Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шофьорска книжка на 17-годишен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Шофьорска книжка на 17-годишен

    АТВ с регистрация и

    https://en.wikipedia.org/wiki/Renault_Twizy

    вероятно ще влезе в категорията, ако акумулаторите му са над 50 кг. Отделен въпрос е: Колко трябва да си луд, за да пуснеш 17-годишен в България с такова нещо.

    Коментар


    • #17
      От: Шофьорска книжка на 17-годишен

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Я и аз да питам макар,че питанката по темата е решена вече.

      Кое е това четириколестно с маса 400 кг?
      Имаше едни френски авттомобили, по-малки от смарт, 3 цилиндрови, дизелови. Точно за това бяха измислени , да ги карат 16- годишните, но след серия катастрофи ги спряха. Сори , ама не помня името

      ПослеПис : Не било 16, ами 14 и се кара без лиценз Ето
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #18
        От: Шофьорска книжка на 17-годишен

        Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
        Лично аз мисля че първата кола която кара новобранец не трябва да е джип.
        Правилно !
        Първата кола , която кара новобранец с кат. "В" трябва да е Москвич .
        Първата кола , която кара новобранец с кат. "С" трябва да е Газ 53.

        Требе да се мъчи . Щото така се става шофьор .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          От: Шофьорска книжка на 17-годишен

          VSP ма повечето са под 550 килца,че така са замислени и такива са законите в Англия примерно,е Рендето на линка е 450 и как на пьтя 17 годишен батерии ще мери не ми е ясно та ега свали 50 кила и се вмести в нашия закон за 400 или по-малко.

          Общо взето тая гатегория е за моторикша която не се води мотор ми кола с 4 гумета пьк такОв кон аз не сьм виждал още.



          То Москвич хубаво ма сестрата едно време се бореше като глист сьс суха буца с един Алеко който и набутахме да кара,няма паркиране на тясно,не ми се вьрти волана или поне тя не можеше,не мька,а с нищо не става,катареше се по него и пак не и не.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Шофьорска книжка на 17-годишен

            Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
            Тц ,Боголюб първо ,после Ясен удря ключа с логично обяснение
            Писал съм на няколко места за дейностите на сина ми, когато беше на 17 г. и изкара книжка В1. Няма МПС в България, освен ония коли, дето в цяла Европа се карат от 14 г. възраст БЕЗ книжка, което да може да се кара с В1. Ползата от В1 е в следните съмнителни направления:

            1. Зачита ти се изпитът по теория и за В (без едно) и като навършиш 18 се явяваш на второ кормуване, на което обикновено не се заяждат като със "стандартните" курсисти, кандидатстващи за В. Плащаш само такса за изпита, не караш нови курсове.

            2. Курсовете за В1 са по-евтини (ама не много).

            3. Неграмотността на полицаЙтИ:
            а) не знаят какво е В1 и като видят, че имаш книжка, просто ти я връщат (ако не си извършил нарушение) с пожелание за приятен път...
            б) картинката за категория В1 на гърба на самото СУМПС изобразява някакъв голям камионо-бус (бях пускал снимка) което допълнително въвежда в заблуждение усъмнилите се в крехката възраст на спрения за проверка водач полицаЙ. Решават, че си имат работа с някакъв възпитаник на техникум по транспорта или нещо подобно - има книжка за някакви камиони...

            Но-о-о-о на практика да караш нормална кола с В1 си е да караш без съответната правоспособност.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #21
              От: Шофьорска книжка на 17-годишен

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Правилно !
              Първата кола , която кара новобранец с кат. "В" трябва да е Москвич .
              Първата кола , която кара новобранец с кат. "С" трябва да е Газ 53.

              Требе да се мъчи . Щото така се става шофьор .
              Абсолютно съм съгласен...личен опит.

              Коментар


              • #22
                От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Правилно !
                Първата кола , която кара новобранец с кат. "В" трябва да е Москвич .
                Първата кола , която кара новобранец с кат. "С" трябва да е Газ 53.

