Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    В Австрия има винетка + магистрални такси.
    Това от кога е? Щото миналата година септември месец в Унгария и Австрия имаше само винетки.
    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение

      П.П. По маршрута Германия-Австрия-Унгария-Румъния-България установихме, че може да се купи онлайн винетка за Австрия, Унгария и Румъния..
      За Румъния Унгария съм абсолютно съгласен, ама как си купихте онлайн винетка за Австрия след като тя е същата като в България и се лепи на стъклото?
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        В Австрия има винетка + магистрални такси.
        Не съвсем - има такси за тунели.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Предлагам да сложим край на спора къде има винетки, къде тол такси и колко струват те, след като погледнем английския вариант на следния немски сайт: https://www.tolltickets.com/en/
          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
          Тел: +359 887 847261

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и

            Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
            Това от кога е? Щото миналата година септември месец в Унгария и Австрия имаше само винетки.
            Магистралата Brenner A13 се плаща отделно от винетката.

            Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
            Mоже ли линк към сайта, от който закупи винетката онлайн в Австрия. Щото там само се лепи на стъклото, освен ако не са променили съвсем скоро нещата. А по/горе писах,че е все едно, дали си с винетка или тол система, все си плащаш за ползване.
            Ето линк:
            https://www.asfinag.at/maut-vignette...tale-vignette/
            Пише, че от тази година предлагат дигитална винетка.

            Изобщо не е все едно дали си с винетка или си плащаш на километър. В Сърбия за 280 км магистрала (от България до Хърватия) платихме 910 динара (около 15 лева). В Хърватия пак за 280 км платихме 141 куни (около 40 лева).
            А пък миналата година само за отсечката от швейцарската граница Grand St. Bernard до Пиза около 400 км се платихме около 40 евро. На връщане - още толкова. Мога и за платените магистрали във Франция да кажа. И там еднократно преминаване от единия до другия край на страната и обратно излиза повече от годишната винетка на Швейцария (35 евро) и дори на Австрия (87 евро).
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Ето линк:
              https://www.asfinag.at/maut-vignette...tale-vignette/
              Пише, че от тази година предлагат дигитална винетка.
              О, въвели са. Само че можеш днес например да купиш винетка която действа най-рано от 21 август!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Тъпо ще е да го направят състава да е до 3.5т. Според мен трябва да си отговаря на категорията Б - 4250кг състав МПС+ремарке/каравана.
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  С В кат. можеш да теглиш общ състав до 4250 кг. Но за 500 км. да платиш 2 винетки по 15 лв. ми се вижда скъпо. Освен това ще е още един повод за заяждане с ченгета с редовния въпрос: а сега к'во пра'йм?
                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Какво общо има категорията в този случай?
                  Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
                  Тъпо ще е да го направят състава да е до 3.5т. Според мен трябва да си отговаря на категорията Б - 4250кг състав МПС+ремарке/каравана.
                  Те, именно и аз затова писах, ама те наш'те 'ора отгоре умни работи рядко вършат.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    В България тол-системата ще засегне МПС над 3.5 тона, тези до 3.5 тона си остават на винетки. Просто тол-системата ще е в състояние (да се надяваме) да следи дали леките коли имат винетки.

                    П.П. По маршрута Германия-Австрия-Унгария-Румъния-България установихме, че може да се купи онлайн винетка за Австрия, Унгария и Румъния. За България не може да се купи онлайн винетка, а също така и не ни беше възможно да си купим винетка след преминаването на моста на Видин. Наложи се да караме чак до Монтана без винетка поради тотална невъзможност да си купим.
                    На нито една бензиностанция, в целия Видин, не се продаваха винетки?!?
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      На нито една бензиностанция, в целия Видин, не се продаваха винетки?!?
                      Ми то през Видин практически не се минава от моста, трябва специално да се отбиеш. А иначе има Петрол на изхода, но там почти винаги няма винетки, свършили са.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Ами австрийски винетки се продават още на последните немски бензиностанции. На самата граница също продават. Същото е и в Унгария - на последните австриски бензиностанции се продават унгарски винетки - на самата граница - също. Същото е и в Румъния.
                        Единствено българска винетка нямаше от къде да се купи. На границата не продават. Специално не сме влизали във Видин да търсим. И ей така стигнахме до Монтана.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          На границата не продават. Специално не сме влизали във Видин да търсим. И ей така стигнахме до Монтана.
                          Аха, не били компютри а били компоти. Във Видин може и да е имало, ама ти си над нещата. Ако те бяха спрели и глобили преди Монтана виновни щяха да са полицаите и скапаната ни държава.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Виновна е скапаната държава, да.
                            За съжаление ти потвърждаваш точно това: Твърдиш, че човек трябва да се научи да ходи на ръце, и да се направи на маймуна, само и само да успее да си плати.
                            Свери си часовника. Виж как е по другите страни. Там намират начин да ти взмат парите бързо и лесно.
                            Защо швейцарската винетка се продава на граничния пункт - отбиваш и една леля ти я дава срещу 35 евро - без да слизаш от колата? Защо не се налага, след като минеш швейцарската граница, да слезеш от магистралата и да обиколиш всичките 3 бензиностанции на съседното село?

                            П.П. Излезте малко от това блато България, бе! Вижте как е по света. Топлата вода отдавна вече е открита!
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Не знам. Аз отвъд Калотина не ходя. Също не ям бонбонки Тик-Так и не пуша цигари Кент.

                              И как викаш е ситуацията по чужбината? Че тука на село още четем вестник Дума. Та просветни ни нас, дивите селяни как е на Запад. Апропо - в Париж ходил ли си? Щото на баджанака шуренайката е ходил, вика дека имало леки жени по улиците - това верно ли е?

                              П. С. Подсети ме за една тема във форума. Един колега беше карал на резерва от Бургас почти до Пловдив по (тогава) новопостроената отсечка на Тракия. И гръмко се възмущаваше що Държавата не му е построила бензиностанции през 5 км. Хич даже и не му беше хрумнало да отбие 10 км от магистралата и да сипе тунджа в Айтос, Чирпан, Стара и Нова Загора, Сливен, Ямбол и т. н. Твърдолинейно шпорил чак до Пловдив. Да ти напомня за нещо?
                              Последно редактирано от windwarrior; 18-08-18, 01:25.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                Не съм съгласен с windwarrior... Не може да се иска от мен да губя време и пари (т.е. бензин и ресурс на автомобила), за да търся нещо, извън обичайният маршрут, по който минават хиляди хора ..
                                От друга страна - електронните винетки ще опростят нещата и ще решат проблема на Alexfield и на доста други хора...
                                И да - в 'белите страни' нещата се правят така, че да са удобни и да не създават каквито и да е проблеми у потребителите...
                                Защо мога да обиколя Норвегия без да търся винетки или да ме спрат където и да е за да си платя такса за преминаване? Или дори да намаля за такава дейност?
                                Ами всичко е измислено - колата ти се 'щрака' при преминаване през платен участък, и може да се регистрираш на сайт преди или СЛЕД пътуването за да си платиш... Това е - бяла държава, нетормозеща потребителите...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X