Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за регистрация в КАТ - на кола нов внос, очукана по италянски :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за регистрация в КАТ - на кола нов внос, очукана по италянски :)

    Здравейте колеги,

    Взех един евтин грозилчо внос от Италия(без ръжда), като основно ме интересуваше да е технически добър. Колата си има всички необходими документи, а спирачки, фарове, чистачки и т.н работят отлично. Гумите също са отлични. Притеснява ме обаче външния вид – по конкретно муцуната. Дали в този си вид, с тези забележки (надрано) ще мине през каналите в КАТ? Знам, че е субективен въпроса, ама ако се налага да ме връщат направо да си взема отпуска и да я водя на бояджия или да търся някакво съдействие. Като я взех не се замислях над този въпрос, обаче едни приятели ми казаха, че в КАТ поради лош външен вид има възможност да ми откажат регистрация. Взел съм я колата, така че няма смисъл да ме укорявате в избора. Та някой да е имал скорошен опит в КАТ, за да сподели впечатления?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9098185Q.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:6131568Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9098186n.jpg
Прегледи:1
Размер:103.4 КБ
ID:6131569Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9098188A.jpg
Прегледи:1
Размер:99.7 КБ
ID:6131570Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9098189h.jpg
Прегледи:1
Размер:123.7 КБ
ID:6131571
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Въпрос за регистрация в КАТ - на кола нов внос, очукана по италянски

    Поне в софийския КАТ никой няма да ти отвори въпрос. Прекарвал съм доста по-очукани коли (като се замисля, аз само такива и ползвам).

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за регистрация в КАТ - на кола нов внос, очукана по италянски

      През 2013-та година ми се наложи да пререгистрирам джипа. Прилагам две снимки - със старите и с новите номера. При мен нямаше проблеми, а тогавашното състояние на джипа е видимо по-лошо, отколкото сегашното състояние на твоята кола.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:80.3 КБ
ID:5750618 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5750619

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за регистрация в КАТ - на кола нов внос, очукана по италянски

        Никакви проблеми няма да имаш!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за регистрация в КАТ - на кола нов внос, очукана по италянски

          Колега провери хубаво номерата на рамата и мотора (задължително и в талоните след като ти ги дадът) и отиваи смело. За тези драскотини нямат право даже и забележка да ти направят.
          0-

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за регистрация в КАТ - на кола нов внос, очукана по италянски

            В КАТ София регистрираха преди 6 месеца на един приятел Черокито което е буквално съборетина и гнилтак с нищо здраво по него та тва Фиатче което е като ново пред на моя приятел джипа няма да регистрират.Мисля че няма да има проблеми.
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за регистрация в КАТ - на кола нов внос, очукана по италянски

              Ти шегуваш ли се?
              Регистрират "коли" направени от тиксо и кит, стига да им намерят номерата, твоята е слънце.
              Че и ГТП минават такива.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за регистрация в КАТ - на кола нов внос, очукана по италянски

                Там се гледат спирачките да работят, дали работи светлинната уредба: фарове, мигачи, някой по щателни може и чистачките и пръскачката да проверят, номерата на двигателя дали съвпадат, и цвета на боята дали съвпада.

                Общо взето това са основните проверки.
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за регистрация в КАТ - на кола нов внос, очукана по италянски

                  В КАТ София никой нищо не гледа от много време.Само номер купе и двигател.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за регистрация в КАТ - на кола нов внос, очукана по италянски

                    А, като се вкиснат гледат. Веднъж ме върнаха че слабо светели светлините на номера. Ама аз нагъл - кръгом и обратно на входа (опашката беше малка). Втория път минах, даже май при същия милиционер.

                    Ама това беше отдавна.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за регистрация в КАТ - на кола нов внос, очукана по италянски

                      Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                      В КАТ София никой нищо не гледа от много време.Само номер купе и двигател.
                      То не им е и работа да гледат друго, щом не се брои за редовен ГТП.

                      При минаване на ГТП след това пък е абсурдно да се заядат за такива неща. Минавал съм автомобили в далеч по-грозно състояние във всяко отношение на места, на които нямам никакви връзки и познанства. Щом спирачките, окачването, светлините и газовете са в ред, никога не са повдигали въпрос за каквото и да е.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за регистрация в КАТ - на кола нов внос, очукана по италянски

                        То за ГТП работата е още по-проста. Плаща се СЛЕД като ти заверят документите, на повечето места.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за регистрация в КАТ - на кола нов внос, очукана по италянски

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ...щом не се брои за редовен ГТП.
                          Преди години това се опита да ми го обяснява някакъв спрял ме катаджия: "Къде ви е "знак за технически преглед"?" Викам му "колата е новорегистрирана и имам това нещо от КАТ", а той пак: "Нямате знак за технически преглед!". Аз се изнервих и му викам: "Вижте какво, пишете си там каквото искате, аз ще обжалвам, ще съдя КАТ до дупка!!!" Той, като видя, че "не давам" смени тона и започна дружески да ми обяснява как КАТ нямали лиценз за ГТП и това не било преглед, което се правело при регистрацията, ама понеже бил пич, щял да ме пусне без да пише нищо и т.н.
                          Та, има ли нещо такова "разписано" в някой нормативен акт?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за регистрация в КАТ - на кола нов внос, очукана по италянски

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            ...
                            Та, има ли нещо такова "разписано" в някой нормативен акт?
                            Известно време КАТ действително нямаха лиценз за ГТП от ДАМТН. После някак се добраха до заветния документ обаче почнаха да искат допълнителни кинти за да ти заверят прегледа и да ти казват това едва когато настоятелно попиташ.

                            И естествено на никого не му се занимава.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за регистрация в КАТ - на кола нов внос, очукана по италянски

                              Лиценза се издава от ИААА ако не се лъжа.За целта трябват бая неща-стенд спирачки, стенд за изгорели газове, уред за фарове, камери, минимум 30 мин на автомобил... КАТ не ги покрива тези изисквания и не извършва периодични технически прегледи, а извършва нещо, което в закона е оформено като първоначален технически преглед при регистрация на автомобила. Това засяга всичко по колата, светлини, спирачки и външнен вид.
                              В деиствителност, на ден през КАТ-София минават 400-600 автомобила, ако почнат да ги гледат всички, ще станат опашки до Орлов мост... в някои градове в провинцията си извършват пълни прегледи все още.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X