Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изкарване на С категория

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Изкарване на С категория

    Благодаря ви колеги, записах се почнах да чета/решавам листовки правя по 6/7 грешни, имам още 13 дни да се подготвям. Четвъртък ми е психото, малко се притеснявам за него. Там какви са тези листовки, каква е тази машина? Някой да знае, къде могат се намерят листовките поне видя, какво ме чака? Търсих в нета, но нещо не успявам да намеря?

    Коментар


    • #17
      От: Изкарване на С категория

      Спокойно, ако беше трудно шофьорите нямаше да го изкарват.

      Коментар


      • #18
        От: Изкарване на С категория

        Тъй като наскоро изкарах "C" категория, ще споделя как минаха при мен нещата.

        1. Преди записването за курса трябваше да се явя на психотест, за да могат да запишат номера на картата при документите. Попитай в автошколата, където си се записал, дали могат да ти направят пробен психотест. При мен имаше тази опция и беше 15 лв. Струва си, тъй като ги оттренираш нещата. След което се явяваш на самия психотест. В него са включени тест с картинки, т.е. да кажеш коя картинка е излишната или коя е подходяща от определен набор и по определена зависимост. Имаше и разни други, които не се сещам в момента. Другият тест е за реакция. Сядаш на един компютър с няколко копчета пред теб, както и педали в краката. Светват ти различни по цвят и местоположение бутони и ти трябва да ги натиснеш. Това е за време.

        2. След психото си занесох талончето, за да ми попълнят информацията от него в техните документи.

        3. Започнах теорията, която продължи 3-4 дни. Устройство на автомобила (камиона), различни видове спирачни урдеби и всякакви други. Тук няма да навлизам в подробности. Също така, успоредно с теорията, записах и курса за професионална компетентност.

        4. За теорията имаш възможността да се подготвиш от интернет. Има официален сайт, откъдето можеш да видиш какви са всички възможни въпроси, които ще ти се паднат на вътрешния, както и на външния изпит. Ако искаш, пиши ми на лично, за да ти дам по-точни насоки.

        5. Явяваш се на вътрешен листовки, а след това и на външен. Всичко вече е автоматично свързано по интернет, база данни и всякакви други с цел сигурност.

        6. След като приключих външния листовки, информацията, че съм го взел, автоматично се изпраща до автошколата. Инструкторът се свърза с мен при първа възможност.

        7. После следват около 21 часа кормуване.

        8. След това вътрешен и външен изпит кормуване. Изпитът трае между 45 и 50 минути, но задължително не по-малко от 45 минути.

        9. След успешното взимане на изпита, се изчаква една седмица, след което се отива в КАТ и се пускат документите. Тъй като предполагам, че бързаш, можеш да си пуснеш бърза поръчка за 50 лв. Аз си пуснах стандартна за 25 лв.

        10. След един месец отидох и си взех книжката. Лично аз отидох след един месец и видях, че книжката ми е издадена 2-3 дни преди датата ми на отиване да я взема. Добре, че не бях отишъл по-рано, защото имаше възможността само да се разходя.

        Това е за сега от мен. Надявам се да съм бил полезен. Сигурно изтървам нещо. Ако има допълнителни въпроси, но които мога да отговоря, ще се радвам да помогна.

        Поздрави!

        Коментар


        • #19
          От: Изкарване на С категория

          Колега ало си от София мога да ти дам един тел. кадето се искарва психо и професионална даже без да се ходи

          Коментар


          • #20
            От: Изкарване на С категория

            То сигурно ако потърси, може и книжка да изкара някъде без да ходи, ама като направи мазало на пътя утре, кел файда.

            А подготовката за психото е глупост. То не е изпит, а изследване. Всеки нормален го взима, като се съсредоточи. Да учиш за него, все едно да научиш наизуст таблото с буквите на очния лекар, за да му покажеш после че виждаш добре.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #21
              От: Изкарване на С категория

              Съгласен съм с Цецо... Но е факт, че някои правиха тренировки за машината за реакции - там наистина тренировка колкото да разбереш какво трябва да правиш може да помогне... Но също така е факт, че без никаква предварителна подготовка си минах психотеста (но около вратата с резултата имаше доста професионални шофьори, които стояха на тръни - някои идваха за 2-3 път)...
              Срока на психотеста зависи от възрастта. С напредването на възрастта срока на валидност намалява и май става 1г...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #22
                От: Изкарване на С категория

                Психото е пълен т...к, и има чудната опция "по преценка на психолога". Добре, че не са вече държвни лабораториите, че само за някой лев се ослушват и те късат. Или щото "и за какво ти е тази категория", и ако "прецени", че отговора не я кефи, лелята те къса. И казва, "мога и да те пусна, ама айде ела пак, малко не ти достига".
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #23
                  От: Изкарване на С категория

                  Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                  Тъй като наскоро изкарах "C" категория, ще споделя как минаха при мен нещата.

                  1. Преди записването за курса трябваше да се явя на психотест, за да могат да запишат номера на картата при документите. Попитай в автошколата, където си се записал, дали могат да ти направят пробен психотест. При мен имаше тази опция и беше 15 лв. Струва си, тъй като ги оттренираш нещата. След което се явяваш на самия психотест. В него са включени тест с картинки, т.е. да кажеш коя картинка е излишната или коя е подходяща от определен набор и по определена зависимост. Имаше и разни други, които не се сещам в момента. Другият тест е за реакция. Сядаш на един компютър с няколко копчета пред теб, както и педали в краката. Светват ти различни по цвят и местоположение бутони и ти трябва да ги натиснеш. Това е за време.

