Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в храстите с Лазар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в храстите с Лазар

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Да де, ама в БГ бавнодвижещите се движат малко над ограниченията по закон Парадокс, ама факт
    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Не е вярно, освен по магистралата.
    Съвсем си е вярно за главните пътища, по магистралата не е така.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Отново в храстите с Лазар

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Старшината казва лаконично - "Мигач не дава предимство".
      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Прав е старшината
      Прав, но не съвсем. Зависи при каква маневра. При изпреварване с предимство е който е подал вече мигач.

      Коментар


      • От: Отново в храстите с Лазар

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Дай Боже да не го изпиташ на гърба си !
        Напоследък по-често ми се случва да влача ремарке по път с много завои, на места тесен и с малко и къси места за изпреварване. По тази причина, естествено, карам по-бавничко, отколкото бих карал иначе. Поради което и по-често ми се случва да съм в позицията на онзи с десния мигач. Та, като видя някой очевадно по-бърз от мене да напира, избирам момент и място, чуквам десен мигач, изтеглям се максимално вдясно и връщам газта, като по този начин давам възможност на по-бързия да ме задмине максимално бързо на най-кратко разстояние и да си върви по пътя.
        Каква е логиката ми? Ако не го пусна да ме изпревари, а го държа да се влачи зад мен, нищо не ми гарантира, че в един момент няма да се изнерви и да се втурне да изпреварва на утрепия, на място без достатъчно видимост (щото аз му я ограничавам) и в неподходящ момент. Не е като да не ставаме най-редовно свидетели на такива изпълнения, а не е и като да не сме правили такива и ние (ангелчетата с крилца да ме извиняват! ). Като се юрне да ме изпреварва на кофти място и кофти момент, много е вероятно да застраши не само себе си и насрещния, ами и мен.
        Дори и да приемем, че човекът отзад е по-търпелив и разумен, ако иска все пак да ме изпревари, той ще не ще, ще трябва да се държи близо зад мен, за да може да използва малкото възможности за изпреварване. Ама, ако се държи близичко зад мен, като едното нищо може да ме изтреска изотзадзе, ако на мен ми се наложи рязко да намаля скоростта, което е напълно реална възможност. Примерно, защото на пътя често се случва веднага след завой на платното да има паднали камъни, в т.ч. и по-едри.

        Е, защо при тези алтернативи да не му дам възможност да ме изпревари в момент и на място, които аз съм преценил като безопасни?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Отново в храстите с Лазар

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Напоследък по-често ми се случва да влача ремарке по път с много завои, на места тесен и с малко и къси места за изпреварване. По тази причина, естествено, карам по-бавничко, отколкото бих карал иначе. Поради което и по-често ми се случва да съм в позицията на онзи с десния мигач. Та, като видя някой очевадно по-бърз от мене да напира, избирам момент и място, чуквам десен мигач, изтеглям се максимално вдясно и връщам газта, като по този начин давам възможност на по-бързия да ме задмине максимално бързо на най-кратко разстояние и да си върви по пътя.
          Каква е логиката ми? Ако не го пусна да ме изпревари, а го държа да се влачи зад мен, нищо не ми гарантира, че в един момент няма да се изнерви и да се втурне да изпреварва на утрепия, на място без достатъчно видимост (щото аз му я ограничавам) и в неподходящ момент. Не е като да не ставаме най-редовно свидетели на такива изпълнения, а не е и като да не сме правили такива и ние (ангелчетата с крилца да ме извиняват! ). Като се юрне да ме изпреварва на кофти място и кофти момент, много е вероятно да застраши не само себе си и насрещния, ами и мен.
          Дори и да приемем, че човекът отзад е по-търпелив и разумен, ако иска все пак да ме изпревари, той ще не ще, ще трябва да се държи близо зад мен, за да може да използва малкото възможности за изпреварване. Ама, ако се държи близичко зад мен, като едното нищо може да ме изтреска изотзадзе, ако на мен ми се наложи рязко да намаля скоростта, което е напълно реална възможност. Примерно, защото на пътя често се случва веднага след завой на платното да има паднали камъни, в т.ч. и по-едри.

