Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как става така?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как става така?

    Здравейте колеги, днес закарах Пасата Б3 да му се смени меката връзка на генерацията. В сервиза хората любезни, бързо започнаха работа. Вдигнаха колата, аз се завъртях да видя какво е положението и се разкарах настрани, че майстора се мръщеше нещо и не бе на кеф. Ряза с флекса, кърти, заварява, че съм с резонаторно гърне. За какво толкова ряза не ми стана ясно, но... След около час вика - готово. Плащам си и си тръгвам - пак пърди не както трябва, ама да речем, че е по-добре. Спирам пред блока и вдигам на крика да хвърля едно око какво е вършено - мърлява работа със заварките, но нищо. Но гледам 4 празни дупки където трябва да е ето това - https://www.google.bg/search?q=passa...XiWDYjTgAZM%3A ... vibration damper някакъв си бил. Въпрос, колко е важен този елемент? Така или иначе утре ще ходя да си го искам на мястото, че много мразя неща от рода на - то това не ти трябва и без това. Дано само не се правят на интересни, че хич не ми се разправя с тъпаци.
    Поздрави!
    УАЗ - Where I go there are no roads!!!

  • #2
    От: Как става така?

    Не е толкоз важен,но показва отношението на "майстора"...
    Отиди да си ти го сложат,но на бас че ще каже "така си беше"
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      От: Как става така?

      но на бас че ще каже "така си беше" - Колега, той така ще каже, ама аз бях при колата точно като тръгна да го развива. Да не говорим, че в последствие установих че не са разкачили акумулатора за заварките. Не знам за заваряване по гърнета с телоподаващо колко е важно, но добре че няма щети по тоците. Веднъж да реша да не вися на главите на майсторите и да ги дразня и ще оклепат. Най-малкото ще трябва да се разкарвам пак до там. Не знам ако аз така започна да правя зъбите на хората какво ще стане, но ще ям бой. Егати мързеливата история.
      УАЗ - Where I go there are no roads!!!

      Коментар


      • #4
        От: Как става така?

        Това с откачането на акумулатора при заваряване е един от хилядите митове които върлуват сред лековерния народ.
        Заварявал съм стотици коли без да разкача акумулатора, и как не е възникнал ни един проблем...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Как става така?

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Това с откачането на акумулатора при заваряване е един от хилядите митове които върлуват сред лековерния народ.
          Заварявал съм стотици коли без да разкача акумулатора, и как не е възникнал ни един проблем...
          Изобщо не оспорвам колега и напълно се доверявам. Ни съм заварявал, ни знам тънкостите. Пък опре ли до тоци, разбирам колкото да не ме прасне и пак не винаги се получава Вече ще знам.
          УАЗ - Where I go there are no roads!!!

          Коментар


          • #6
            От: Как става така?

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Това с откачането на акумулатора при заваряване е един от хилядите митове които върлуват сред лековерния народ.
            Заварявал съм стотици коли без да разкача акумулатора, и как не е възникнал ни един проблем...
            Щото и аз. А въпросното желязо е абсолютна глупост. Аз също не ги слагам. Нищо не се променя. Ако искаш- имам десетина в гаража, ще ти подаря.
            На сърбела майката му е чесането.
            Борислав Борисов Русе О885 О37815

            Коментар


            • #7
              От: Как става така?

              Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
              Ако искаш- имам десетина в гаража, ще ти подаря.
              Много са добри да си изчукаш нещо на тях
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: Как става така?

                Значи да не се занимавам да ходя да си го искам, така ли? И все пак да не съм савсем съгласен, да свирне и да каже - виж какво това няма да го слагам, че нищо не прави и само тежи. Хич не обичам да ме третират като прост малоумник, от две думи се разбирам. Не можеш всичко да знаеш.
                УАЗ - Where I go there are no roads!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Как става така?

                  Александер, не се коси толкоз. Признай си колко пломби си направил без да изчистиш кафявичкото докрай. Пациентът рипа, писнало ти е в края на деня...
                  Те, така става.
                  Последно редактирано от Тропчо; 24-09-15, 23:04.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как става така?

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Александер, не се коси толкоз. Признай си колко пломби си направил без да изчистиш кафявичкото докрай. Пациентът рипа, писнало ти е в края на деня...
                    Те, така става.
                    оставял съм кафявичко, само ако е вторичен дентин, т.е. здрав просто с променен цвят от допълнителното отделяне на минерали от пулпата, за да ограничи процеса. Явно съм още млад и имам мерак, с времето сигурно и аз ще почна да скатавам Но ми се е случвало за един мизерен кариес час и половина да си играя и накрая да го затворя временно и следващият път да се довърши. То иначе няма никакъв смисъл от цялата работа, все едно да направиш основен ремонт и преди да затвориш да пуснеш по една гайка във всеки цилиндър. Мерси за разясненията, живи здрави и поздрави!
                    УАЗ - Where I go there are no roads!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как става така?

                      Оправих се, не се правиха на луди, даже напротив - веднага разбраха за какво става дума и за 10 мин. готово. Само дето се разкарвах, но нищо.
                      УАЗ - Where I go there are no roads!!!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X