Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Системата за наблюдение на трафика - новата голяма тесла?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Системата за наблюдение на трафика - новата голяма тесла?

    Един приятел ми обясни, че където пред въпросните камери има изрязани два правоъгълника в асфалта заляти със смола, са поставени контури с бобини които уж ще броят колите. Да, но можели да се използват и за мерене на скоростта спрямо времето за преминаване през тях! Навсякъде по такива места ограничението е поне 60 и факта, че засега не ги използвали по предназначение изобщо не ме успокоява! Има ли някаква конкретна информация по въпроса, та да се ориентирам овреме и да продавам колите, че с такива скорости се движа и с колелото?!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Системата за наблюдение на трафика - новата голяма тесла?

    Най сигурната информация е, че ако всички спазваме ограниченията ще имаме по малко проблеми с полицията и може би по малко жертви на пътя.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • #3
      От: Системата за наблюдение на трафика - новата голяма тесла?

      То не е лошо да ги спазваме.
      Ама не ги спазваме.Може би защото доста често са идиотски.
      Нагледали сме се на забравени табели, или ограничения за скорост, дето са неизпълними...Здраве да е.
      За едно си прав - дано няма вече толкова жертви.
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • #4
        От: Системата за наблюдение на трафика - новата голяма тесла?

        Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
        Един приятел ми обясни, че където пред въпросните камери има изрязани два правоъгълника в асфалта заляти със смола, са поставени контури с бобини които уж ще броят колите. Да, но можели да се използват и за мерене на скоростта спрямо времето за преминаване през тях! Навсякъде по такива места ограничението е поне 60 и факта, че засега не ги използвали по предназначение изобщо не ме успокоява! Има ли някаква конкретна информация по въпроса, та да се ориентирам овреме и да продавам колите, че с такива скорости се движа и с колелото?!
        За някои - тесла, за други - надежда да се мери така наистина...
        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
        Seat Leon 2007 1.9 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Системата за наблюдение на трафика - новата голяма тесла?

          Днеска монтирах точно същите антени,представляват обикновен многожичен проводник намотан по три.Може да мериш скороста ако са на по голямо отстояние една от друга ,примерно на 5 метра ,във тая конфигурация и близост една от друга,няма да дават верни показания предвид различната височина на различните мпс и късото време за реакция.С една дума на близо са и няма да мерят правилно.Същата схема обаче работи в сащ,но пак казвам,антените са на по голямо разстояние една от друга.Утре ще настройвам контролера и мога да си поиграя.В момента мерят само посока.Баджанака има пръст във софтуера на цялата система.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Системата за наблюдение на трафика - новата голяма тесла?

            И като как мислите че ще ви глобят по скорост, измерена с въпросните бобини/антени? Доста по-лесно е да се засича скорост по камера, а там се вижда и номерът, и всичко останало, необходимо за това. И въпреки това системата трябва да отговаря на определени изисквания, нищо че и по показанията на обикновена камера за 200лв. може съвсем обосновано и доказано да се установи превишена скорост.

            В закона има (или поне имаше, не ми се рови в момента) ясни изисквания за устройствата, по чиито показания могат да наложат глоба за това. Конкретното обсъждано може да засече евентуално че някой е минал през него с някаква скорост, и не може да засече кой е тоя някой. Разни други подробности са че ако са на 5 метра едно от друго няма никаква гаранция че автомобилът, засечен от едната антена ще мине и върху другата. Представете си голите показания във форма на електрически импулси от тия устройства - вие лично сещате ли се за начин, по който от тия 2 импулса до КАТ ще отиде информация едновременно за скоростта и собственика на предизвикало импулсите МПС?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Системата за наблюдение на трафика - новата голяма тесла?

              При 5 метра разстояние и 100 км в час да кажем не знам как ще заобиколиш втората антена. Сложна маневра ще да е.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • #8
                От: Системата за наблюдение на трафика - новата голяма тесла?

                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                При 5 метра разстояние и 100 км в час да кажем не знам как ще заобиколиш втората антена. Сложна маневра ще да е.
                1. Защо ти е маневра. Никой не е казал че изначално се движиш строго успоредно на шосето, минавайки през бобините.
                2. Никой не е казал че минаваш строго точно по срадата им.

                Просто е невъзможно еднозначно да се твърди че си с превишена скорост само по показаничта на тия бобини. Трябват още данни.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Системата за наблюдение на трафика - новата голяма тесла?

                  Колко струва това на данъкоплатеца и колко реално? Някой пак изкара некой лев/евроИ ние се чудим как
                  Grand Vitra ddis 2008
                  SEAT Althea XL tsi 2010
                  Mitsubishi Canter

                  Коментар


                  • #10
                    От: Системата за наблюдение на трафика - новата голяма тесла?

                    Антената е по дължина(перпендикулярно) на платното и няма начин да не те хване ако не излизаш от него.Ако мина само със стълбата в ръка,пак ме хваща във всички краища на антената,със ръчна количка пак работи.Събират се данни за трафика около две години,след това се прави алгоритъм за управление на светофарните уредби,промяна на пътната инфраструктора и т.н Друг е въпроса че има такива точки на безумно безлюдни места на които основното предназначение е да трупат база данни за номерата на колите,от там чичо манчо в село северозапад си е спрял ладата и няма ГО пък бръмчи с нея или става кражба или друго,я да видим кой мина вчера и колко пъти.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Системата за наблюдение на трафика - новата голяма тесла?

                      Я, топлата вода дошла и в България.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Системата за наблюдение на трафика - новата голяма тесла?

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Антената е по дължина(перпендикулярно) на платното и няма начин да не те хване ако не излизаш от него.Ако мина само със стълбата в ръка,пак ме хваща във всички краища на антената,със ръчна количка пак работи.Събират се данни за трафика около две години,след това се прави алгоритъм за управление на светофарните уредби,промяна на пътната инфраструктора и т.н Друг е въпроса че има такива точки на безумно безлюдни места на които основното предназначение е да трупат база данни за номерата на колите,от там чичо манчо в село северозапад си е спрял ладата и няма ГО пък бръмчи с нея или става кражба или друго,я да видим кой мина вчера и колко пъти.
                        Мерси за изчерпателният отговор Колега, точно това исках да знам - дали е възможна тази работа! Наистина имам предвид най-вече постовете в полето, където ще трябва да се намалява за да не те снимат камерите - нов вид "легнал полицай" който ще затрудни допълнително опитите ми да поддържам някаква нормална средна скорост!
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #13
                          От: Системата за наблюдение на трафика - новата голяма тесла?

                          Това за броене на трафика е по-приложимо за събиране на такси, ако се промени винетната система (както се приказва в последно време) и стане нещо подобно на норвежката - преминеш даден пътен участък - плащаш определена сума. Преминеш друг - друга сума и т.н...
                          За следене на скорост - не вярвам - сертификацията сигурно ще е доста трудна...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Системата за наблюдение на трафика - новата голяма тесла?

                            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                            ....Наистина имам предвид най-вече постовете в полето, където ще трябва да се намалява за да не те снимат камерите - нов вид "легнал полицай" който ще затрудни допълнително опитите ми да поддържам някаква нормална средна скорост!
                            Ами те тези камери те снимат винаги, независимо от ниската ти скорост. За разлика от тези, които наистина служат за налагане на глоби.
                            Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                            Opel Frontera V6

                            Коментар


                            • #15
                              От: Системата за наблюдение на трафика - новата голяма тесла?

                              Тези камери могат ли да разпознават номера? Защото тогава няма нужда да те мерят с бобините, може просто по средна скорост да те гепят, като те разпознае камерата на две точки в страната.
                              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X