Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Взета книжка ( СУМПС ) в Румъния ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Взета книжка ( СУМПС ) в Румъния ?

    Снощи ми звъни приятел - на път за летището в Букурещ го спрели и му взели книжката. Дали му някакъв документ и му казали , че на границата на излизане ще си получи книжката. Той лети зад океана и се връща след седмица. Пита ме какво се прави в такъв случай. Някой играл ли го е тоя филм ?

  • #2
    От: Взета книжка ( СУМПС ) в Румъния ?

    Аз имах премеждие преди 2 години. Снимаха ме от кола със скрита камера с превишена скорост 56 км в час. Процедурата беше следната дават ти документ ,че можеш да караш в Румъния до 15 дни.
    Отиваш в местния КАТ и оттам те изпращат при нотариус, правиш нотариално заверена декларация ,че няма да управляваш в Румъния зя периода н наказанието , плащаш си глобата / 50 % / за първата седмица , после го носиш всичко това в КАТ и чакаш да ти издадат НП. Беше ми три месеца без право да карам в Румъния и ти връщат книжката. Срокът тече след 15 тия ден от първата бележка. В този срок можеш да обжалваш. По добри да си я вземе книжката ,иначе ги пращат през посолството и отива 6 месеца. Не знам да ги връщат на границата.
    Практически можеш да си караш ,вероятността да те спрат е много малка. Мене ми направиха просто номер ,било имало знак за населено място и аз съм бил след него. Капитанът бил чешит, ми каза сержанта и аз просто съм нямал късмет.Иначе си ги бях приготвил 10 евро.

    Коментар


    • #3
      От: Взета книжка ( СУМПС ) в Румъния ?

      Остава в Румъния ,наема си преводач и по горе описаната процедура . Колегата ми 2 пъти изгоря така . Книжката се изпраща в посолството , и оттам в Кат по адресна регистрация . Процедурата е бавна 2 - 3 месеца като има и по тежки случаи . Втория път си нае преводач ,плати си глобата и в рамките на деня си взе книжката . Лошия вариант са 2 дни , преводача му взел 50 евра и отделно за глобата .

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X