Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конници по улиците

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Конници по улиците

    Предвид една статия за все по-масово използване на коне като ездитни, се замислих - един такъв ездач по улиците какви правни отговорности има?

    Книжка явно не трябва да има, преглед на коня (освен ветеринарен) не трябва, за винетка е спорен въпроса, платен данък-?, светлини, мигачи, стоп-светлина няма, жилетка и каска - не трябва.

    Сиреч пиеш си и си яздиш, пък ако стане нещо - ми коня е виновен, бе бате..

    Към велосипедистите има изисквания, към каубоите?

    Ако ездача може да бъде санкциониран за нещо - за какво може да това?

    Кон с каруца е ППС, ама без каруца какво е?

  • #2
    От: Конници по улиците

    Прилича на мотор 4х4.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #3
      От: Конници по улиците

      Може и с магаре, като малолитражка .
      Ще има работа за депутатите - допълнения към ЗЗДП.

      Коментар


      • #4
        От: Конници по улиците

        Де е тая статия? Че карам не малко, ама конник не съм виждал.

        Коментар


        • #5
          От: Конници по улиците

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Предвид една статия за все по-масово използване на коне като ездитни, се замислих - един такъв ездач по улиците какви правни отговорности има?

          Книжка явно не трябва да има, преглед на коня (освен ветеринарен) не трябва, за винетка е спорен въпроса, платен данък-?, светлини, мигачи, стоп-светлина няма, жилетка и каска - не трябва.

          Сиреч пиеш си и си яздиш, пък ако стане нещо - ми коня е виновен, бе бате..

          Към велосипедистите има изисквания, към каубоите?

          Ако ездача може да бъде санкциониран за нещо - за какво може да това?

          Кон с каруца е ППС, ама без каруца какво е?
          От правна гледна точка, относно първите два въпроса - никакви, а на относно третия - за нехуманно отношение към животното, а относно четвъртия - ми просто кон.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Конници по улиците

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Де е тая статия? Че карам не малко, ама конник не съм виждал.
            Покарай покрай "Факултето" или "Хр. Ботев", и ше ги видиш, а предполагам и по "Линкълн", само че там се оглеждай за летящо HEMI 5.7.

            В Пловдив си имат "Столипиново", та там май няма нужда от обикаляне.

            P.S. В сряда, на път за Разбоишкия манастир, се разминах с един "конник" със 7-8 коня със самари, 3-4 без, и 3-4 кончета. Верно, че беше по черен път, но на "конника" му беше сЕ едно по какъв е, а и не знам ква му беше играта, но не познаваше района и ме попита за пътя.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Конници по улиците

              А разрешено ли е да се язди животно,по националната пътна мрежа?
              По черните пътища да,че някои хора с това си изкарват прехраната.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #8
                От: Конници по улиците

                В Англия съм ги виждал да яздят и по междуселските пътища.Групи по 7-8 коня.А полицаите си яздят и по градските улици.
                Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

                Коментар


                • #9
                  От: Конници по улиците

                  От ЗДвП:

                  " "Водач" е лице, което управлява пътно превозно средство или води организирана група пешеходци, което води или кара впрегатни, товарни или ездитни животни или стада по пътищата. "

                  От ППЗДвП:

                  "Чл. 144. (1) Водачите на пътни превозни средства с животинска тяга, на животни и на
                  стада са длъжни:
                  1. да карат или водят превозното средство или животните в най-дясната част на
                  пътното платно;
                  ...
                  3. при езда да не водят повече от едно животно отстрани и да не се движат успоредно
                  с друг ездач;"


                  Друго май няма писано, освен за глоби при неспазване на правилата за движение.
                  Последно редактирано от Kozzzec; 04-06-17, 17:55.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Конници по улиците

                    В Англия винаги ездачите са с каска и сигнална жилетка когато са по асвалта, обикновенно са по селските улички или крайните квартали и дори улиците имат предупредителни знаци за информация на МПС водачите, кво толкова, според мен проблема е на ездача, че джигитите ако подплашат коня или не спазват дистанция може да стане сложно, иначе като шофьор - кон, велосипед, все същото пазиш ги и минаваш бавно и от далече.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Конници по улиците

                      На черен път Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170601_164446.jpg
Прегледи:1
Размер:724.5 КБ
ID:5755836 кончето се подплаши и скочи ...после при майка му се успокои и успяхме да се разминем без инциденти Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170601_164449.jpg
Прегледи:1
Размер:793.6 КБ
ID:5755837 В Разлог покрай конната база редовно си яздят коне и по пътя.
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #12
                        От: Конници по улиците

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Предвид една статия за все по-масово използване на коне като ездитни......

                        Кон с каруца е ППС, ама без каруца какво е?
                        Дразнител Закъсняваш сутрин за работа, газ по виещо се междуселско пътче и хоп! ездач. Не можеш да го заобиколиш, защото завой след завой и се влачиш с 10км/ч щото тя ездата е за кеф и оня не бърза ...

                        А за конниците по пътищата - ми пиши на кмета. За София има някаква местна наредба за каруците, значи там дето трябва могат да включат и някой ред за ездачи.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Конници по улиците

                          Те у Северозапада си имат конье и си ги карат (или обратното - Сандо магарето от там му е прякора - магарето го прибира под навеса да не го вали снега, като се е напил на кирка)... Гътне ли се конья - 'няма виновен - безстопанствен кон' (за съжаление има доста такива инциденти, включително на автомагистрала)...
                          Гътнеш ли водача - сигурно резултата ще е както при удар с каруца - няма означения, няма осветление 'ама ние сме бедни'... Несъобразена скорост - не си избегнал препятствие на платното...

                          Това ми напомни за мотоциклетиста и индианеца, дето разменили ППС-тата... Връща се мотоциклетиста на коня да види къде е индианеца... А то - мотора смлян в едно дърво, а до него индианеца 'го гали' по фара - 'такова голямо око - не го ли видя това дърво да го заобиколиш'
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Конници по улиците

                            Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                            ...
                            А за конниците по пътищата - ми пиши на кмета. За София има някаква местна наредба за каруците, значи там дето трябва могат да включат и някой ред за ездачи.
                            Ами повода за тоя въпрос беше точно заради статията, в която се описва как каубоите в пловдивски квартал са зарязали каруците - щото подлежат на някакви регулации, и си карат атовете без каруца - без никакви ангажименти.

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            ...
                            3. при езда да не водят повече от едно животно отстрани и да не се движат успоредно
                            с друг ездач;"


                            Друго май няма писано, освен за глоби при неспазване на правилата за движение.
                            Ясно, джигита е неуловим за закона, ама и закона е феноменален - как може да води едно животно отстрани ( без ездач) но да е забранено да се движи успоредно с друг ездач?

                            Каква е разликата от водене на животно отстрани, и успоредно движение с друг ездач?
                            Явно се смята, че животното без ездач е по-разумно от животно с ездач?
                            Или заема по-малко място на пътя, и затова така?


                            Скудоумна работа, ей...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Конници по улиците

                              Същото, като мотор с кош. С кош-може, двама двуколесни- не може.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X