                  2. След психото си занесох талончето, за да ми попълнят информацията от него в техните документи.

                  3. Започнах теорията, която продължи 3-4 дни. Устройство на автомобила (камиона), различни видове спирачни урдеби и всякакви други. Тук няма да навлизам в подробности. Също така, успоредно с теорията, записах и курса за професионална компетентност.

                  4. За теорията имаш възможността да се подготвиш от интернет. Има официален сайт, откъдето можеш да видиш какви са всички възможни въпроси, които ще ти се паднат на вътрешния, както и на външния изпит. Ако искаш, пиши ми на лично, за да ти дам по-точни насоки.

                  5. Явяваш се на вътрешен листовки, а след това и на външен. Всичко вече е автоматично свързано по интернет, база данни и всякакви други с цел сигурност.

                  6. След като приключих външния листовки, информацията, че съм го взел, автоматично се изпраща до автошколата. Инструкторът се свърза с мен при първа възможност.

                  7. После следват около 21 часа кормуване.

                  8. След това вътрешен и външен изпит кормуване. Изпитът трае между 45 и 50 минути, но задължително не по-малко от 45 минути.

                  9. След успешното взимане на изпита, се изчаква една седмица, след което се отива в КАТ и се пускат документите. Тъй като предполагам, че бързаш, можеш да си пуснеш бърза поръчка за 50 лв. Аз си пуснах стандартна за 25 лв.

                  10. След един месец отидох и си взех книжката. Лично аз отидох след един месец и видях, че книжката ми е издадена 2-3 дни преди датата ми на отиване да я взема. Добре, че не бях отишъл по-рано, защото имаше възможността само да се разходя.

                  Това е за сега от мен. Надявам се да съм бил полезен. Сигурно изтървам нещо. Ако има допълнителни въпроси, но които мога да отговоря, ще се радвам да помогна.

                  Поздрави!
                  Това наистина ли се случи, или само по документи, говоря за самия курс. Ако да, колко струва курса, че ми стана интересно с тия 21 часа кормуване и 3-4 дни теория, и то реална.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #24
                    От: Изкарване на С категория

                    Не е баш така с късането... Как пък нито веднъж не са ми се правили на интересни.
                    Има си някакъв сбор точки, който трябва да постигнеш, и като си на границата при тестовете, остава на събеседването да се реши. Е, ако им изглеждаш читав и чуят каквото очакват, те пускат въпреки ниския резултат. Особено ако работиш отдавна тази професия. Но ако хем си зле на тестовете, хем на събеседването не вдъхваш доверие... ТръгнАл например, нЕкой който не може да си напише името или да си върже обувките, да кара камион... С голям късмет и нЕква помощ, стигнАл някакъв резултат на тестовете, ама на събеседването не може да ги заблуди.
                    И не ги интересува, защо ти е категорията...А да можеш що годе логично да се обосновеш.
                    Последно редактирано от cecoa1; 31-05-17, 12:27.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Изкарване на С категория

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      ...И не ги интересува, защо ти е категорията...
                      На събеседването при мен това им бе въпроса - 'защо ти е категорията'
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Изкарване на С категория

                        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                        Това наистина ли се случи, или само по документи, говоря за самия курс. Ако да, колко струва курса, че ми стана интересно с тия 21 часа кормуване и 3-4 дни теория, и то реална.
                        Бих казал, че тези 21 часа си бяха само на теория. На практика бяха по-малко, но не мога да кажа колко точно, защото не съм ги следял.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Изкарване на С категория

                          Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                          Бих казал, че тези 21 часа си бяха само на теория. На практика бяха по-малко, но не мога да кажа колко точно, защото не съм ги следял.
                          Така вече съм по-съгласен.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #28
                            От: Изкарване на С категория

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Не е баш така с късането... Как пък нито веднъж не са ми се правили на интересни.
                            Има си някакъв сбор точки, който трябва да постигнеш, и като си на границата при тестовете, остава на събеседването да се реши. Е, ако им изглеждаш читав и чуят каквото очакват, те пускат въпреки ниския резултат. Особено ако работиш отдавна тази професия. Но ако хем си зле на тестовете, хем на събеседването не вдъхваш доверие... ТръгнАл например, нЕкой който не може да си напише името или да си върже обувките, да кара камион... С голям късмет и нЕква помощ, стигнАл някакъв резултат на тестовете, ама на събеседването не може да ги заблуди.
                            И не ги интересува, защо ти е категорията...А да можеш що годе логично да се обосновеш.
                            Не си ходил на психо в Габрово, затова така говориш. Половината град ходеха из страната за целта, най-вече в София. Аз лично съм ходил два пъти, не са ме късали, ама какво да кажа...
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Изкарване на С категория

                              Малко съм объркан , ако карам личния си товарен бус за който трябва '' С'' категория и прекарвам личния си товар , трябва ли ми професионална отговорност ?
                              емил златков
                              паджеро 2.5тд
                              ве стром 650

                              Коментар


                              • #30
                                От: Изкарване на С категория

                                Не би трябвало.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X