Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неписаните правила на пътя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Неписаните правила на пътя

    2007 г пътувахме от Москва за Новомосковск.Колко лентов беше по прицип пътя не знам,ама на практика се оказа толкова,колкото коли могат да се наредят една до друга на една боя растояние.Кайната лява лента(и за двете посоки) не знам как се определяше,ама често се оказваше обща.Незнам колко време пъплихме в тоя участък,ама си беше кошмар.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #47
      От: Неписаните правила на пътя

      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      А автобусите/тролеите потеглящи от спирката са си със съвсем писани предимства.
      Маршрутни таксита, междуградски автобуси, ведомствен транспорт по редовни трасета (съответно обозначени МПС) и други някои - също са обществен транспорт.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #48
        От: Неписаните правила на пътя

        Лошият пример е заразителен, добрият не!

        всяка вечер го играя това, разликата е че са две ленти, зеленото светва първо за направо, а като останат 18 сек. светва и за наляво.......маса тарикати дори неосъзнават, че лявата лента вече е свободна, с стоят в нея с пуснат десен мигач и чакат някой да ги пусне......

        понеже опашката за направо в дясната лента се формира още от предишното кръстовище, признавам че и аз карам в лявата лента, но ако не мога да се шмугна пред някой без да отнемам предимство, просто се нареждам в лентата за наляво и като се източат колите, минавам, ако не, чакам следващото раздаване /зеленото/
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #49
          От: Неписаните правила на пътя

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Маршрутни таксита,.... - също са обществен транспорт.
          Ъ? Е това е нещо ново и за мен, признавам си - откога? Дай цитат от ЗДвП/ППЗДВП?
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #50
            От: Неписаните правила на пътя

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Дай цитат?
            Откъде да ти го дам този цитат? Ако имаш предвид да копирам тук фрагменти от закона, силно подозирам (до степен на сигурност), че самостоятелно би се справил далеч по-добре от мен.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #51
              От: Неписаните правила на пътя

              Москва, Тбилиси, Панагюрище... правилата (писаните) са почти еднакви, независимо от натовареността на движението. Смисълът на правилата е да осигурят безопасност. Всички неписани правила, служещи на тази кауза, макар и понякога ПРОТИВОРЕЧАЩИ на писаните, са добре дошли. Въпрос на трактовка, възпитание, толерантност и други, още по- отвлечени понятия. Затова, при сакатлък се прилагат ПИСАНИТЕ.
              Пример: Решил съм да си джиткам с 90 на магистралата, в дясната лента. На 300 м. пред мен, от бензиностанцията се изнася камион. Невъзмутимо давам ляв мигач и отивам в бързата, лява лента. Ако зад мен няма никой, най- много тираджията да ми подсвирне като мина покрай него. Ако ме яхне мерцедес на НСО, с 200... майка ми жална.
              Поведението на пътя е комплекс от правила, адекватност, умения, способност за преценка... но писаните имат предимство.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #52
                От: Неписаните правила на пътя

                хм...... като каза включване от бензиностанция в магистрала.....маса народ не съобразява, че неслучайно е очертана дълга дясната лента, която после прераства в аварийна и наместо да ускоряват там и да се престроят в подходящ момент, тръгват от нулата и рязко се престрояват в ляво, без да отчитат че каращите по магистралата ще долетят доста по-бързо от очакваното.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #53
                  От: Неписаните правила на пътя

                  "Въпрос на трактовка, възпитание, толерантност и други.."
                  ей за тва си говорим .
                  Той правилника си е ясен .
                  Тълкуването му е до фактора - МИЛИЦИОНЕР, Стоянчо , Плънгаш и други нарицателни .
                  ТЕ НЕ СА ФАКТОРА , Те са КОНТРОЛА .
                  Какво ще решат когато РЕШАТ . че си сбъркал ( е ся кво правим ...) - тяхна си работа ... не че е верно ама си е така .
                  Местния полицай- дерибей , решава каква ще е съдбата ти .
                  Неписаните (писани) правила са казани многократно , потвърдени , препотвърдени от мен , от вас , от всички ни .
                  Те са такива , че като тръгнеш с колата си да знаеш , че ще се прибереш жив и здрав .
                  Останалото е да си чешем езици и да псуваме едни хора дето им плащаме да ни ограничават във варварството си .
                  Ако всички бяхме правилни и не бъркаме - ченгета по пътищата няма да има . ФАКТ!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Неписаните правила на пътя

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Откъде да ти го дам този цитат? Ако имаш предвид да копирам тук фрагменти от закона, силно подозирам (до степен на сигурност), че самостоятелно би се справил далеч по-добре от мен.
                    Може и проблема да е в мен, но аз не намирам текстове в ЗДвП/ППЗДВП, които да приравняват маршрутните таксита и ведомствения транспорт към обществения транспорт, поне от гл.т предимство при престрояване (потегляне от спирка). Търсих още преди да ти задам въпроса за първи път - нямам навика да споря чисто за спора.

