Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба от Австрия - да я плащам ли?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

    2г. давност и глобата я няма. Еваси моралистите се навъдихме.......
    Имам глоби от половината ЕС. Нищо не съм плащал, никой не ме е търсил повече..!
    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
    -----------------------------------------------
    Питието определя съзнанието....
    -----------------------------------------------
    0887770735

    Коментар


    • #47
      От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

      Първоначално публикуван от enev Преглед на мнение
      Първо се чудех , отива ли му на г-н Йончев да пита такива неща?...)
      Че 'що да не му отива - човекът е журналист, не е обикновен 5@@@@@с да го ограничават с някакви си 13 километра че и пари да му дирят за това. А и 45 евро са си сериозна сума в тази професия, не се изкарват току-така та да ги хвърли на масата както безропотно ще го направи в кръчмата. Отделно дето съм сигурен, че австрийските ограничения на скоростта са по-безумни от софийските ограничения за паркиране и всеки, уважаващ себе си индивид, е длъжен да не ги брои за слива.
      Това е пътя - друг няма, останалото е вятър работа.
      Наздраве на вятъра, не си сам.

      Коментар


      • #48
        От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

        На мой приятел преди около година му изпратиха абсолютно същата глоба- за 13км/ч. превишаване. Все още не я е платил(и до колкото знам към момента няма и намерение да я плаща доброволно), като от тогава е пътувал до Австрия със същата кола над 10 пъти и досега никой нищо не му е казал или направил. Неговата гледна точка е: ако си ги поискат- тогава ще си платя и с лихвите.
        M57D30T1
        W450

        Коментар


        • #49
          От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

          Колко ли е точността на този уред спрямо реалната скорост? Принципът на работа на радара е доплеров ефект, насложен върху скоростта на светлината. Ако приемем, че 10 км/ч са ненаказуеми - дъвчем колко по-католици от Папата трябва да сме, за едни 3 км/ч, насложени върху 1 079 252 848,8 km/h ? Съотношение 359 750 949 пъти, едната спрямо другата скорост. В същото време изплащаме за обрана банка, дето потънаха едни милиарди, и нищо!

          Коментар


          • #50
            От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            Колко ли е точността на този уред спрямо реалната скорост?
            На българските е 3км/ч

            Коментар


            • #51
              От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

              Лично аз бих си платил глобата най-вече от гледна точка да съм спокоен, а не през цялото време да се чудя с лихвите дали няма да стане голяма сума и да съжалявам че не съм си я платил, мразя да дължа каквото и да е към някой или институция, гледам да съм изряден и ми е спокойно като на никой нищо не дължа.


              П.С. Всеки път когато минавам през населено място, винаги намалявам на 50-60км/ч., но това което винаги ме е дразнело, че тогава редовно каращите зад мен се изнервят заради стриктното ми каране и почват да ме изпреварват с мръсна газ, е камерата ги щрака сигурно, защото навигацията ми освен за скорост ме предупреждава за камера, засада и т.н. Та нека бъдем по толерантни на пътя и да спазваме ограниченията през населените места, без да притесняваме стриктните водачи на МПС.

              Коментар


              • #52
                От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                П.С. Всеки път когато минавам през населено място, винаги намалявам на 50-60км/ч., но това което винаги ме е дразнело, че тогава редовно каращите зад мен се изнервят заради стриктното ми каране и почват да ме изпреварват с мръсна газ, е камерата ги щрака сигурно, защото навигацията ми освен за скорост ме предупреждава за камера, засада и т.н. Та бъдете по толерантни на пътя и спазвайте ограниченията през населените места, без да притеснявате стриктните водачи на МПС.
                Това поведение го има навсякъде по света и масово се наблюдава следното, возилата са таратайки или ванове, шофьорите псуващи строители или земляци от източна европа, през години поне 90% от случките ми когато някой ми свирка, псува, притиска или ме гаври докато съм с колелото на асвалта са все от такива по-горе описаните екземпляри, просто това поведение изисква доста култивация и време да се облагороди.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #53
                  От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                  Колко от турците си плащат за нарушенията по нашите пътища? Не ги спират и ловят? Правим политика на някой?
                  Или е нещо по? И точно за София да свалим малко летвата за морала.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #54
                    От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Колко от турците си плащат за нарушенията по нашите пътища? Не ги спират и ловят?
                    ...
                    Всеки който е пътувал към Калотина по време когато всички пътуват към Турция за Рамазана е виждал как от всяка кола летят боклуци, и винаги съм оставал с чувството, че само чакат да минат границата за да почнат да си ръсят нарочно всякакви боклуци около пътя.
                    Никой не ги ебава, щото за селяндурския манталитет на местните катаджии това, въпреки че е разписано в закона, не е проблем.
                    Не са проблем и други дребни нарушения, особено с/у 10€.
                    Е за тва оня заспалия, като размаза двама двама души го отнемА.
                    Ма тука, у назе, е така.
                    За това и ще има теми подобни на тази, и петима колеги моралисти ще казват "Ма как може въобще да пускаш такава тема ?! Плащай !", а всички останали, и особено тези дето внимават как изглеждат У Форума, не пишат нищо, но си мислят " Тоя е луд ако си я плАти !"

