Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ботевград - Видин ( реално състояние )

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ботевград - Видин ( реално състояние )

    Предстои ми минаване през Дунав мост 2 отново . При предишното ми минаване през 2013 г останах доволен от румънските пътища , но не и от нашите . И понеже се очаква голямо струпване на западноевропейци пътуващи към родните си места през Сърбия и съответни проблеми при преминаване на границите ,търся алтернативни вариянти . Реално има различни мнения за Е79 и Път 112 и това поражда въпроса от къде има по-малко дупки . Пътуването ще бъде в периода 29 , 07 - и след 18 ,08 , 2016 в обратна посока , ако това има някакво значение . Интерес имам и към състоянието на румънската част от границата с БГ до магистралата в Унгария . От 2013 г не съм минавал през Румъния .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

  • #2
    От: Ботевград - Видин ( реално състояние )

    Пътя е идеален в тази си част от Ботевград към Видин.Бих ти препоръчал по E79,а не през Монтана-Лом-Видин,защото Лом-Видин е отвратителен пътя.За 20км заобикаляне,не си заслужава да се набиеш на лош път и много трафик,предимно тежкотоварен.

    Коментар


    • #3
      От: Ботевград - Видин ( реално състояние )

      От Турну Северин до Калафат пътят е двулентов, минава през села, но си е с добра маркировка и няма дупки.
      В България - категорично по Е79!
      В момента текат ремонти по него и във видински окръг няма маркировка, но товарните над 12 т. не минават по него /поне не масово/. Трябва само да се спазват ограниченията... Монтана и Враца си имат околовръстни шосета и не се налага да влизаш в градовете.

      Коментар


      • #4
        От: Ботевград - Видин ( реално състояние )

        Благодаря Ви !
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #5
          От: Ботевград - Видин ( реално състояние )

          Като чета ти трябва първо Видин-Ботевград,после обратното.Та като влезнеш в Бг,и подминеш Видин(ще му се движиш по околовръстното),следваш табелата Монтана 80-90км,т.е не се делиш от Е-79,защото от там имаш три варианта:
          -първият е Е-79
          -вторият Видин-Монтана през селата(отвратителен път,с около 20км по-кратък)
          -третият Видин-Лом-Монтана(Видин-Лом е отврат,Лом-Монтана е супер,но докато стигнеш ще се намразиш).
          Не знам дали се изразих правилно,не се делиш от Е-79,на Монтана и Враца и направиха околовръстни,и не минаваш изрично през тях.

          Коментар


          • #6
            От: Ботевград - Видин ( реално състояние )

            Точно в този момент от годината горещо препоръчвам да се избягва Калотина и Хоргош. Понякога се чака с часове на едно место, а това напълно обезсмисля магистралата през Сърбия. През Калафат - Лугож, Тимишоара и след това минаваш през Мако(спестяват се 50-70км ако сравним минаването през Арад). Минаването през Румъния със спазването на всички ограничения и без почивка е около 6,5ч., но движението е сериозно както по повечето шосета през Румъния. Гледам че след Лугож вече е магистрала, но не съм минавал все още по този участък, може би в края на август тая година.
            Гледам другите хора са ти казали от къде да минеш от Ботевград до Видин. През Арчар като че ли се минава по-бързо в сравнение с Е-79, но от ями, и неравности ще ти изпадат зъбите и ще ти отидат бъбреците - не си струва според мен. По този участък ми се разпадна чисто ново ремарке - скъсаха се заварките смятай що за пародия е този "път"
            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

            Коментар


            • #7
              От: Ботевград - Видин ( реално състояние )

              Бъбреците и зъбите една на ръка,дупките са след завой или преди него.Ако някой спука гума,като първият идиот спира веднага на пътя и започват ремонтите,и става след завой криволичиш да не уцелиш и ти дупката,пред теб спряла кола на твоето платно,ако идва някой насреща става много палаво.И никакво време не спестява през кратките пътища.Две години го пътувах този маршрут,и съм опитал всички варианти.
              Най-добре е през Е-79.

              Коментар


              • #8
                От: Ботевград - Видин ( реално състояние )

                Румъния ако няма трафик по тоя маршрут ще я вземеш за 5 часа и малко сега с магистралата от Лугож. Карал съм доста пъти от там. На Лугож между другото е единствената газ станция където може да платиш с карта по тоя маршрут, другите са чак на българската граница. Има една поредица от села в Румъния преди Видин които са на практика едн одо друго, Подготви се психически между 40 минути и час някъде да караш с 60 плътно.

                Пътната настилка в Румъния по тоя маршрут е добра към отлична. Магистралата е чисто нова, по другите пътища дупки няма, но са двулентови, трафик има, има си и полиция и наказанията са сериозни и неизбежни така че съобразявай се с ограниченията.

