Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Детско столче за кола - 15-36 кг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Детско столче за кола - 15-36 кг

    Аз преди години купих от вносителя Maxxi Cosi Priori или нещо такова се казваше, от 450 на 350, защото беше без опаковка, ново. Преди това гледахме разни краштестове за детски столчета с жената. Столчето още е в колата, сега е на брат му, а баткото има от тези подложки под задника само.

    Коментар


    • #17
      От: Детско столче за кола - 15-36 кг

      Благодаря момчета, тази тема и на мен ми е много полезна точно в момента. И моята щерка израстна сегашното си столче и се заослушвах с какво да го заменя което да е хубаво, мислех за Рекаро или Бритакс и аз но сега ще грабна един Ромер след прочетеното тук. И пожелавам на всички ни дано никога не разберем дали тези защити наистинан работят или не.
      Subaru Legacy 2.5
      Suzuki GS500 E

      Коментар


      • #18
        От: Детско столче за кола - 15-36 кг

        Бе то навремето децки столчета за кола нямаше, че и колани нямаха даже отзад колите, и пак стигахме до Варна за същото време че и старини доживяхме! Ама пуста потресия!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #19
          От: Детско столче за кола - 15-36 кг

          Славе, през едното време движението съвсем не беше като сега, и идиоти на пътя бяха незабележимо малко.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #20
            От: Детско столче за кола - 15-36 кг

            А има ли санкций ако ме спрат и малкия се вози без стол,но е с колан или някой го държи.На времето за големия син не съм купувал такива столове и не съм имал проблеми,но преди 17 години нещата бяха други.До сега 4 годишния ми син се вози все у някой,а като съм сам го държех у мен,но попорастна.
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • #21
              От: Детско столче за кола - 15-36 кг

              Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
              До сега 4 годишния ми син се вози все у някой,а като съм сам го държех у мен,но попорастна.
              Що си правиш труда въобще да го вкарваш в колата - вози го направо на предния капак.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • #22
                От: Детско столче за кола - 15-36 кг

                Ако само санкциите те притесняват то не бой се - качествен стол ще струва колко 3 глоби поне,гаранция ти го давам.

                Има,не се сещам колко беше там,но има.

                Тук е хилядарка и ти го взимат
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: Детско столче за кола - 15-36 кг

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  Бе то навремето децки столчета за кола нямаше, че и колани нямаха даже отзад колите, и пак стигахме до Варна за същото време че и старини доживяхме! Ама пуста потресия!
                  Ей сега те изкараха най тъпия селяк, и нехаещ за здравето на децата си.
                  Аз мисля също като теб(даже по-радикално), ама вече не смея да си казвам мнението, че и бан налагат за инакомислие.

                  А то живота си върви и без съвременните измислици-премислици за лапнишарани.
                  Всичко е психология, в случая се залага на загрижеността към здравето на децата. И понеже това е силен инстинкт-носи и много печалба.
                  Че чак и в закона го вкараха мършите, ненаядоха се.
                  Разбира се-който иска да си слага столчета, да слага едно столче в друго, да вози децата си в танк ако иска, или с хеликоптер, но да ме карат задължително да возя детето си в усмирителна седалка-не бих го търпял Добре, че моите като бяха на тази възраст нямаше такива изисквания.
                  Не бяха открили още тази ниша...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Детско столче за кола - 15-36 кг

                    По-сигурно е Коле със столче е и нормални колани,а за насила си прав - твои са си децата макар и да не са виновни за мисленето на баща им при евентуална катастрофа.
                    Сьщия номер с коланите при колите или каската при мотористите - главата си е моя......ма е на,искат че по статистика живота показваме по-сигурно някак си.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Детско столче за кола - 15-36 кг

                      Босе, пак казвам-който иска, и мисли, че е правилно-да си слага столчета и всичко каквото прецени за добро.
                      Ако аз сега бях в ситуация да имам дете на възраст за седалка в колата-бих си поел риска да ме глобят(щото нали...), но бих държал на свободата на детето ми.

