Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Мечи Чал горна станция с автомобил?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До Мечи Чал горна станция с автомобил?

    Предстои ми в средата на октомври комадировка до някаква вила при горната станция на Мечи Чал. Намирам информация, че до там имало асфалтов път 7км от Пампорово. В същото време колеги казват, че трябвало с лифта да ходим, защото било само за джипки там...
    Мога ли да се кача с Волво XC70 (не е прежалено )?
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

  • #2
    От: До Мечи Чал горна станция с автомобил?

    Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
    Предстои ми в средата на октомври комадировка до някаква вила при горната станция на Мечи Чал. Намирам информация, че до там имало асфалтов път 7км от Пампорово. В същото време колеги казват, че трябвало с лифта да ходим, защото било само за джипки там...
    Мога ли да се кача с Волво XC70 (не е прежалено )?

    Миналата есен съм се качвал там с Бус. Почти нормален асфалтов път по мерките на Северо-запада.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #3
      От: До Мечи Чал горна станция с автомобил?

      Ако имаш предвид станцията на лифта, има път асфалтов. Проходим е и за лека кола, доста е стръмен и тесен, на участъци е разбит, но нищо страшно. Минаваш през центъра на Пампорово покрай църквата и като качиш баира, свиваш вдясно за хотелите "Родопи" и "Евридика". Подминаваш отклонението за "Родопи" и след около 50 м. следиш за табела "Мечи Чал" вляво. Най-лошият участък е в началото, нагоре е асфалт.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #4
        От: До Мечи Чал горна станция с автомобил?

        По асфалтовия да, по черния - не.

        Коментар


        • #5
          От: До Мечи Чал горна станция с автомобил?

          Колегата avzdrav ти е описал много точно ситуацията , така,че давай смело, с Волвото няма да имаш проблеми

          Коментар


          • #6
            От: До Мечи Чал горна станция с автомобил?

            Преди 20 години, горе пътя свършваше пред портала на военно поделение. Оставяше се колата там и в ляво, покрай оградата се стигаше до горната станция на лифта. Поделението вече не съществува, не знам дали е възможно да се мине с кола през него и да се стигне до самата станция! Едно време нямаше път от поделението до станцията. Най-добре се обади да попиташ домакините!

            Коментар


            • #7
              От: До Мечи Чал горна станция с автомобил?

              Поделението е затворено, но се охранява. Минава се вляво от входа покрай телената ограда. Там е кално и стръмно, но са едни 100 м. примерно.
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: До Мечи Чал горна станция с автомобил?

                Благодаря за информацията.
                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                Коментар


                • #9
                  Някой може ли да сподели актуално състояние на пътя? Дали става с непрежалена лека кола. Просвета е приличен - към 150 мм.

                  Коментар


                  • #10
                    Същият си е, на места е пропаднал...със 150, по скоро не. Пеша е 30 мин. ходене. Базата от 3-4 години не се охранява, тотална разруха е. Има интересен подземен бункер, пълен с комари.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X