Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТВ на 13 годишна , безопасност

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • АТВ на 13 годишна , безопасност

    Здравейте

    Чудя се колко умно е да купа на малката беля АТВ, ще и купя екипировка разбира се но със сигурност ще се случи да отскочи я до градината я до магазина без нея. Двоумя се между АТВ и скутер , ясно е че догодина ще и взема един самурай да си джитка . МПС-то каквото и да е ще се кара из селото и по черно почти винаги заедно с мен или баща ми , но няма как да е винаги особено след година или две.

    Иначе тя и сега си кара мотор , джипа и др. 😁

    п.п. ако не съм улучил раздела действайте
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

  • #2
    От: АТВ на 13 годишна , безопасност

    Нямам думи да опиша колко съм изумен, а ако реша да ти кажа какво мисля, най-вероятно ще ме баннат. Та тя е малолетна забога. Според мен, дори говорим за престъпление в случая, а ти питаш у форума....

    Коментар


    • #3
      От: АТВ на 13 годишна , безопасност

      Извинявай Исусе

      Аз балканчето започнах да го карам на 30
      088455338две
      "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
      Джамбазов 2010г..

      Коментар


      • #4
        От: АТВ на 13 годишна , безопасност

        По моите разбирания това е шокираща безотговорност!
        Георги Тонев

        Коментар


        • #5
          От: АТВ на 13 годишна , безопасност

          Щерката също е на 13 години и определено не бих и позволил да управлява нещо различно от велосипед !

          Коментар


          • #6
            От: АТВ на 13 годишна , безопасност

            Аз подкрепям правото на тинейджърите да карат малки возила. Ако някой си мисли, че големите спортисти са чакали на станат пълнолетни, за да се научат да карат, много се лъже. За младите има дори официални мото-състезания. Дори мисля, че една от причините за многото жертви по пътищата, е късното обучение на водачите. Аз и братовчедите ми израстнахме край колите и моторите на батковците и никой де е пострадал повече, от колкото при падане с колело.
            В подкрепа на мнението ми ще посоча, че в Чехия още през Соца, някои от децата ходеха на училище с Ява Бабета, които бяха без рег.№.
            А сега на въпроса: първото возило след колелото, трябва да е мотопед. Така човек научава както да шофира, да се оглежда и да взима решения, така и да поддържа, и да се грижи за мпс-то си.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: АТВ на 13 годишна , безопасност

              И малкта и големия карат (съответно на 9 и 14 години) АТВ от три години насам. Условието да го правят обаче е винаги да са с мен. Няма хър мър щото иначе няма АТВ и си спазват правилата. Не мисля, че е нещо лошо. Научиха се на отговорност и да чувстват скороста, а не просто да раздават всичката гас както беше в началото. И да, карат само на село и основно по черно. В града не.
              Георги Танев (0+)
              Land Rover Discovery 1 300 TDi
              Land Rover Club Bulgaria
              0887 930 238, 0878 797 768

              Коментар


              • #8
                От: АТВ на 13 годишна , безопасност

                Само да кажа, че на тези години, има момичета с титли в моторните спортове!
                За мен дори е късно, колкото по-рано се качиш, толкова по-добър ставаш.
                От малък се научаваш на дисциплина, уважение и респект към машината.

                Обаче, когато всички са те спирали, и един ден докопаш чужда машина.....тогава.....

                Коментар


                • #9
                  От: АТВ на 13 годишна , безопасност

                  Вероятно и аз съм безотговорен.Мойто момиче порасна на едно сузуки lt 90(това е атв) Закарала го е от 7,8 годишна сега е на 15 ( има по-голямо атв).Същото атв го кара сина ми който е на 6 г.(почна да го кара когато беше на 5)Ходим си заедно на разходки (карам друго атв)но никога не са карали сами и в населено место.И в никакъв случай не подкрепям карането сами или в населено место.
                  Последно редактирано от Немезис; 07-04-17, 11:56.

                  Коментар


                  • #10
                    От: АТВ на 13 годишна , безопасност

                    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                    Само да кажа, че на тези години, има момичета с титли в моторните спортове!
                    За мен дори е късно, колкото по-рано се качиш, толкова по-добър ставаш.
                    От малък се научаваш на дисциплина, уважение и респект към машината.

                    Обаче, когато всички са те спирали, и един ден докопаш чужда машина.....тогава.....
                    Изцяло съгласен с мъдростите на г-н Чинела, +1

                    Аз лично уча и практикуваме почти всяка седмица малката да кара и моя и на майка си джипа, дъщеря ми е на почти 9 годинки. АТВ и мотор, аз нямам и нямам и намерения да купувам обаче, щото имам тъжни спомени, на 11-12 години аз имах вече три мотора, Иж Спорт, Балканче и Ява...

                    Дъщеря ми започна да борави с огнестрелно оръжие на 6-7 години а от 7 годишна си има собствен истински нож, адаптиран за деца (объл връх и режеща част 25мм точно до дръжката), риск от порязване минимален, смъртоносен риск близо до нулата.