                    И питам не за да се заяждам, а за да съм сигурен че не пропускам нещо, което може да ми е от полза докато шофирам. Та, има ли такива текстове, и къде мога да ги прочета?
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Неписаните правила на пътя

                      Правилата са си правила,но се иска и толерантност на пътя!
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #56
                        От: Неписаните правила на пътя

                        Ми точно там. Нали си съгласен, че прочитането на въпросните материали представлява часове? Предполагам, че ще успееш да ми влезеш в положението - да нямам особен ищах за впускане в процедурата.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Неписаните правила на пътя

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Ми точно там. Нали си съгласен, че прочитането на въпросните материали представлява часове? Предполагам, че ще успееш да ми влезеш в положението - да нямам особен ищах за впускане в процедурата.
                          Ми не. Точно там ги няма. И по принцип ги няма. Ама хич. Твърдя го най-отговорно.

                          Далеч съм от мисълта да те карам да ровиш часове наред в суха правна материя, и абсолютно разбирам защо не ти се занимава, хеле пък - посред нощ. Просто от категоричността на изказването ти, останах с впечатлението, че визираш конкретни текстове. Ако все пак ги намериш - ще се радвам да науча нещо ново. Казвам го без грам ирония.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Неписаните правила на пътя

                            Общо взето най много навъртяно градско имам във Варна. През София, Стара Загора, Шумен, Бургас и др просто съм минавал, през някои по няколко пъти. Във Варна обаче съм и живял 6 години освен честите ми гостувания, само че тогава бях пешеходец. Като шофьор опознавам този град през последните 5-6 години откакто се ожених. В интерес на истината като съм оплесквал нещата поради некадърност да се оправям в голям град с интензивно движение общо взето съм срещал толерантност сред варненските шофьори. Имам обаче и 2 гадни случки на срещи с пълни идиоти. Първата случка на паркинга на Кауфланд в Младост. Паркирам на първото свободно место на паркинга, то обаче се оказва по късо заради стълба на лампата и съответно задницата на колата ми стърчи 20-ина см в платното за движение между паркоместата. Жената бременна в кая на осми месец и тъщата хукват към магазина, аз заключвам и тръгвам след тях и чувам някой вика зад мене. Обръщам се и гледам някакъв дрисльо подскача и ми се таралежи щото колата ми стърчала. Тя че стърчеше стърчеше ама оня можеше и малко по възпитано да ми направи забележка примерно пък и вината не беше моя че паркоместото е по късо нито стърчането беше фрапиращо обаче оня се пени и обижда на роден край и рег. номер. Рекох си че няма да е умно да създавам отрицателни емоции на жена ми в това състояние и дришльото оттърва екшъна. Преместих колата мир да има. При втория случай така и не разбрах каква е моята грешка, май беше просто че съм с благоевградска регистрация. Точно пред военноморското училище някакъв около 50 годишен с черен луксозен джип, возещ малко дете на задната седалка се опита абсолютно умишлено да ме избута от пътя. Това при положение че возех сина и жената бременна с втория. Беше абсолютно умишлено нападение а не грешка и само бързите ми рефлекси ме оттърваха от удар отстрани и изхвърляне от пътя. В яда си нито номер нито марка запомних. Колата ми почти се завъртя и спря а оня избяга. На празен път без други коли. Та така, може пък да не съм спазил някое неписано правило според него и да е решил да ме трепе.
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #59
                              От: Неписаните правила на пътя

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              Ако все пак ги намериш - ще се радвам да науча нещо ново.
                              Считай, че ако по някаква причина се впусна в начинанието - един от мотивите ще е съпричастие с каузата ти...
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Неписаните правила на пътя

                                Маршрутните таксита не са гр.транспорт и като правило му пречат. Неписаните правила у нас към момента определено повече съдействат за нарушаване на писаните със съответните последици, понякога фатални. Да не говорим, че в Сф,Пк, П, В са различни, и съвсем в долно ойно. Свободни съчинения за толерастия има във всяка тема. Не че принципно съм против неписаното, ама да давам или приемам съвет точно в темата ще ми е...зор.
                                пп малко ми прилича дистанционно да се обясня на Вуте как да превключи 400КВ.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X