          Е, защо при тези алтернативи да не му дам възможност да ме изпревари в момент и на място, които аз съм преценил като безопасни?
          А бе мани ги не им обръщай внимание, някои хора отдавна са загубили сигнал с главния мозък. Напълнило се е с неделни шофьори. То не си само ти на пътя с тва ремарке, има сигурно още 5 на същия път, няколко цистерни, някоя УАЗ-ка, която няма друга скорост освен първа, и няколко човека излезнали да се разходят и оглеждат пейзажа. Всички те правят в някакъв участък колона, която изнервя другите. Обаче битува мнението, че не е необходимо да се съобразяваме с тях, за какво да ги пускаме да стигнат преди нас - всеки си е сам цар на пътя. Резултата го знаем, хората се изнервят, карат, изпреварват неправилно и така. Не всички имат железни нерви.

          Коментар


          • От: Отново в храстите с Лазар

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            ...Е, защо при тези алтернативи да не му дам възможност да ме изпревари в момент и на място, които аз съм преценил като безопасни?...
            Преди много години и аз разсъждавах като теб . Хеле пък като търкалях претоварени камиони .Затова казах , че
            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            ....Дай Боже да не го изпиташ на гърба си !....
            Първи случай .
            Мърляво зимно време , мокър асфалт , участъкът от Новачене към Мездра . Една от "отсечките на смъртта" в милата ни Мамковина . Пътят ми е познат до болка . Влача се на изкачване зад един ТИР и дебна на няколко пъти да го изпреваря . При това поддържам малко по- голяма дистанция , щото от гумите му изхвърчат камъчета ( поради "качественото" опесъчаване) , които чукат в предното ми стъкло . В един момент онзи дава десен мигач . Премам , че иска да ме пропусне , хем викам си , той е с висока кабина и има по- добра видимост към хоризонта ( макар че ми минава през акъла че след 200-300м. следва завой). Снижавам спокойно ( все пак колата ми е 193 коня) на 3-та и газ ! В момента в който се изравнявам с ремаркето обаче с периферията забелязвам , че онзи взе да дава ляв мигач . Демек : "Оооо , не, не , извинявай , появи се от завоя насрещна кола ! " .Да ама вече е късно и аз продължавам да ускорявам .... Как се разминахме без колизия 3 коли на иначе тесния двупосочен път така и не разбрах , ама останах без дъх .

            Втори случай .
            София - Монтана , изкачвам "Петрохан" , пак зад прицеп , подобна ситуация . Пак дава десен мигач , пак тръгвам да изпреварвам - вече съм в насрещната лента , пак от невиделица насрещен автомобил . За части от секундата преценявам , че с тази скорост на движение на прицепа ще имам възможност да намаля и да се върна в моята лента . Което и правя .В смисъл отнемам газта . Шофьора на прицепа обаче явно гледа в огледалото и в същия миг намаля скоростта - вероятно от колегиалност , за да мога да го изпреваря .В резултат : аз ни напред , ни назад .... пак Господ ни запази ...

            ....та аз си имам принцип : нямам ли достатъчна видимост и не съм ли уверен - не изпреварвам , ако ще "колегата" пред мен не само да мига , ами и да ръкомаха през прозореца . Щото не знам на какъв акъл е и какво "мисли" .
            Последно редактирано от Vlado_Ts; 06-11-17, 11:48.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • От: Отново в храстите с Лазар

              Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
              Прав, но не съвсем. Зависи при каква маневра. При изпреварване с предимство е който е подал вече мигач.
              При изпреварване няма "предимство" , а "задължение" . Задължението е :

              - на изпреварващият : длъжен е да се убеди , че предприемайки маневрата , ще я завърши безопасно
              - на изпреварваният : докато изпреварващият не завърши маневрата си, изпреварваният е длъжен да не променя скоростта си .. Щото иначе може да се случи казусът , който описах по- горе .

              ...останалото е : "Ама аз си мислех , че този пред мен /зад мен си е мислел , че ..." ... ама това вече после пред Органите , след тенекиите в канавката ....
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Отново в храстите с Лазар

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Нямах предвид магистралата, а нормален извънградски път...
                Забивам темпомата на 100км/ч, и започвам да образувам колона...
                Иначе на магистралата наистина със 140км/ч изпреварваш почти всички..
                Ето това не мога да си обясня и аз. Явно идиотите се прекалено много. София - Велико Търново, преди и след магисталата карат като идитои,изпреварват в завой, лудница. Качат се на магистралата, карат с 100 км/ч ? На такива,когато и да ги пребиеш все им е късно.
                Последно редактирано от FiveFinger; 06-11-17, 12:38.