                    Пропускате нещо много важно !

                    Идеята на глобата е рестрикцията, а не само да ти вземат парите.
                    За това теми, подобни на тази са полезни, защото колкото и да не си съвестен и/или социално отговорен ще се замислиш за това колко ще ти струва неспазването на закона.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #55
                      От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      На българските е 3км/ч
                      +/-1km/h до 100км/ч и +/-1% при скорост над 100км/ч... За масовите TR-4..
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        На българските е 3км/ч
                        Тц,
                        1км или по-малко

                        "Допустимата грешка е показател за оценка на грешката при преки измервания, която в случая не е по голяма от точността на уреда. Грешката е равна на 1 км.ч., което е и най- малкото изменение в големината на измерваната величина – скоростта на движение, което уредът може да отчете, т.е. грешката е равна на точността на уреда и не влияе на измерените стойности"
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • #57
                          От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          +/-1km/h до 100км/ч и +/-1% при скорост над 100км/ч... За масовите TR-4..
                          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                          Тц,
                          1км или по-малко
                          Убу де - за 1% става въпрос явно (което е забележително).
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Всеки който е пътувал към Калотина по време когато всички пътуват към Турция за Рамазана е виждал как от всяка кола летят боклуци, и винаги съм оставал с чувството, че само чакат да минат границата за да почнат да си ръсят нарочно всякакви боклуци около пътя.
                            Никой не ги ебава, щото за селяндурския манталитет на местните катаджии това, въпреки че е разписано в закона, не е проблем.
                            Не са проблем и други дребни нарушения, особено с/у 10€.
                            Е за тва оня заспалия, като размаза двама двама души го отнемА.
                            Ма тука, у назе, е така.
                            Хиляда пъти съм/сме го казвали в не по-малко теми. Навън са като гергьовски агънца. И една не малка част от нас са така и се съобразява с Държавата, дето е.
                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            За това и ще има теми подобни на тази, и петима колеги моралисти ще казват "Ма как може въобще да пускаш такава тема ?! Плащай !", а всички останали, и особено тези дето внимават как изглеждат У Форума, не пишат нищо, но си мислят " Тоя е луд ако си я плАти !"
                            Пропускате нещо много важно !
                            Идеята на глобата е рестрикцията, а не само да ти вземат парите.
                            За това теми, подобни на тази са полезни, защото колкото и да не си съвестен и/или социално отговорен ще се замислиш за това колко ще ти струва неспазването на закона.
                            Идеята е и Регистрация, но тя ще им отпадне на клетите европейци- за такива работи одят по нас.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #59
                              От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                              ... та какво имах предвид:
                              Или си внимателен, или караш през къра.
                              Ако ше караш през къра, добре е да знаеш кво те чака, и кво можеш да си позволиш.

                              А на какво основание австийците ще си приберат глоба по административно наказание, и то в друга дъжава, въобще пък не ми е ясно ?

                              Досега не чух никой от чужбиноживеещите да каже, че е обжалвал каквото и да било,
                              а всеки казва "Като ми дойде честитката, отивам и плащам."

                              Що така бе хора ?

                              P.S. През оная работа ми е дали австрийците ше си събират глобите (ма поне си дават зор),
                              яд ме е, че наще чуждопоклонни изкъртеняци оставят "гостите" да си правят каквото искат.
                              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 24-08-16, 17:20. Причина: P.S.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #60
                                От: Глоба от Австрия - да я плащам ли?

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                ... яд ме е, че наще чуждопоклонни изкъртеняци оставят "гостите" да си правят каквото искат.
                                Нашите "изкъртеняци" оставят "гостите", защото и родният материал си хвърля боклуците където и както му дойде и си прави каквото иска ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X