Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на регистрирано МПС за части?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на регистрирано МПС за части?

    Здравейте,
    интересува ме каква е процедурата при покупка на регистрирано МПС, което нямам намерение да карам или продавам. Трябва ли да го регистрирам в КАТ и след това бракувам? Идеята ми е остатъка от частите, които не ми трябват да отиде за скрап или да си стои на моя територия за бъдеща употреба /без да ползвам двигателя (или поне блока) и рамата, които имат номера/.
    Ако трябва да се минава през КАТ, може ли да стане наведнъж - т.е. да го регистрирам и бракувам наведнъж, и как би станало това, ако автомобилът не е в движение, трябва ли да го закарам до КАТ?
    Предполагам че най-добрият вариант е да се бракува от предишния собственик, въпросът ми е за случая, когато той не желае да го направи или не може по някаква причина.

  • #2
    От: Покупка на регистрирано МПС за части?

    Наредба I-45 на МВР раздел втори и трети.Но много по-евтино и с по-малко административни процедури ще е ако предишния собственик прекрати регистрацията.
    Последно редактирано от Радо 57; 15-01-17, 19:36.
    Нека силата да бъде с нас!
    Suzuki Grand Vitara
    +34 642 91 4154

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на регистрирано МПС за части?

      Кое му е неясното? Само собственик може да го бракува...за около 10 лв. и посочва къде ще е скраба, да и връща номерата, при платени задължения. Не може да стане наведнъж, но сигурно може в рамките на един ден.

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на регистрирано МПС за части?

        Ако мпс-то не е регистрирано у нас, няма нужда го регистрираш!
        мисля, да зема а се замисля...

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на регистрирано МПС за части?

          Собствено МПС се бракува срещу 3 лв.
          Много по-евтино е да го бракува предишния собственик (както направих аз) и след това да го продаде на друг с договор за двигателя - не трябва да е нотариално заверен.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X