Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Зимни гуми

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Та нали това е смисълът на ГО и затова тя е задължителна - за да покрива материалните щети, нанесени по моя вина. Санкцията по закона за движение си е отделен въпрос.
    И не е от европейски съюз тая работа, а от милиционерщина.
    Не, не колега. Гражданската отговорност е на автомобила, не на теб...
    Тоест, автомобила ти е гражданин!!!
    Ма то глупост, простотия и не е за тази тема. Извинения.

    Коментар


    • От: Зимни гуми

      Добре де. Но не става въпрос за онзи стар спор - дали застраховката да се прави по автомобили, или по водачи. Въпросът е за смисъла и по принцип - а той е невинно ощетения при ПТП да бъде възмезден при всички случаи.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Зимни гуми

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Въпросът е за смисъла и по принцип - а той е невинно ощетения при ПТП да бъде възмезден при всички случаи.
        Това би било ако наистина беше застраховка.
        Обаче тя е де факто данък под друго име и единствената ѝ цел е да ти вземе едни пари в полза на фиска.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Зимни гуми

          Бе има го и изкривяването от/в нашата собствена действителност, да. Нещо средно е напрактика тук.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Зимни гуми

            Пари в полза на фиска отскоро взема и не са много (10-ина лева годишно). И да, имам тия дни да събирам пари от две ГО.

            Коментар


            • От: Зимни гуми

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              в полза на фиска.
              Я пак?

              На мафията от кога и казват фиск?
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Зимни гуми

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Я пак?

                На мафията от кога и казват фиск?
                От както си има държава
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Зимни гуми

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Та нали това е смисълът на ГО и затова тя е задължителна - за да покрива материалните щети, нанесени по моя вина. Санкцията по закона за движение си е отделен въпрос.
                  И не е от европейски съюз тая работа, а от милиционерщина.
                  Значи европейският съюз всъщност е милиционерски съюз, щото системата в този си вид работи там открай време. Нали не мислиш, че немците слагат чинно зимните гуми под хипотетичната заплаха от 60 евро глоба и една точка? (немските катаджии дават точки, а не ги вземат)
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • От: Зимни гуми

                    Бе не е баш.
                    Ако парите влизаха в държавата, а не директно в мафията-щяха да се разпределят от министри, депутати, които все пак подлежат на някакъв(в доста случаи хипотетичен) контрол, но поне журналисти, протестиращи и вся остальная... имат право да питат "де са парите". Не, че ще им отговорят смислено де, ама поне може да се вдига шум.
                    А сега-всичко отива в частни дружества, и никой не може да им държи сметка кое какво е.
                    "Такъв ни е бизнеса" и точка.
                    Ся... колко от приходите отиват за изплащане на "услугата" че са ги сложили да събират рекета(ъъъ, застраховките де) е фирмена тайна.
                    Ма поне на всички е ясно, че държавата е вкарана в роля да осигурява събираемостта на мафията. А оттам и на тези от които зависи дали да я има(мафията), или да я затрие.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Зимни гуми

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      И да, имам тия дни да събирам пари от две ГО.
                      И ще ги събереш, само че те дори и приблизително няма да покрият щетите ти. Ма и капо няма да си - та си е нещо средно.
                      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                      Значи европейският съюз всъщност е милиционерски съюз, щото системата в този си вид работи там открай време. Нали не мислиш, че немците слагат чинно зимните гуми под хипотетичната заплаха от 60 евро глоба и една точка? (немските катаджии дават точки, а не ги вземат)
                      Милиционерщината е в това да се приравни карането/некарането с някакъв вид гуми, към употреба на алкохол. И изобщо, възползването от въвеждане на всяка нова регулация за кампанийно демонстриране на дейност (а и за нуждите на корупцията).
                      Например, в собствения ми шофьорски манталитет и съзнание, минаването на червено е изключително сериозно нарушение - недопустимо. Това е от времето, по което съм станал шофьор. Междувременно, в ранг на изключително големи проблеми бяха въздигнати: неслагането на колани, говоренето по телефони, нямането на елече като униформените в чистотата, некарането като мутра и т. н. и т. н. Като при появата на всяко едно от тези неща - милиционерите нищо друго не правят, освен съсредоточаването именно в тях. А междувременнно се изгради цяло едно поколение шофьори, за които светофарът е предмет с единствено информативна (на свободно избираем режим за отчитане на информацията) функция.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Зимни гуми

