Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в храстите с Лазар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в храстите с Лазар

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Впрочем, подаването на десен мигач от бавнодвижещо се МПС, като сигнал за следващите го да го изпреварят (с презумпцията, че от позицията на водача му, пътната обстановка е по-ясна) и "светлинният клаксон", са си съвсем легитмни и присъстващи в правилата неща.
    Не ми се рови в Закона пунктуално , но за "бавнодвижещо се МПС" , което "създава задръстване" ( образно казано) и вследствие на това принудително образува колона зад себе си , има специален текст . И ред по който да пропусне колоната.

    Тук казусът беше за друго : един юнак кара по магистрала с 90 ( примерно) и естествено не е в нарушение .Отзад приближаваш ти със 130 ( примерно) и също не си в нарушение . В един момент юнакът с 90 подава десен мигач .Ти какво ще си помислиш ?

    ...щото аз ще си помисля , че юнакът с 90 ще предприеме маневра надясно - може да му се е допикало , да му е станало зле , или или да има технически проблем ,но във всички случаи е решил да спре на аварийното платно . Което естествено е съпроводено с намаляване на скоростта му . Щото иначе няма логика нито да променя скоростта , нито положението върху пътното платно и ей така да си мига .Това последното е нарушение на Закона .

    Горният казус впрочем се отнася и за двупосочно движение , което пък прави ситуацията още по- опасна . Случвало ми се е и винаги съм нащрек в такива случаи.
    Случвало ми се е и в момент , в който изпреварвам (своевременно сигнализирайки естествено маневрата ми ) да виждам как изпреварвания подава десен мигач . Къде от криворазбрана колегиалност , къде от разсеяност , къде от непознаване на Закона .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Отново в храстите с Лазар

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      ... Тук казусът беше за друго : един юнак кара по магистрала с 90 ( примерно) ...
      Естествено, винаги можеш да докараш от 9 дерета вода и да съчиниш някаква абсурдна ситуация. На магистрала този казус няма причина да възникне по съвсем очевАдни причини. И съвсем ми е очевАдно за какво става дума, когато бавно движещ се, примерно, по завоите покрай "Въча" товарен автомобил ти чукне десен мигач. Както и на него му е съвсем ясно, че няма аварийна ситуация, когато го задминеш и му мигнеш с аварийките.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Отново в храстите с Лазар

        Очевадна е само, ако познаваш пътя!
        На непознат път десния мигач съвсем може да означава каквото си означава, а не, че е свободно за изпреварване.

        прав е Цецо, че е въпрос на усет и опит, както и че въпросния навик/очакване на десен колегиален мигач е подценяван като опасност.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Отново в храстите с Лазар

          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
          ...
          прав е Цецо, че е въпрос на усет и опит, както и че въпросния навик/очакване на десен колегиален мигач е подценяван като опасност.
          +1, не съм си залагал живота на това! Надявам се и друг да не го прави, защото ще ми изскочи в лентата, пък и ситуацията се случва точно в места дето няма де да бягаш!

          Коментар


          • От: Отново в храстите с Лазар

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            Очевадна е само, ако познаваш пътя!
            На непознат път десния мигач съвсем може да означава каквото си означава, а не, че е свободно за изпреварване.

            прав е Цецо, че е въпрос на усет и опит, както и че въпросния навик/очакване на десен колегиален мигач е подценяван като опасност.
            Естествено е, че се иска и някаква мисъл да има при оценка на конкретната ситуация, а не първосигнални реакции. А за това, че било нарушение на закона има една приказка "Прекален светец и Богу не е драг" ...
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-11-17, 11:41.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Отново в храстите с Лазар

              Ма то като го докарахме до големи думи (залагам живот!), аз принципно не го правя на нищо...
              Карането не е върха на интелектуалните занимания, но хептен без мислене не става. Никоя ситуация не е стереотипна и рутинна, всяка е сама за себеси и съответно действията.

              ПП
              Писал съм едновременно с Чавдар.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Отново в храстите с Лазар

                Подаването на мигач без необходимост май го няма като отделно нарушение, та най-много да се глобява по параграф "други".
                Преди години, един колега с автобус, излиза на Т-образно кръстовище от път без предимство. Движението е доста, та той тръгва да завива надясно, когато вижда, че идващия от ляво е подал десен мигач, за влизане в пряката от която колегата излиза. Обаче кръстовището заледено, има авария по ВиК, и човека с десния мигач не успява да завие, а се подхлъзва и се удря в автобуса. А познайте кой е виновен?
                Старшината казва лаконично - "Мигач не дава предимство". И съответно излизащия от път без предимство е виновен, а за мигача нищо.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Отново в храстите с Лазар

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Естествено е, че се иска и някаква мисъл да има при оценка на конкретната ситуация, а не първосигнални реакции. А за това, че било нарушение на закона има една приказка "Прекален светец и Богу не е драг" ...
                  Дай Боже да не го изпиташ на гърба си !

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  ...Старшината казва лаконично - "Мигач не дава предимство"...
                  Прав е старшината
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Отново в храстите с Лазар

                    Нещо за бавнодвижещите се


                    Чл. 22. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да се движи без основателна причина с твърде ниска скорост, когато по този начин пречи на движението на другите пътни превозни средства.
                    (2) Водач на пътно превозно средство, което се движи с ниска скорост и поради това причинява създаването на колона от пътни превозни средства, трябва да ги пропусне при първа възможност.
                    (3) На водача на моторно превозно средство е забранено да се движи с ниска скорост без включени аварийни светлини.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Отново в храстите с Лазар

                      Да де, ама в БГ бавнодвижещите се движат малко над ограниченията по закон Парадокс, ама факт
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Отново в храстите с Лазар

                        Не е вярно, освен по магистралата.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Отново в храстите с Лазар

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Не е вярно, освен по магистралата.
                          Средният поток върви с 80 - 90.
                          Левият минава 200, чак не мога да видя каква марка ме отвява.

                          Коментар


                          • От: Отново в храстите с Лазар

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Средният поток върви с 80 - 90.
                            Левият минава 200, чак не мога да видя каква марка ме отвява.
                            Да де, и аз това викам,винаги са по- бавни
                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Да де, ама в БГ бавнодвижещите се движат малко над ограниченията по закон Парадокс, ама факт
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Отново в храстите с Лазар

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Средният поток върви с 80 - 90.
                              Левият минава 200, чак не мога да видя каква марка ме отвява.
                              Много си прав,оня ден Пловдив-Ст.Загора кола пред мен ск.100км/ч. ту в лявата лента ту в аварийната.
                              Жената вика тоя е пиян,не е пиян а в средната му друса.Две минути зад него,и го изпреварих,че не ми се гледат катастрофи.
                              Ако му налети някой с 200,не ми се мисли какво ще стане.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • От: Отново в храстите с Лазар

                                Нямах предвид магистралата, а нормален извънградски път...
                                Забивам темпомата на 100км/ч, и започвам да образувам колона...
                                Иначе на магистралата наистина със 140км/ч изпреварваш почти всички..
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X