                Требе да се мъчи . Щото така се става шофьор .
                Да, и първата обувка - налъм, първата дреха - от нещавена кожа, първият телефон - с шайба.

                Майтапа настрана, ама ако качиш някоя крехка девойка на москвич, може и дотам да и е карането. Еле пък в София.

                Коментар


                • #23
                  От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                  Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                  Абсолютно съм съгласен...личен опит.
                  Че аз от какъв го казвам

                  ..ааа - и за мотористите : първо на "Балканче" !

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  ...Майтапа настрана, ама ако качиш някоя крехка девойка на москвич...
                  Всъщност , беше време когато това си беше масова практика .Поради липсата на сегашните западни глезотиЙ.

                  ..а сега : "Оххх , ама искам като ми купуваш ML непременно да е автоматик !"
                  Последно редактирано от Vlado_Ts; 26-10-16, 11:42.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                    В ония времена в София имаше 100 хил. автомобила, от които 99% ускоряваха като москвич, завиваха като москвич и СПИРАХА като москвич. И въпреки това познавам много жени на 45+, които не прокараха кола. Едва ли причината е само в москвичите, но от друга страна не познавам жена 20-30 г., която да не кара.

                    Впрочем в София аз трудно бих се навил да карам москвич, най-вече заради спир. път и гадната видимост във всички посоки. Останалото се преживява.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                      Тъй като това с "Москвича" и "ГАЗката" е трудно постижимо, че и скъпо - държат цена като "колекционерски" , моето мнение е: за начинаещ шофьор - ПЪЛНОРАЗМЕРНА кола, поне според нашите стандарти. Нещо от "Пежо 405", "Форд Мондео" и "Опел Омега" нагоре като габарити. С ръчни скорости, разбира се. Ще се научи да паркира, да спира , да не се навира при маневриране като с някоя бърза и лека градска въшчица, щото свикне ли на такава, ще го бъде страх да се качи на нещо по-голямо.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #26
                        От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                        Имаше едни френски авттомобили, по-малки от смарт, 3 цилиндрови, дизелови. Точно за това бяха измислени , да ги карат 16- годишните, но след серия катастрофи ги спряха. Сори , ама не помня името

                        ПослеПис : Не било 16, ами 14 и се кара без лиценз Ето
                        Никога не са спирани, това се кара без книжка най-вече от пенсионери (на деца няма кой да го даде, повечето подобни въшки струват по-скъпо от лека кола), от хора с отнети книжки и от хора с "тежка застрахователна история" които са нанизали катастрофите и вече нямат пари да си застраховат истинска кола понеже застрахователя ги работи с кожа на клиента.
                        Що народ измря във Франция в тия, не е истина - причиняват катастрофи по принципа на каруците в България - излезеш на завой без видимост на междуградски път и това пред теб се влачи с 20км/ч..
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Никога не са спирани,....
                          Така ми бяха казали , едни типове , които ги внасяха тук.
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • #28
                            От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                            Така ми бяха казали , едни типове , които ги внасяха тук.
                            В България трудно ще намерят пазар такива, щото трябва да се карат с книжка (била тя и В1), пък струват лудЕ парЕ. Тук във форума някой по едно време продаваше такава, употребявана, разбира се, не знам купиха ли я.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #29
                              От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              В България трудно ще намерят пазар такива, щото трябва да се карат с книжка (била тя и В1), пък струват лудЕ парЕ. Тук във форума някой по едно време продаваше такава, употребявана, разбира се, не знам купиха ли я.

                              А то беше преди 15 години и внасяха употребявани. Не бяха много скъпи. Тогава нямаше Б1.

                              По темата , нямаше ли ограничения в мощността за млади шофиори ?
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • #30
                                От: Шофьорска книжка на 17-годишен

                                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                                А то беше преди 15 години и внасяха употребявани. Не бяха много скъпи. Тогава нямаше Б1.

                                По темата , нямаше ли ограничения в мощността за млади шофиори ?
                                Още няма въведени.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X