Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изкарване на С категория

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Изкарване на С категория

    Доколкото се сещам психото и Професионалната компетентност се изискват само за ОБЩЕСТВЕН транспорт - т.е. ако някой те наеме да му пренесеш товара...
    А за свои/лични, или нужда на твоята фирма - не се изисква.. Поне за нашите бусове май никой не ни е искал такава...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #32
      От: Изкарване на С категория

      "Психо" се изисква, за да имаш изобщо "Ц". Професионална компетенция не е необходима за лични нужди.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #33
        От: Изкарване на С категория

        Психото се изискваше само при издаването на С, а след това ми подновяваха С без да изискват актуален психотест... В края на краищата психотеста беше макс 3г, а книжката е на 5г...
        Да, трябва да си подновиш психото за да извършваш обществен транспорт...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: Изкарване на С категория

          Мисля, че има някакви ограничения и за лични нужди. Или по-скоро към определянето на кое са "лични нужди". Без да съм на 100% сигурен.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: Изкарване на С категория

            Вие направо ме върнахте в 1990 - тогава изкарах "С"
            Не съм си вадил хляба с нея - вършеше работа от време на време . За психотест ...даже не си спомням какво е .
            Та така до преди година - нямало кой да закара един МАН на 30 км - камионче , без рИмарке .
            Качвам се карам , свършвам работата . Всичко точ .

            Ама нито кука нито "дай' са ме спирали - според това което чета - бил съм тотална щета !!! За всяка палка - банкетче.
            Верно ли ?

            Коментар


            • #36
              От: Изкарване на С категория

              Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
              Верно ли ?
              Не.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                От: Изкарване на С категория

                "т.е. ако някой те наеме да му пренесеш товара"
                "
                Професионална компетенция не е необходима за лични нужди."
                "нямало кой да закара един МАН на 30 км"

                Нито е лично , даже е наемен труд (договор и осигуряване няма) устна договорка .
                Даже взех и лев - без да дам на Държавата (дето ни издържа ) ДДС то .

                Акта ми започва от 500 ...и не се знае до колко ще стигне .....

                Коментар


                • #38
                  От: Изкарване на С категория

                  Камионът празен ли беше?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Изкарване на С категория

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Камионът празен ли беше?
                    Празен камион ....
                    Имаше една сонда върху него ,
                    после втори курс и компресора за сондата.
                    Е на връщане беше празен ...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Изкарване на С категория

                      Ясене, с тоо потпис рекламираш Доньо Тъмпески или крадеца на ябълки?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: Изкарване на С категория

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        То сигурно ако потърси, може и книжка да изкара някъде без да ходи, ама като направи мазало на пътя утре, кел файда.

                        А подготовката за психото е глупост. То не е изпит, а изследване. Всеки нормален го взима, като се съсредоточи. Да учиш за него, все едно да научиш наизуст таблото с буквите на очния лекар, за да му покажеш после че виждаш добре.
                        Цялата работа е за едни пари . Как ли карахме на времето без да сме професионално компетентни
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Изкарване на С категория

                          Ами професионално - некомпетентно си карал

                          А относно курсовете - моя го карах преди 8-9г... Общо взето - видяха образованието, дадоха ми закона (по точно помагалото) и ме пуснаха по живо по здраво...
                          Да, шофирането си го карах от-до (или поне докато се убедиха, че се оправях добре с камиона)... Но на теория не съм стъпвал (а би трябвало ) ...
                          Вътрешния изпит бе 'знаеш ли го>>> Айде на изпит'
                          Последно редактирано от slowtraveler; 01-06-17, 07:47.
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Изкарване на С категория

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Ами професионално - некомпетентно си карал
                            То и @б@нето е лесно за който го може На някои ни се удава с лекота за други е мъка
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Изкарване на С категория

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Цялата работа е за едни пари . Как ли карахме на времето без да сме професионално компетентни
                              На теория не е лошо. Учат те на новостите, промени в закони, изисквания и техника. Изясняват въпроси, които са възникнали в практиката, които като курсист за изкарване на книжка още няма как да зададеш.

                              Сега да отидеш да поработиш, с един съвременен камион или автобус, със знанията от едно време, трябва сериозно да те инструктира някой или най-добре да има опитен човек с теб, поне отначало.
                              Не че не можеш да караш, ама има и много други неща, освен да не се катериш по бордюрите и там нещо да се придвижваш.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Изкарване на С категория

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Не.
                                Не, ама да.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X