                      Тооо, като се замисли човек-ако качиш детето на блъскащите колички в някой панаир-може детето да падне от количката, а там се движат хаотично всякакви други колички.
                      Или ако го пуснеш само да иде до училището-ами аааууу, колко улици има да пресече, а там се движат толкова коли, а ако се захванеш да видиш статистиката колко катастрофи има на ударени деца по път за училище...
                      А в училище с тези силно зачестили случаи на детска смърт. наораво да не го пускам да учи, а да му давам тоягата, и да пасе патките. Ама те патките обичат да влизат във водата, ами ако детето реши и то да влезе, или да влезе, защото трябва да ги извади от водата?..

                      Примери могат да се дадат всякакви и много, в двете посоки, но истината е, че със седалките, коланите, дневните светлини, катализатори, емисии ЦО, и ред други измишльотини сме жертва на психологичната зависимост на човешкия мозък.
                      А реално всичко е толкова, толкова просто...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Детско столче за кола - 15-36 кг

                        Равитието и статистика му викат някои,но като цяло съм с теб - моите деца и моя задник си ги гледам аз и виновни или не го отнасят те ако мисля с него,НО ей го на обществото е преценило на базата на статистика,че с колан ти оживяваш повече от колкото без,с колан и седалка за него пък е по-сигурно и оп закона,че и задължително да се спазва.

                        Свободата не знам,в Мексико на почивка бяхме малко с децата по Нова Година и не им взех седалките,че големи и тежки,закона крив пък е знам ли какъв таралясник ще ми дадат под наем.Е голям бой с възглавници на задната седалка ти казвам,те от как са родени са на Рекаро с 5 точкови колани и сега като ги вържеш с по един колан само и натрупаш малко възглавници и глей ко стаа.......Ти ни мене ли бе педехо.......Морикон вземи тая.........ти само на глупости ще ги научиш.......и войната на таралежите.
                        Е толкова внимателно из центъра не бях карат от доста време,горе в джунглата друго ма из центъра като ги знам,че не са в Рекаротата и карам като тьщата га зет и е на 5 рикии
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: Детско столче за кола - 15-36 кг

                          Бай бабо да не ти се случва... От личен опит го казвам. Столчетата спасяват живот! Двете близначета на много близък мой приятел са живи сега защото баща им мислеШЕ по-различно от писалите по-горе "мачовци".

                          Коментар


                          • #28
                            От: Детско столче за кола - 15-36 кг

                            Столчетата спасяват живот! Видяно е лично от мен многократно на пътя (работа като пътна помощ) и направо е потресаващо като видиш родителите живи и как си гледат загиналото дете защото столчето било излишно. Никой не тръгва на път за да се утрепе в катастрофа, но се случва постоянно и последствията са ужасни. Мой близък приятел работи все още като пътна помощ със собствени камиони по пътя Бяла-Русе и всеки път коментираме точно тези неща за коланите и столчетата и наблюдението и на двама ни е че загиналите деца в 99% от случаите са без столчета и колан отзад. Та съветвам ви да си помислите колко ви е ценна свободата на децата на задните седалки и колко живота и здравето на тези деца. А ние шараните си купуваме столчета и се кръстим и се надяваме и на мачовците да не им се случват подобни неща, които сме видяли със собствените си очи.
                            Subaru Legacy 2.5
                            Suzuki GS500 E

                            Коментар


                            • #29
                              От: Детско столче за кола - 15-36 кг

                              Летят викаш през предния прозорец даже с 40 нали,за седмични удъри да не говорим.

                              Спарко май правеха децки за Европа,Рекаро гаранция прави и аз съм доволен много,но в малолитражка не знам дали ще се хване,имаше тема някъде тук.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: Детско столче за кола - 15-36 кг

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170514_164703.jpg
Прегледи:1
Размер:79.8 КБ
ID:5752972
                                Последно редактирано от bilbo27; 14-05-17, 20:50. Причина: Ако на някой му върши работа
                                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X