                Коментар


                • #9
                  От: Ботевград - Видин ( реално състояние )

                  Аз мисля да направя обратното на твоето пътуване точно на същите дати и разчитам че потока ще е наобратно и ще стане по бързо през сърбия но да видим.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ботевград - Видин ( реално състояние )

                    Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                    Аз мисля да направя обратното на твоето пътуване точно на същите дати и разчитам че потока ще е наобратно и ще стане по бързо през сърбия но да видим.
                    При мен лошото е че не мога да играя ТОТО защото знам че посока към БГ в началото на август е зле и съм 1000 % сигурен че на връщане около 18 . 19 . 20 август ще бъде ужасТ по границите м/у на БГ , Сърбия и Унгария посока запад . Залагам на румънско пък ще видим ще печеля ли или ще имам три разгневени жени в колата .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ботевград - Видин ( реално състояние )

                      Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                      Точно в този момент от годината горещо препоръчвам да се избягва Калотина и Хоргош. Понякога се чака с часове на едно место, а това напълно обезсмисля магистралата през Сърбия. През Калафат - Лугож, Тимишоара и след това минаваш през Мако(спестяват се 50-70км ако сравним минаването през Арад). Минаването през Румъния със спазването на всички ограничения и без почивка е около 6,5ч., но движението е сериозно както по повечето шосета през Румъния. Гледам че след Лугож вече е магистрала, но не съм минавал все още по този участък, може би в края на август тая година.
                      Гледам другите хора са ти казали от къде да минеш от Ботевград до Видин. През Арчар като че ли се минава по-бързо в сравнение с Е-79, но от ями, и неравности ще ти изпадат зъбите и ще ти отидат бъбреците - не си струва според мен. По този участък ми се разпадна чисто ново ремарке - скъсаха се заварките смятай що за пародия е този "път"
                      Почти от Лугож е магистрала. Препоръчвам все пак да не се минава през Мако, през Арад вече е по-бързо, магистралата е напълно готова. Т.е. от Лугож, нататък е все магистрала.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ботевград - Видин ( реално състояние )

                        Понеже до месец и аз ще мина и в едната и в другата посока по този път, наблюдавама в Гугъл мапс натоварнаването и ми прави впечатление че почти постоянно има задръстване на границата с Унгария посока Сегед. Понеже съм на ясно със начина на набиране на данни на гугъл за трафика и съм много склонен да му имам доверие. Мисълта ми е, ако се чака 1-1,5ч да премина границата, по добре да си мина през Тимишоара и от там към Мако(няма никога задърстване!), а не през Лугож и по магистралата над Надлаг.
                        Ще съм благодарен на преки впечатления от първа ръка и по възможност от този месец примерно.
                        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ботевград - Видин ( реално състояние )

                          Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                          Понеже до месец и аз ще мина и в едната и в другата посока по този път, наблюдавама в Гугъл мапс натоварнаването и ми прави впечатление че почти постоянно има задръстване на границата с Унгария посока Сегед. Понеже съм на ясно със начина на набиране на данни на гугъл за трафика и съм много склонен да му имам доверие. Мисълта ми е, ако се чака 1-1,5ч да премина границата, по добре да си мина през Тимишоара и от там към Мако(няма никога задърстване!), а не през Лугож и по магистралата над Надлаг.
                          Ще съм благодарен на преки впечатления от първа ръка и по възможност от този месец примерно.
                          Около 17 , 18 август ще минавам оттам и ще имам информация . За датите на които минавам съм сигурен че ще има проблеми. На идване от Сегет към Румъния чаках час. Има един малък граничен пункт, май Ченад се казва и за него пак се отклоняваш след Тимишоара.
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ботевград - Видин ( реално състояние )

                            Точно за Ценад става въпрос. Последните 7-8г все от там минавам и никога не съм чакал повече 1-2минути. Ако отгоре се чака 1ч се обезмисля минаването по магистралата. Дори и и да се движа по-бавно, предпочитам движението от това да седя на едно место в опашка с още стотин коли.
                            Аз ще пътувам към 1-2 септември, така че ако може като се върнеш да пишеш ще съм ти мн. благодарен.
                            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ботевград - Видин ( реално състояние )

                              Както писах по-рано на 18 ,08 тръгнах от Горна Оряховица през Ботевград , Враца , Монтана и Видин . До Видин пътя след Монтана е без маркировка и липса на пътни знаци . Пътува се бързо защото няма камиони ,обаче страшно защото има доста камикадзета . След Видин до Лугош е типично рУмънски път с много каруци и пешеходци . Камионите се движат доста бързо и обикновенно нарушават ограниченията в населените места . Ползвах ги редовно за пилотна кола . След Лугош и до Тимишуара имах замисляне от къде да мина и в крайна сметка рискувах през Арад и Навлак . На граница имаше доволно количество коли , но колоната мина доста бързо около 30 , 40 минути . След това вече нямаше почти никави проблеми по магистралата . За около 14 часа успях да стигна от Горна Оряховица до Виена . На границата между Унгария и Австрия има фейс контрол . След влизане в Германия има пункт за проверка обаче при моето преминаване нямаше никакви хора . Преди тръгване бях се подготвил психически и запасил материално за дълго пътуване и много проблеми , но се оказа че това е най -бързо и безпроблемно пътуване . Брат ми по същото време пътуваше посока БГ и ми каза че в обратната страна през Сърбия е било ужасно . Големи колони по границите и пунктовете за плащане на магистралата . Май август месец ще ми бъде забранено пътуването на изток или въобще всякакво пътуване . Надявам се да съм бил полезен .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X