Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паркинга на Кауфланд, ЗДП и ППЗДП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Паркинга на Кауфланд, ЗДП и ППЗДП

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Как се прилага закон без компетентни органи за контрол ?
    Това е слабо свързано с паркингите, които СА пътища отворени за обществено ползване.

    Милицията рядко припарва там по съвсем друга причина - плаши клиентите, поради което собствениците се стараят по паркинга да не се мотаят патрулки.

    Коментар


    • #17
      От: Паркинга на Кауфланд, ЗДП и ППЗДП

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      1. Това че паркингът е изграден на частна земя, не означава, че е частен паркинг.

      Т.е. щом е отворен за обществено ползване, значи трябва да се спазват едни неща, а именно:
      2. Не може собственикът да си прави каквато си иска отганизация на движението на паркинга, както беше споменато по-горе.


      НАРЕДБА № 1 ОТ 17 ЯНУАРИ 2001 Г. ЗА ОРГАНИЗИРАНЕ НА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА

      Този пък който изготвя проекта трябва да се съобразява и с едни други наредби, като тази за планиране и проектиране на комуникационно-транспортните системи на урбанизираните територии и т.н. и т.н.


      Да се твърди, че паркингът е частен и полицията няма работа там е все едно да се каже, че заведенията понеже са частни, инспекторите нямат право да правят проверки.
      Почти си улучил, само не правилния нормативен акт. Всъщност в ЗДВП си има легална дефиниция, какво е според него път:
      6. По смисъла на този закон:
      1. "Път" е всяка земна площ или съоръжение, предназначени или обикновено използвани за движение на пътни превозни средства или на пешеходци. Към пътищата се приравняват и улиците.
      Значи всичко което е земна маса или съоражение и което обикновено се използва за движение на превозни средства или на пешеходци е път и се прилага ЗДВП., независимо от волята на собственика, проектите, наредбите или к'вото там се сетите.
      ,

      Коментар


      • #18
        От: Паркинга на Кауфланд, ЗДП и ППЗДП

        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
        Почти си улучил, само не правилния нормативен акт. Всъщност в ЗДВП си има легална дефиниция, какво е според него път:


        Значи всичко което е земна маса или съоражение и което обикновено се използва за движение на превозни средства или на пешеходци е път и се прилага ЗДВП., независимо от волята на собственика, проектите, наредбите или к'вото там се сетите.
        ,
        А при това положение кой трябва да слага знаците по паркингите на моловете и търговските вериги ?
        По улиците това го прави общината.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Паркинга на Кауфланд, ЗДП и ППЗДП

          Слага си ги собственика с одобрен проект. Имал съм случай даже, в които даже собственика сложи и знаците на общинската улица след проект и заверка за своя сметка.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #20
            От: Паркинга на Кауфланд, ЗДП и ППЗДП

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Частника ако е решил, че на/върху нещо с обществен достъп ще важат някакви правила трябва да го обяви някъде ...
            Има процедура по съгласуване на правилата с общината и КАТ. Аз работя на такова място - частен терен, с обществен достъп. Преди време наслагаха пътни знаци. Питах шуефа и той ми каза, че са изготвили проект за знаците, който после са съгласували с общината и КАТ. Съответно важат всички пътни правила.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #21
              От: Паркинга на Кауфланд, ЗДП и ППЗДП

              А ако няма знаци какво? Нима няма нерегулирани пътища? Правилата за скорост, дистанция, маневри, сигнали, завиване се намират в закона и липсата на маркировка или сигнализация не пречи на движението. Към търговските обекти е възможно да съществуват изисквания за проекти и т.н., признавам си, че не съм запознат. Но ако се фокусираме не само върху паркинг, а например върху частен терен в населено място, който е незаграден от собственика и по него обичайно преминават автомобили и пешеходи (за по-пряко) например, то по смисъла на закона пак ще е налице път и ще се прилага ЗДВП, съответно контролните органи ще имат правомощия.

              Коментар


              • #22
                От: Паркинга на Кауфланд, ЗДП и ППЗДП

                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                ...независимо от волята на собственика, проектите, наредбите или к'вото там се сетите.
                Е, това не е абсолютно.

