. Ако ми отнеме 2 часа да платя винетката или се окажа в ситуация да нося някъде разпечатка от плащането с мокър печат на банката, друга песен ще запея.

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Ако правилно се ориентирам в момента може да се купи еквивалент на хартиената винетка в 99% от пощенските станции и 100% от ОМВ бензиностанциите. Е, вярно, губи се кефа да чегърташ старата, което на минусови температури е сериозен кеф. Със сигурност се губи и ония друг кеф да караш две-три коли с 1 винетка, ама няма пълно щастие.

              За загубата на време ще коментирам окончателно след като си купя винетка, но много ще се изненадам, ако купуването на ел. винетка ми отнеме повече време от купуването на хартиена + чегъртане на старата.
              В Карлово ги предлат и в изипей и драма няма.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                "Вървят ли двама
                на дълъг път.

                И път да няма
                ще си платят!"

                АПИ

                Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk
                Черно, мирише и разваля характера!

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Не знам аз ли живея в друга държава или Вие колеги?
                  На мен всекидневно ми се налага да нося 4-5к в брой и то само ако нямам специално уговорени по големи плащания.
                  Това само да си обслужвам текущите разходи.
                  90% от хората с които обменяме пари не приемат плащания през банка а само в брой.
                  Какви карти какви 5 лева
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Не знам аз ли живея в друга държава или Вие колеги?
                    На мен всекидневно ми се налага да нося 4-5к в брой и то само ако нямам специално уговорени по големи плащания.
                    Това само да си обслужвам текущите разходи.
                    90% от хората с които обменяме пари не приемат плащания през банка а само в брой.
                    Какви карти какви 5 лева
                    Това къде?
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Това къде?
                      Варна

                      Само ще кажа един лек пример.
                      На прословутия черен петък миналата година ми трябваше да закупя цялостно обзавеждане за кухня.
                      Техно-лис имаха отстйпка 10% на всичко в магазина и се възползвах.
                      Ама само за пари в брой
                      Изхарчих 8к лева и спестих 1к
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Не знам аз ли живея в друга държава или Вие колеги?
                        На мен всекидневно ми се налага да нося 4-5к в брой и то само ако нямам специално уговорени по големи плащания.
                        Това само да си обслужвам текущите разходи.
                        90% от хората с които обменяме пари не приемат плащания през банка а само в брой.
                        Какви карти какви 5 лева
                        Сещай се, че шансът тези сделки да са законни е минимален. Аз не бих споделял подобна информация.

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Е как да платиш с дебитна карта като касовите апарати бълват на китайски.
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                            Сещай се, че шансът тези сделки да са законни е минимален. Аз не бих споделял подобна информация.
                            Марешки и подобни не работят с карти, и има защо.
                            Ма винетката нали е государствена и парите са в нейната банка?
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              Сещай се, че шансът тези сделки да са законни е минимален. Аз не бих споделял подобна информация.
                              Като гледам, нищо незаконно няма. Ограничението за кешови плащания нали беше 10000? Т.е. 8К си е съвсем законно. При описания случай друг вариант няма. 8К с кредитна карта трудно ще платиш, за плащане по банков път в магазина няма кой да те чака до понеделник за да им влезе плащеното.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
                                Обявиха гратисен период до 15-ти януари. Има ли го това нещо или не? За коли и камиони ли важи или...?
                                Уж го има, ама не се надявай на него. Един милиционер разправяше онзи ден, че няма да глобяват, ама щели да насочат водача към най-близкото място за закупуване. Пък те и два дена останаха.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X