                    Като резултат дъщеря ми рядко има интерес да си играе с ножове, за стрелба/оръжия не иска и да чуе но пък виж колата иска да я запалва когато отиваме някъде и т.н

                    Където живея кадетите започват редовни стрелби от мисля над 10 годишна възраст, с истински .22 дълго нарезно, дъщеря ми беше на 7 и 1/2 когато за пръв път легално беше с мен на стрелбището ама понеже не я влече никога не съм я водил повече на стрелби в стрелбище.
                    Последно редактирано от BatGeorgeone; 07-04-17, 11:12.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: АТВ на 13 годишна , безопасност

                      Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                      ...
                      Чудя се колко умно е да купа на малката беля АТВ, ще и купя екипировка разбира се но със сигурност ще се случи да отскочи я до градината я до магазина без нея.
                      ...
                      Е, колко да е умно ?!

                      ... а и какво ше стане ако/като се срещнат на някое кръстовище с някой който кара на няколко ракии по твойта логика, щото е "на село" ?!

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                      Нямам думи да опиша колко съм изумен, а ако реша да ти кажа какво мисля, най-вероятно ще ме баннат. Та тя е малолетна забога. Според мен, дори говорим за престъпление в случая, а ти питаш у форума....
                      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 07-04-17, 13:24. Причина: разместване на цитата
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: АТВ на 13 годишна , безопасност

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        Изцяло съгласен с мъдростите на г-н Чинела, +1

                        Аз лично уча и практикуваме почти всяка седмица малката да кара и моя и на майка си джипа, дъщеря ми е на почти 9 годинки. АТВ и мотор, аз нямам и нямам и намерения да купувам обаче, щото имам тъжни спомени, на 11-12 години аз имах вече три мотора, Иж Спорт, Балканче и Ява...

                        Дъщеря ми започна да борави с огнестрелно оръжие на 6-7 години а от 7 годишна си има собствен истински нож, адаптиран за деца (объл връх и режеща част 25мм точно до дръжката), риск от порязване минимален, смъртоносен риск близо до нулата.

                        Като резултат дъщеря ми рядко има интерес да си играе с ножове, за стрелба/оръжия не иска и да чуе но пък виж колата иска да я запалва когато отиваме някъде и т.н

                        Където живея кадетите започват редовни стрелби от мисля над 10 годишна възраст, с истински .22 дълго нарезно, дъщеря ми беше на 7 и 1/2 когато за пръв път легално беше с мен на стрелбището ама понеже не я влече никога не съм я водил повече на стрелби в стрелбище.
                        'Бимаааму на законите, те шъ ми кажат как да си възпитавам децата, нали?
                        А ракия сипваш ли и вечер? Докато... таковата, водиш ли я да гледа?
                        Че и се хвалиш...

                        Коментар


                        • #13
                          От: АТВ на 13 годишна , безопасност

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          'Бимаааму на законите, те шъ ми кажат как да си възпитавам децата, нали?
                          А ракия сипваш ли и вечер? Докато... таковата, водиш ли я да гледа?
                          Че и се хвалиш...
                          Би могъл да прочетеш някой и друг закон и да го цитираш, аз мисля, че не съм бил в нарушение, може ли да ме обориш?

                          Вечер ракия се пие от една прослойка, която гласува за Боко, хвали комунизъма и хвърля пари през балконите на полицаи и следователи, аз вечер гледам и вода да не пия, че ме кара да ставам до тоалетна

                          Други остроумни доводи да имаш против тенденцията в белите държави хората да бъдат първо информирани, второ обучени и трето адекватно приучени на дисциплина и внимание към опасностите в живота?
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: АТВ на 13 годишна , безопасност

                            Майко, майко, майко...
                            С всяко проведено допитване до народния глас се убеждавам, че сме на съвсем различни вълни. За съжаление, все по-често се убеждавам че нямам нищо общо и с хората тук.
                            Това да "обучаваш" и "адекватно приучаваш" 7 годишно дете да гърми с пистолет, да върти нож и да кара джипки е толкова противоестествено и ненормално, че е чак уродливо!
                            Плаша се направо, че има такива хора...
                            Георги Тонев

                            Коментар


                            • #15
                              От: АТВ на 13 годишна , безопасност

                              Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                              Здравейте

                              Чудя се колко умно е да купа на малката беля АТВ, ще и купя екипировка разбира се но със сигурност ще се случи да отскочи я до градината я до магазина без нея. Двоумя се между АТВ и скутер , ясно е че догодина ще и взема един самурай да си джитка . МПС-то каквото и да е ще се кара из селото и по черно почти винаги заедно с мен или баща ми , но няма как да е винаги особено след година или две.

                              Иначе тя и сега си кара мотор , джипа и др. ��
                              Аз мислех че са с други документи.
                              п.п. ако не съм улучил раздела действайте
                              Въпрос на премерен риск. Щом си тръгнал да го мислиш - вземай, просто почни от малка маса, малка мощност и голяма каска. Че ще пада е ясно, въпросът е да може да става после.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X