                Собственикът може да го провъзгласи за частен път и в този случай ще се прилагат определени от него правила, а не ЗДвП.

                Е, за него остава тежестта на административните процедури по въпроса, вкл. хармонизирането на правилата които си е измислил с нормативната обстановка, обозначаването на пътя като частен и на новоизмислените правила, както и прилагането на тези правила. Примерно с голяма порта и чичковци които да пускат само който обещае че ще спазва правилата на собственика.

                Терените на повечето от големите заводи са точно това. В някои случаи даже няма и бариера непосредствено на входа, а само табела "Частен път, Рога и Копита АД".

                Коментар


                • #23
                  От: Паркинга на Кауфланд, ЗДП и ППЗДП

                  Така де, съгласен съм. Собственика "на пътя" (терена) заграждайки го или слагайки знаци да не се преминава, го прави затворен за обществено ползване. Възниква интересен въпрос, при който в неработно време се намираш на такъв терен, ойто попринцип е отворен, но вечер е затворен, а са останали автомобили, които в един момент може да се движат на тази територия и да предизвикат ПТП.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Паркинга на Кауфланд, ЗДП и ППЗДП

                    Има си и дефиниция за "отворен за обществено ползване" и това че го затварят от време на време не го прави по-малко отворен за обществено ползване. Те и прохода Троян-Кърнаре го затварят понякога.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Паркинга на Кауфланд, ЗДП и ППЗДП

                      Преди време и аз имах спречкване с полицай точно на паркинга на Кауфланд. Всички инвалидни места 8 на брой бяха заети от лъскави коли и джипове, валеше дъжд и аз паркирах на платното за движение най-близо до входа, като на таблото на видно място бях сложила талона си за човек с увреждане. Бях на касите вече когато чух номера на моята кола и че ме молят да се явя на информация. Като платих отидох на информация и жената каза, че един полицай ме търси. Излязох и гледам един полицай наобикаля колата ми. Отключих колата, прибрах си нещата и попитах какъв е проблема. Той каза, че се е отзовал на сигнал, че съм паркирала неправилно и трябва да ме глоби, съжалявал защото виждал, че трудно ходя, но такъв бил закона. В този момент към един от джиповете спрели на инвалидно място се запъти една дама с къса пола и токчета и без видимо увреждане - да има хора с увреждания и на които външно не им личи, но случая не беше такъв - тогава се ядосах и казах на полицая, че когато отиде и глоби нея, задето е спряла там неправомерно тогава да дойде да глоби мен. Влязох, запалих си колата и тръгнах. Та незнам важи или не важи ЗДП, но полицаите се отзовават на подадени сигнали.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Паркинга на Кауфланд, ЗДП и ППЗДП

                        това е на входа на близкия к...ланд

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170430_125705.jpg
Прегледи:1
Размер:888.4 КБ
ID:5751944
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #27
                          От: Паркинга на Кауфланд, ЗДП и ППЗДП

                          Явно има нужда от напомняне.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Паркинга на Кауфланд, ЗДП и ППЗДП

                            Предполагам,че щом има пътни знаци закона трябва да важи.Но не съм много запознат и не споря.А относно местата за инвалиди е ясно,че не спират само инвалиди там.
                            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Паркинга на Кауфланд, ЗДП и ППЗДП

                              Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                              Предполагам,че щом има пътни знаци закона трябва да важи.Но не съм много запознат и не споря.А относно местата за инвалиди е ясно,че не спират само инвалиди там.
                              Напротив, спират 100% хора с увреждания.Е при 80 на 100 с мозъчни...По темата, на входа на Кауфланд Люлин си пише ,че на територията на паркинга важи Закона за движение по пътищата.
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • #30
                                От: Паркинга на Кауфланд, ЗДП и ППЗДП

                                Марто, вАжи законот, ама не за всички, бе!
                                Днес, на Слатинския К..ланд, една кака с S-ка се опита да ми натресе лявата врата на Клиото.
                                При проведения следразговор на висок тон, същата ме попита-
                                "Ма, ти що караш на зиг-заг? "
                                "Понеже следвам маркировката и стрелките!"
                                "Ма, то тук паркирани няма, може и направо да се мине..."
                                Та според вижданията на задкормилното устройство е.
                                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X