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        А аз говоря за шофьорите, и уменията им. Там е важното, ама нали е по-лесно да си купиш кола с много помощни системи, вместо да се положат усилия да се научиш да караш даже жигуле...
                        Аз се научих да карам на ГАЗ-53. Буквално. Преди това не бях карал нищо на 4 гуми с ДВГ. Първата ми кола (след като взех книжка на ГАЗ-ката) беше ЗАЗ-968М (подарък от дядо ми, лека му пръст). Откраднаха ми я, докато бях в казармата. Следващата ми кола беше една корекомска ВАЗ-2105, купих си я от едно бивше гадже (родителите и бачкаха в Египет). Това квалифицира ли ме като кораФФФ шофер? Щото ако отговора е "да" - ми, въпреки всичко това предпочитам зимата да си карам със зимни гуми. И със всички помощни системи, които успях да натъпча в колата си, колкото и това да ме прави мека китка. Щото моята глава си е само моя и е само една.

                        И под зимата нямам предвид "яяяя, падна 40 санта сняг, каква изненада, пък е само 28-ми декември". Служебната ми каляска се преобува със зимни гуми преди 01.11.2016 (по задължение), личната ми каляска се преобува със зимни гуми в същия период (по желание) - независимо има или няма сняг. На личната ми каляска (която реално я кара жена ми) това ще им е последен (5-ти) сезон, макар че имат още 6+ мм грайфер. Щото шибания каучук, имал шибаното качество да си променя шибаните качества със течение на шибаното време, па ако ще и 100 мм грайфер да имаш (шибана физика, кво да правиш). Пък на мен живота на жената и детето ми, ми е по ценен от спестените левчета за нов комплект зимни гуми. Ма всеки с приоритетите си де....

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Исках да кажа, че задължителността на зимни гуми е един вид обида към този който може да се справи и без тях.
                        За мен лично е обида, че въобще ме задължават да имам гуми. Почти убеден съм, че мога да си карам съвсем спокойно и само по джанти. На дедо ми каруцата немаше гуми - железни обръчи върху дървени колела. Пък ей го на - жив и здрав съм. Нито съм се пребил, нито нищо. Т'ва с гумите ще да е некъв заговор на производителите на гуми, ше знаеш.
                        Последно редактирано от windwarrior; 19-10-16, 21:53.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: Зимни гуми

                          Луд не си, значи се правиш на такъв...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Зимни гуми

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Луд не си, значи се правиш на такъв...
                            Ба ли му майката, напоследък и аз почвам да се съмнявам дали съм съвсем на центъра. Ама това какво общо има с това, което написах?
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Зимни гуми

                              В повечето страни, които цитирате и по които се опитваме да се равняваме, нямат условие от дата до дата за зимни гуми. Имат начална дата около 01.11, от която нямаш право да караш върху сняг с летни гуми. Можеш целогодишно да си караш с летните гуми и да пропускаш дните, в които има сняг върху асфалта. От друга страна спирачният път на лятна гума върху сух асфалт при минус 5 градуса е доста по-зле от колкото на зимна гума. Ако причиниш катастрофа и се стигне до извода, че си я причинил ти, ГО ти поема разходите, но пък в продължение на много години започваш да плащаш по-високи вноски по ГО, защото си "рисков" шофьор. Затова хората тук внимават. Не е страшно, че ще те глобят от КАТ, страшно е, ако причиниш ПТП - ГО поема, но после ти го изкарва през носа. Затова хората в западна Европа рядко си позволяват да карат зимата с летни гуми.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • От: Зимни гуми

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                Затова хората в западна Европа рядко си позволяват да карат зимата с летни гуми.
                                За сметка на това масово карат ПРЕЗ ЛЯТОТО със ЗИМНИ ГУМИ. Щото монтаж/демонтаж 2 пъти годишно само за една година = цената на комплект гуми. А не са баровци като мрънкалата в КМБ, дето да имат къде да си държат втори комплект джанти с монтирани гуми.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X