                Коментар


                • От: Отново в храстите с Лазар

                  Около 75% от автопарка в бг ако поддържат 140+-10 от София до Бургас ще родят около Стара Загора
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Отново в храстите с Лазар

                    Последния път реших да си направя експеримент и Шумен-Варна забих 120км/ч на магистралата....
                    Изпреварих повече автомобили, отколкото ме изпревариха
                    Да, странно е, че по лошият път се движат по-бързо отколкото при магистралата...

                    А за колегиалността - трябва да се мисли, иначе не става...
                    Преди 3 дни минавах Петрохан... Изпреварих много МПС-та... За съжаление повечето не бяха колегиални - в завоите с 30км/ч, а видят ли кратка права отсечка, която е единственото възможно място за изпреварване, дават газ до дупка да не ги изпревариш... И след секунда - да набият яко спирачки и да започне влачене по следващите завои...
                    С практиката съм приел следната стратегия - настигне ли ме някой, макар и с малка скорост - пропускам го... Явно темпото му е по-бързо...
                    Настигна ли някого - изпреварвам максимално бързо и безкомпромисно (без да му дам шанс да реагира или да ме блокира) дори с цената на известно нарушение на скоростен режим и т.н... След това - веднага се връщам към своето темпо.. В повечето случаи не виждам негативна реакция...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Отново в храстите с Лазар

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Първи случай .

                      Втори случай .
                      ....та аз си имам принцип : нямам ли достатъчна видимост и не съм ли уверен - не изпреварвам , ако ще "колегата" пред мен не само да мига , ами и да ръкомаха през прозореца . Щото не знам на какъв акъл е и какво "мисли" .
                      Ето тук вече сме на едно мнение. Това казвам и аз. Дори да ми пускат десен мигач не тръгвам ако не съм 100% убеден във възможностите си.
                      Аз пускам десен мигач и дори връщам газта когато ме изпреварват.

                      Коментар


                      • От: Отново в храстите с Лазар

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        А за колегиалността - трябва да се мисли, иначе не става...
                        Не-не-не!
                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Колегиалността никой не я е отменил, ама тя изглежда различно за различните хора. В камиона човека обикновено си изкарва заплатката, има норми за гориво, срокове за спазване, брой часове разрешени за шофиране... Но да спира в баир, да отбива от пътя, или да прави огромни усилия да пропусне всяка по-бърза кола(или две) е прекалено много да се иска от него.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Отново в храстите с Лазар

                          Без мислене не става... На един и същ кофти участък човек в камиона ме е пропускал, като просто улеснява изпреварването му, без да е нужно да спира, или ми е пречил всячески...
                          Може да го направи по много начини - например осигурявайки по-добра видимост, или спазвайки нормална дистанция до предходния автомобил...
                          А ако няма мисъл в главата - може 'да захапе' осевата линия когато няма нужда (щото заради непочистени банкети понякога няма какво друго да прави - и аз съм трошил огледало на камион в клон по 'първокласен' път), или да се нареди колона от камиони без никаква дистанция между тях и т.н......
                          А 'Лазара' - май им трябва само хранилка - за същинска работа не ги търси...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Отново в храстите с Лазар

                            Готлиб кефиш ме максимално. Не съм и подозирал, че Елена от Троя е рускиня. Разшири кръгозора ми, данкешойн
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Отново в храстите с Лазар

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Готлиб кефиш ме максимално. Не съм и подозирал, че Елена от Троя е рускиня. Разшири кръгозора ми, данкешойн
                              Елена прекрасная, в общем-то жена Ивана-царевича. Еще говорят, дочь Штефана Чел маре.
                              Так что, Тыртэй, бросьте эту гомосексуальную древнегреческую чепуху! Мы же не в Гейропе, а в Евразии?! Ну, если нет, то будем. Скоро-скоро.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Отново в храстите с Лазар

                                Дори да приемем че е дъщеря на Щефан чел Маре ши Сфънт пак не е рускиня.



                                За управляващите династии в Русия знаех че не са руснаци, за интелигенцията също. Очевидно и приказните герои и те. Еще раз данкешойн.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X