Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Криминализиране на превъртането километража .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Криминализиране на превъртането километража .

    Тия дни интересна идея се върти в медиите http://www.standartnews.com/balgariy...i_-341715.html . До колкото знам поне в Германия ; Австрия и Франция това си е вид измама и се наказва по техния НПК . Тука си е национален спорт при автоджамбазите кола на повече от 130 - 150 000 няма по пазарите независимо от годините . При старите автомобили с изцяло механичен уред е въпрос на една отвертка и 10 минути ама такива вече на практика няма всичко е електронно .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Криминализиране на превъртането километража .

    Интересно. На теория би следвало вече да си е криминализирано - професионалния продавач е фирма, а превъртан километраж е лъжа/измама отностно общото описание на стоката, а частния продавач във всички държави подписва в договора за продажба графата "километрите до колкото знам са еди колко си" и си връзва гащите.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Криминализиране на превъртането километража .

      Поне в началото ще е доста трудно да се докаже че търговеца знае нещо по въпроса вдига рамене и казва на толкова слезе от автовоза . По скоро ако автомобилните производители направят нещо по въпроса да има някаква твърда памет в която не може да се пипа . Поне при системите машинни управления Фанук 6 има една такава памет регистър базови данни която не може да се пипа . В Европа е лесно до колкото по голямата част от автомобилите са нови и имат проследима сервизна история и километри . Но у нас обикновено автомобилите идват около и след десетата им година когато там вече нямат практически никаква стойност . Тука опираме и до чиста народопсихология . Няма човек който да не знае какво става на Горубляне и другите пазари а първата му работа е да погледне прясно превъртяния километраж какво показва
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Криминализиране на превъртането километража .

        Поне в началото ще е доста трудно да се докаже че търговеца знае нещо по въпроса
        Как изобщо може да се докаже "превъртането"?
        Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

        Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

        Коментар


        • #5
          От: Криминализиране на превъртането километража .

          Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
          Как изобщо може да се докаже "превъртането"?
          Превъртането лесно но кой го е извършил трудно . Предполагам че в съвременната електроника не е толкова трудно да намериш следи . Спомням си една случка от преди 5-6 години когато още Голф 4 беше актуален . Карат един такъв при един приятел много кадърен авто диагностик и той бръкна някъде с неговия компютър и извади пробег 360 и нещо си хиляди при положение че километража показваше около 150 000 . В интернет се продават десетки различни специализирани уреди за превъртане на показанията на километража .
          Последно редактирано от sek.1; 20-08-16, 07:22.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Криминализиране на превъртането километража .

            Почти всички европейски коли я имат тази опция.Пазят си километрите на няколко места.Поне на едно няма как да се изтрият,или струва доста скъпо.А джамбазите гледат да печелят максимално.Има как да се проследят докато е била гаранционна.На мерцедес знам че,ги ловят по броя часове на еърбега.Имат си формула,която с точност до 10 000км показва реалният пробег.На фолксваген ги записва на две места(мисля),едното няма триене.И ти ги вадят за една минута търсене.На опел мисля че ги записва и в ключа,и пак е почти невъзможно да се изтрият.
            При японките,обаче маи не стоят така нещата.Там се пазят само на таблото.
            Прави ми впечатление,че по обявите има доста кочини над 200 000км обявени,нали пак реални,"Като от магазин","Внимание,Внимание","Уникат"
            Мисля че усещат накъде отиват нещата,и подготвят почвата...

            Коментар


            • #7
              От: Криминализиране на превъртането километража .

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Интересно. На теория би следвало вече да си е криминализирано - професионалния продавач е фирма, а превъртан километраж е лъжа/измама отностно общото описание на стоката, а частния продавач във всички държави подписва в договора за продажба графата "километрите до колкото знам са еди колко си" и си връзва гащите.
              Към момента превъртането на километража не е измама по смисъла на НК. Но и сега ако се установи, може да служи като основание за унищожаване на договора или поне претенция за намаляване на цената. Идеята ми се струва тъпа. Не виждам какво деяние с висока обществена опасност е превъртането на километража, че да стане престъпление. Отделно няма как да се реализира. Чешат си езиците само.


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Коментар


              • #8
                От: Криминализиране на превъртането километража .

                Може да се направи справка във фирмения сервиз в който е извършвано гаранционното обслужване , и да се разбере на какви километри е била поне тогава. При техническите прегледи също се записват километрите. Всеки сервиз който прави ремонти и сменя възли и детайли също записва километри , и примерно може да се окаже , че се е скъсал техен шарнирен болт 100 000км. преди смяната му. Начини има , но търговците сигурно ще измислят нещо друго , примерно , ще показват документи за направен основен ремонт и сменена ходова част. Но според мен , най-големия проблем са частите менте , ремонтите извършени от някой без нужните знания , и автомобилите събрани от два-три катастрофирали.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Криминализиране на превъртането километража .

                  безмислено упражнение!
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Криминализиране на превъртането километража .

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    безмислено упражнение!
                    да вземат да криминализират кражбите на МПС най-после, а не да разправя крадеца, че влязъл вътре да се скрие от дъжда.
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Криминализиране на превъртането километража .

                      Там все още си седи комунистическото определение противозаконно отнемане не кражба .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Криминализиране на превъртането километража .

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
                        Идеята ми се струва тъпа. Не виждам какво деяние с висока обществена опасност е превъртането на километража, че да стане престъпление. Отделно няма как да се реализира. Чешат си езиците само.
                        За някой с опит, професионалист, много по голямо значение е състоянието на колата. Но болшинството от хората се ориентират от километража.
                        Факта е че някой умишлено манипулира километража, за да излъже и вземе повече пари. В много от случаите става въпрос за много пари. При евтините е дори значителен процент.
                        В Германия е забранено и има как да се устнови. Делото за измама си е дело, и доста джамбази биха се замислили дали да се занимават с адвокати и съдилища за кола под 3000лв, а за скъпите там ще е доста по-сериозно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Криминализиране на превъртането километража .

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Там все още си седи комунистическото определение противозаконно отнемане не кражба .
                          Причината още да си седи е , че в застраховката пък пише "кражба" , ти си я застраховал против кражба , но в протокола пише , че ти е противозаконно отнета. Та и с тази криминализация ще обслужат пак нечии интереси.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #14
                            От: Криминализиране на превъртането километража .

                            И на мен не ми се струва това с превъртането да е кой знае какъв проблем. Човек, купуващ кола на десет плюс години (и каращ кола от около толкова), резонно би трябвало да е наясно за какво става въпрос, а и за такава кола пробега не е основен параметър. Мирише ми на още едни агенции, органи и тутманици, дето нищо няма да вършат, ама ще папкат - здраво...
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Криминализиране на превъртането километража .

                              Е то инициативата е на една "асоциация".
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X