Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Контрамерки с/у автокрадец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Контрамерки с/у автокрадец

    И така, честито на печелившите, в квартала се завъртя автокрадец и май моите скромни коли са сред оглежданите. Сега следва историята, която може да пропуснете, защото въпросът ми е за защитни средства, той ще следва най-отдолу.

    И така... Предиобед посред бял ден го скивам.. първо, декорът е тиха уличка в южните квартали софийски, къщи с дворове. И така, появява се този пич, 50+ годишен, спортна фигура, прошарен - по-скоро към бяло, с черно яке с някакви малки червени черти, орнаменти на гърба, с тъмна "бейзболна" шапка. Просто погледнах през прозореца и не би ми задържал вниманието и за секунда, но виждам, че нещо се оглежда като мишка, така че останах до прозореца, за да го видя какво прави. И така, подмина колата /която е поло, което от 1 месец вече не върви, стана донор за другата и е със спаднали задни гуми/, подмина и колата на съседа, щото беше спряна броня в броня с моята, след което ги обиколи откъм "хендека", сиреч откъм тротоара, макар че тротоар няма, а само пущинак, храсталаци - и отиде до шофьорската врата и за секунди според мен пробва да я отключи. После видях, че и на двете ключалки процепите са вертикални, а аз винаги ги оставям хоризонтални! Веднага се показах на балкона и първо го питах нормално, нещо трябва ли му, след това му се развиках не твърде цензурно и никак миролюбиво - ако беше нормален човек, щеше да каже - пич, продаваш ли я, или - трябва ми това и това, може ли... А този се изниза като мокра връв! Още по-неприятното е, че одеве разправям това на съседа, да си отваря и той очите, че и той има коли навън - и той ми описва същото говедо и казва, че снощи около 11 и половина е обикалял наоколо, ту напред, ту назад, по едно време се спрял до някаква кола... Боклуците работят! Ако го видя, ще го лежа, но може да свърши работа без да видя! Най-смешното е, че се осуква около донор, който ще донесе макс 900 лева /даже като се замислих - такава сума е непостижима!/, ако се продаде на части, а останалото за скрап. Но доколкото знам, има отпадъци, които се препитават именно с това.

    Но да оставим тази скрап, свалил съм разни дреболии от възлови места, за другата кола, така че едвали ще я помести - а и да я помести, майната й. Но се притеснявам за колите в движение, нищо чудно и там да си пробва късмета /а и то сигурно си е бригада, сам човек неможе да открадне занемарена, неработеща кола!/. Затова, разгеле, стигам до въпросите, които ме вълнуват силно днес: Какво ги спира тези нещастници, какво ги забавя? Има ли смисъл да купувам лост за заключване на волана? Ключ маса прецаква ли ги и ако да, то къде е най-правилно да се монтира, на кой кабел? /може и на лично да ми пратите някой съвет, ако неискате опитът ви да стане обществено достояние/. Това ми идва на акъла, ключ маса и/или лост на волана, но - има ли смисъл? Предварително благодаря!

    ПП Ако темата не е на място, моля модераторите да я преместят където трябва.
    Последно редактирано от Теодор МБ; 07-04-17, 14:20.
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

  • #2
    От: Контрамерки с/у автокрадец

    Всяко едно от тея неща помага. Темата е актуална за мене, защото имам две лади. Ладите малко трудно се защитават чрез спънки в електросистемата, защото тя е проста като чехъл и всички я знаят, но примерно е по-разумно да прекъснеш захранването на клапанчето за празен ход, това би било по-неочакван ход. Добавянето на клапан за бензин от АГУ, в случай че няма и манипулиране на неговото захранване е също рядко решение.Може да се заключват педали, волан, скоростен лост... всичко това забавя и може да откаже крадеца. Един бастун за волана (или волана и педалите едновременно) и скрито ключе за прекъсване на нещо жизненонеобходимо за ДВГ, е достатъчно. Би трябвало още бастуна да откаже...
    Иначе крадците за скрап са относително нова напаст. Положението с тях е гадно-колата заминава цялата за скрап веднага и няма намиране... гадината дето се е облажила с едни бързи 300 лв също.
    В нашия квартал няколко лади и москвичи изчезнаха, под прицел са тези които палят и вървят на самоход. Тези които не палят, съм чувал че ги крадат с въже.

    Коментар


    • #3
      От: Контрамерки с/у автокрадец

      Дъска с остри пирони стърчящи нагоре маскирана като възглавничка.Само да не забравиш за нея някой път.
      Вярвам, че българското правосъдие ще намери всеки крадец и ще го накара да делят!
      Внос на автомобили от Швейцария по поръчка.

      Коментар


      • #4
        От: Контрамерки с/у автокрадец

        Абсолютно не помага, проверено е. Дъската остана, колата изчезна... не беше моя де.

        Коментар


        • #5
          От: Контрамерки с/у автокрадец

          Този по-скоро търси какво е забравено вътре - я касетофонче, я навигацийка... Цяла бригара да влачат мъртвец за скрап... малко вероятно. Ако се притесняваш за местене на ход - тези, които не се движат много-много им прибери акумулатора, другите с евтина българска аларма.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Контрамерки с/у автокрадец

            Донора ако е на три крака трябва да се товари или ..... и става дълга.

            Коментар


            • #7
              От: Контрамерки с/у автокрадец

              бих му сложил капан на шофьорското място.
              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

              Коментар


              • #8
                От: Контрамерки с/у автокрадец

                Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                Абсолютно не помага, проверено е. Дъската остана, колата изчезна... не беше моя де.
                Грешка в капана.
                Рибарски куки под тапицерията на седалката. Те това работи.
                А по темата присъединявам се към пост 5.

                Коментар


                • #9
                  От: Контрамерки с/у автокрадец

                  Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                  Има ли смисъл да купувам лост за заключване на волана? Ключ маса прецаква ли ги и ако да, то къде е най-правилно да се монтира, на кой кабел?
                  Лондонската полиция препоръчва на баровците в скъпите квартали да си слагат заключване на волана и на скоростния лост, като най-ефективни мерки. Също ключ на запалването, ще ти трябва диаграма на електриката - намираш жицата активираща соленоида на стартера и слагаш ключа някъде по трасето, има видеа в ютюб. За ключа маса пусни в гугъл "ключ маса как" и виж статията във българския направи-си-сам форум.

                  Извън горното - боядисай колата розова, никой няма да иска да бъде видян с нея

                  Коментар


                  • #10
                    От: Контрамерки с/у автокрадец

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    ...Цяла бригара да влачат мъртвец за скрап... малко вероятно.
                    Преди 10-ина години вършееше в София поне една такава бригада. Уазка или нещо подобно с колесар. Бая време работиха.

                    А по-рано беше още по-лесно защото можеше да викнеш фирма за вторични за почти коя да е кола, само номерата да ги няма. Нищо не питаха - вдигаха я и ти плащаха.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Контрамерки с/у автокрадец

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      .......
                      Няма кола която да не може да се открадне.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Контрамерки с/у автокрадец

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        А по-рано беше още по-лесно ...
                        Е явно не е по-рано, а и не става въпрос за УАЗ с колесар. Да не говорим, че няма смисъл да пробват да ги отключват преди това.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Контрамерки с/у автокрадец

                          Уазката с колесар беше от новините - хората това са видяли.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Контрамерки с/у автокрадец

                            Последно като ставаше въпрос за разните зони в София, стана ясно, че има прекалено много скраб седяща по тротоарите. Няма нужда да се напрягат. Даже предполагам може да се развие напълно законен бизнес. Но нека не я засираме и тази тема. И без това незаключените започват да стават кът.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Контрамерки с/у автокрадец

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Последно като ставаше въпрос за разните зони в София, стана ясно, че има прекалено много скраб седяща по тротоарите. Няма нужда да се напрягат. Даже предполагам може да се развие напълно законен бизнес. Но нека не я засираме и тази тема. И без това незаключените започват да стават кът.
                              В София скраповете-паметници малко или много заминаха. Не на последно място и заради усилията на местната власт - която по същество правеше същото което и бандата с колесара, само че първо лепеше по 2-3 предупреждения.
                              Не че аз не държа пред къщата 4 ръжди, ама моите поне от време на време мърдат.

                              Впрочем днес за пръв път заключих тема от седмици!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X